Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Aky

Absolutorium. Přesné, vkusné míchání motivů přátelství, soupeřství, lásky erotické i synovské, pokračování života, i snadného vyprchání důvodů proč v něm pokračovat, nahlížení do příběhu ze všech životních rovin od humorné přes sentiment až po tragédii - všechno se sem vejde, nic z příběhu netrčí, všechno plyne hladce a logicky až po neuvěřitelný závěr, který mne nesmírně překvapil, ale každý jiný by byl chybou. ()

nascendi

Bol som primerane zvedavý na dosiaľ nevidené dielo Luca Bessona a musím konštatovať, že sa nenaplnili moje očakávania. Zámer filmu je bezchybný. Dvaja súperiaci priatelia, láska k atraktívnemu športu a najmä pohlcujúca láska k moru. Výborná kamera, krásna hudba, spoľahlivé herecké výkony oboch predstaviteľov. Potiaľ všetko dobré. Z negatív musím spomenúť chýbajúcu alebo ku mne nedodanú atmosféru, podčiarkujúcu zámery tvorcov. A celú postavu novinárky. Tá bola nielenže neskutočná a zle zahraná, ale hlavne v ničom nepomohla hlavnej dejovej línii, skôr ju nevhodne riedila a denaturovala. Dabing to ešte zvýraznil. Takže suma sumárum, nie je to zlý film, považujem ho za nadpriemerný. Len mohol byť lepší. Mal na to. ()

ScarPoul

Podľa mňa ide o samotný akt ponoru a zotrvania pod hladinou dostatočne dlho aby sme mohli vidieť aj to nadpozemské. Beeson mi naservíroval film ktorý je môjmu srdcu veľmi blízky a to neviazanou a nekonečnou krásou a je jedno či už to značí spojenie, v tomto prípade prepojenie človeka s prírodou, alebo tú skutočnú lásku medzi priateľstvom, osobným poslaním a ženou. Pri sledovaní tohto filmu jasne cítiť tú duchaplnú magickosť ktorá podčiarkuje osobnostný rozmer tejto snímky, čo v konečnom dôsledku pôsobí ako balzam na dušu. Práve preto je tento film taký silný, pretože mi príde veľmi osobný a neskutočne dobre prepracovaný. Ak by som mal vybrať len jeden jediný film z Beesonovej zbierky a označiť ho, ako najlepší tak by to bola Magická hlbočina. Pretože kto z nás skutočne zažije ten magický ponor? ()

Stanislaus

Na první pohled přehnaně dlouhý film, avšak během jeho sledování si člověk uvědomí, že vše je na svém místě a všechny scény jsou pro celkový dojem důležité. Magická hlubina je vizuálně podmanivý film s úžasnou hudbou Erica Serry a skvělými a přesvědčivými hereckými výkony ústřední trojice. Aktéři se dokázali velmi dobře sžít se svými rolemi - uťáplý, hlubině pomalu propadající a duchem stále více nepřítomný Jean-Marc Barr jako Jacques; štěstí hledající, sympatická a neustále kompromisy konající Rosanne Arquette jako Johana a nikoli v neposlední řadě překážky vyhledávající a dobývající, rodinný a se skvělým přízvukem charismatický Jean Reno jako Enzo. Magická hlubina skýtá nesčetná tajemství a je jen otázkou, proč jí byl Jacques tolik přitahován. Nejsilnějším momentem byl poslední Enzův pokus sestoupit do hlubiny a závěrečná (nejednoznačná) scéna. Kvalitní film, který mě i přes svou stopáž velice zaujal, pobavil i dojmul. ()

Bigrambo

Krásný film o lásce k moři, která je silnější než k čemukoliv jinému (včetně lásky k člověku). Film mě hned od začátku vtáhl pod hladinu, odkud jsem se vynořil až po 165-ti minutách (samozřejmě v novém světovém rekordu). Musím se přiznat, že jsem se nachytal, jak se nadechuju společně s Jacquem při jeho prvním ponoru. Kdo má rád vodu a moře, tak není nad čím váhat - při některých záběrech moře ve spojení s překrásnou hudbou se totiž až tají dech. ()

• Finančně nejúspěšnější francouzský film osmdesátých let. (D3VIL)
  • Technicky nejnáročnější scény filmu byly natáčeny s ochočenými delfíny, např. s delfíní samicí Joséphine. Ta se během svého dlouhého života ve francouzském mořském parku Antibes stala několikanásobnou matkou i babičkou a dožila se 40 let, což je na delfína skákavého, kteří se běžně dožívají přibližně 30 let, opravdu hodně. Jak oznámila správa parku Antibes, Joséphine uhynula na ledvinovou chorobu v úterý 23. 8. 2011. (Woodstock)
  • Podvodní scény s delfíny byly natáčeny v obrovských ohradách na Panenských ostrovech, kam byli delfíni převezeni z Dolphin Research Center na Floridě. Nejčastěji se objevujícím delfínem je samec Natua. (D3VIL)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“