Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

pools

Moře. Široké a temné. Film o hledání víly. A o ztrátách které jsou toho důsledkem. A ten její úsměv... ()

_Moon_

Závěr Magické hlubiny mě doslova přikoval do křesla. Můj oblíbenec Luc Besson tak předčil má vysoká očekávání. Není to Nikita ani Léon. Jean Reno pro tentokrát nemá v ruce žádnou střelnou zbraň. A přesto se Bessonovi podařilo dosáhnout vyvolat u mně podobné (a možná i silnější) emoce jako v již zmiňovaném Léonovi. Bravo! ()

Davson

Je to bezesporu hezký film a některé scény jsou opravdu působivé a silné, ale nemůžu si pomoct, postava Johany mi přijde jako z úplně jiného filmového světa, vetřelec, který zde nemá co dělat a pouze úspěšně narušuje zajímavý vztah Jacques - Enzo - moře. Nehledě na to, že Rosanna Arquette je velmi nesympatická. ()

Laxik

Pohádka? Drama? Komedie? Mýtus o Člověku? Báseň o sportovním duchu? Pokud dokážete akceptovat, že je Le Grand Bleu tím vším, nepochybně si film užijete. Magická hlubina je totiž naprosto dokonalá v absolutně všech představitelných i netušených ohledech. Snad kromě asi tří momentů, kde je vyloženě hloupá. Ale ten dojem, který ve vás zanechá! ()

milicjant

Už jsem skoro zapomněl jak elektrizující podívanou tenkrát mistr Besson natočil. V obrazech je výmluvnější než kdykoliv jindy a dává tak vzniknout opravdu fascinující podívané. Tohle by mohl bejt i němý, páč jakákoliv slova jsou spíš katem neuchopitelného kouzla do té doby budovaného a občas rozmělňují onu uhrančivou poetiku. Jako fanoušek hor bych ještě rád dodal, že nejen tam dole je to lepší svět. ()

esopesokeso

už si nepamätám všetké detaily,nakoľko som to videl iba jedn krát hádam pred 15 rokmi,ale viem že ma to zaujalo...a že najlepší herec,ktorý mohol zahrať túto hlavnú úlohu takto skvele je Jean Reno ()

kaylin

Trochu mě překvapilo, jak je snímek dlouhý a skoro mám pocit, že kdyby se zkrátil o hodinu, divák by vlastně o tolik zásadního nepřišel, i když takhle se dokázal s postavami propojit a pochopit, co se stalo na konci a jaký to mělo pro hlavního hrdinu smysl. Právě finále ale ukazuje krásu lásky k životu a ke snům, i když se může jevit opakem. ()

gojackill

Nedávno jsem to jenom zahlédnul v televizi, a už je to dlouho, co jsem to sledoval v kuse. Nicméně jsem si uvědomil, že i přes hodně slabé herce to má zajímavou magii a především mysteriózní hudba se mi líbila. ()

runner85

Možno to bol len môj pocit ale v tomto filme sa nič nedialo. Nič. Na čo som to vôbec pozeral? Za delfínov jedna hviezda ... ()

Skip

Možná až moc dlouhé, ale i tak skvělý film o přátelství, rivalitě a světě tam hluboko pod hladinou, který je snad lepší než ten nahoře. ()

Vědma

Vzhledem k tomu, že jedním z mých životních zásad je, že se nikdy nepotápím a hlubinu nechávám rybám, nemohu plně docenit magičnost hlubiny. Jacques byl opravdu zvláštní. Výborné byly scény v Peru, to bylo opravdu magické. Film mi připadal nevyrovnaný a místy nudný, nemůžu si pomoct. ()

Dont

Pro mne určitě nejlepší Bessonův film. Ta atmosféra, kterou snímek v některých pasážích má (škoda, že ne ve všech), je jedinečná a opravdu magická. Výrazně tomu svojí hudbou pomohli i Bill Conti a Eric Serra. ()

Fanucci

Nedávno jsem film opět shlédnul (viděl jsem director´s cut) a musím říct, že místy jsem se ukrutně nudil a hlavní postava mě svou delfínofílií strašně iritovala. Nechat ženu v noci samotnou a místo toho skočit do moře a až do rána dovádět s delfínem...trochu divné;-) Ale teď vážně...závěr je úžasný a celé vyznění filmu je takové snové a poetické. Pěkný film, ale ze svého původního 5 hvězdičkového hodnocení ubírám jednu hvězdu... ()

Frenegonda

Myslím že je to jeden z vrcholů Bessonova díla. Nevím jestli je to vizálně opravdu TAK špatné. Pro mě je to film s obrovským nábojem kde je v hlavní roli MOŘE... ()

Petfruf

Le Grand bleu je můj nejoblíbenější film. Jemný a krásný příběh o životě dvou mužů, milujících moře a potápění, a jedné ženy, která... však se koukněte! Doporučuji ke shlédnutí nejdelší - režisérskou - verzi, která je tentokrát ku prospěchu věci. Možná tam najdete odpovědi na otázky, které vám chyběly při sledování kratších verzí. ()

kalap

Ja by som plával a potápal sa najradšej pol dňa v kuse a tak ten film bol pre mňa veľký zážitok o veľkom priateľstve, slnečnom počasí, vode, krásnych ženách a delfínoch a krásnej smrti, kde na kare boli len delfíny. ()

d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1988 - nesúťažný výber ◘◘◘◘ pred zhliadnutím som film odsúval na bočnú kolaj, a pozriet som sa ho rozhodol iba v rámci "povinného čítania".... urobil som veľmi dobre! to čo sa z obrazovky na mňa v priebehu takmer 3 hodín "naplavilo morským príbojom" bolo jedno z najväčších film. prekvapení za posledný mesiac, dva, tri... vynikajúco napísaný príbeh o celoživotnom priateľstve, o mužskej ješitnosti a rivalite, o čistote srdca, o mori, delfínoch, a najmä o tom, že ani žena nemá tú moc uhasiť mužove vášne :( pritom veľká časť filmu sa nesie vo veľmi optimistickom, životaplnom duchu, no určité temné stránky sa pomaly dostávajú na povrch až dospejú do grandiózneho finále.... túžba po absolútnom a večnom vzdialení sa od sveta "tam hore" víťazí (aj keď koniec je vlastne otvorený, každý si ho môže vysvetliť po svojom)..... film nie je fascinujúci, on fascináciu divákovi doslova sprostredkúva.... Ten spevák z Elánu (fakt ho nemám rád) v jednej svojej pesničke spieva "ty si voda, čo ma drží nad vodou". Po Magickej hlbočine je to pre mňa iba hlúpa fráza.... muž žije pre magickú hlbočinu, žena stojí pevne na zemi ("nakoniec sme na všetko aj tak samé").... Najlepší Bessonov film (a to mám veľkú slabosť na Leona)! .... ale aby to nevyznievalo odo mňa zase až tak pateticky, bolo tam aj dosť humorných momentov... hold talianska povaha :) len tá narážka na Japoncov sa mi zdala trošku nekorektná, ale budiž :)) .... p.s. svetový rekord je dnes neuveriteľných 214 m!! ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“