Stillwater sleduje amerického drsňáka z Oklahomy, který cestuje do Marseille navštívit svou dceru ve vězení za vraždu, o které tvrdí, že ji nespáchala. Konfrontován jazykovou bariérou, kulturními odlišnostmi a komplikovaným právním systémem si Bill Baker ve Francii buduje nový život s jediným cílem – osvobodit svou dceru. (Magic Box)

borec999

Malá dráma( neprekvapila by ma nálepka podľa skutočnej udalosti), v ktorej sa toho zas až tak veľa strhujúceho nestane. Tento fakt vyplýva z civilnosti väčšiny postáv, najmä hlavnej postavy Matta Damona, u ktorej sa podarilo vytvoriť ilúziu že je "iba" civilným americkým robotníkom a nie žiadnym Rambom, a preto je pri pátraní na vlastnú päsť v cudzine stratený a nič zásadné sa mu nedarí dosiahnuť. Určite Stillwater nemusel mať cez 2 hodiny, ale vďaka prekvapivo solídnemu Mattovi Damonovi (v na jeho pomery netradičnej úlohe) a aj väčšiny ostatných hercov (snáď s výnimkou Abigail Breslin, ktorá v posledných rokoch akoby zabudla hrať) sa to raz pozrieť určite dá. Priemer. 55% ()

Litvicek

Hodně podceňovaný. Tak bych označil tenhle film. Nečekal jsem nic, ani jsem se na něj nijak zvlášt netěšil ale pak se rozjelo vcelku zajímavé drama s charismatickým Damonem, který si ve filmu na nic nehraje a najednou ať už s dabingem a nebo v originálu, chceš to sjet až do konce. Nemůžu říct, že bych si to pustil víckrát ale rozhodně to zanechalo silný dojem. Dobře natočené drama ve francouzských uličkách. ()

mira007

Matt Damon jako Američan Bill, který pátrá v Marseille po vrahovi přítelkyně své dcery, která za její vraždu sedí ve francouzské base. Jednoduchý film, který bude asi pro polovinu lidí jen zdlouhavý, neakční a nudný, ale mne to prostě okouzlilo a pohltilo. Asi je to tím, že jsem prostě nečekal, že hollywoodská star přijme roli tak obyčejného, prostého chlapíka a dokáže ho zahrát tak brilantně přesvědčivě. Celé to působí velmi civilně, autenticky a citlivě a je fakt, že ta délka by mohla být kratší, ale pro mne film, který se mi vryl pod kůži. ()

Milky.

Super drama, které úplně zabila poslední čtvrtina filmu, kde všechno tak nějak vyšumělo do prázdna a nechalo vás s místností plnou nezodpovězených otázek a scénářem, s jehož ukončením si očividně nikdo nevěděl rady. Škoda, mělo to potenciál. Ale je třeba uznat, že Damon byl ten nejameričtější z Američanů. Perfektně zahráno. ()

dzei

Příběh je založený podle Amandy Knoxové, která se stala podezřelou v případu vraždy spolubydlící Meredith Kercherové, ke které došlo 1. listopadu 2007 v italském městě Perugia. ()

Wancohoff

Matt skvely, ale film nudny, utahany, a akosi som v nom nenasiel thriller.len dramu.mozno keby to malo vacsi spad a malo to 90 minut, dal by som vacsie hodnotenie, no takto som uz po hodine pozeral na hodinky kedy sa nieco zacne diat, alebo kedy to skonci, a je mi jedno ako. 40% ()

petikacka

Ajajaj, to se nepovedlooo. Matův betonový ksicht byl až nesnesitelný a příběh byl stavěný tak, že by se jeden z něj dokázal i posrat. Nevím o co tady vůbec šlo ( i když je zřejmá afirmace skutečného případu z Itálie), bylo to tak divně blbé a rozplizlé do debilního konce, že to bylo pro mě skoro nedokoukatelné. Nicméně jsem vydržela ( zuby nehty) a bylo to hodně frustrující. Jooo, kde jsou ty časy Willa Huntinga, Jasona Bourna, Marťana a dalších ...Za mě 40% ()

warrenur

Slusna, rezisersky i herecky zvladnuta rodinna drama. Matt, topka ako vzdy, vlasaty francuzsky drobec zlaty a i ostatni zucastneni uveritelni. Mozeme sa len domnievat, ako vysluzily policajt vyriesil "nalez". Kazdopadne odporucam. Rozhodne vsak necakajte akcnu jazdu, ci nieco na sposob Neeson-ovho prveho filmu :) . 65% ()

theSaint

Přesné herectví. Přesná režie. Možná nuda, ale já si tu nudu užil krásně. Damon perfektně. Rovný obyčejný dělňas v jeho podání prostě přiroste k srdci i když má nějaký ty mezery. Především má ale páteř. ()

barteca

Pomalé dramo sazejici na katarzi, která přichází skrz převzetí zodpovednosti. Vše průměrné,,nepřekvapive. ()

zahadum

Nerozumiem nízkemu hodnoteniu !? Skvelý film , výborná rola pre Damona ktorý bol neskutočne civilný, pod povrchom tvrdý. Špinavé prostredie Marseille pripomína Luník IX. Postupne budovaná atmosféra silne v reáliách reality kedy film pomaly na špičkách ide vpred. Zdĺhavé tempo som vítal lebo poukazovalo na zdĺhavý proces. Damon v cudzom prostredí, všetko nepriateľské. Záver sa dal tušiť od zhruba polovici filmu. Chápem prečo tu niektorí krútia nosom, chceli nejakú krvavú zabíjačku v štýle Liam Neeson ktorý by odpravil polovicu Marseille a vyhodil do vzduchu osemsto budov, tieklo by more krvi a na konci by Liam mal len prelepené čelo a dcéra celá od krvi by v amerických farbách utekala cez titulky..bla bla bla..proste sračku ...no našťastie toto je film ktorý je tichý, smutný, krutý ako život sám a hrdinu pokojne skope parta arabov keďže v reálnom svete sa také veci dejú. 80 % ()

molcan2

Film Stillwater, ktorý režíroval Tom McCarthy, je solídnou záležitosťou. Nie je to úplný thriller o záchrane otca a dcéry, skôr pútavá dráma o zmierení vzťahov a zaujímavá charakterová štúdia amerického otca v kríze stredného veku, na jeho ceste introspekcie, objavovania a znovuobjavovania seba samého. Matt Damon je vo svojej zdržanlivej úlohe skvelý a s Camille Cottin Lilou a Siauvaudom zdieľa výbornú dynamiku. Je to pomaly sa rozbiehajúca dráma, ktorá provokuje k zamysleniu a zostáva konzistentná až do svojho konca.  "Nezáleží na tom, že som nevinný otec, nejde o spravodlivosť, ale o nájdenie pokoja."  "Život je brutálny." ()

Kopi1

Přijde mi, že půlka filmu se věnovala hledání spravedlnosti pro dceru a druhá půlka životu v Marseille. Délka filmu je zde hodně znát, zbytečných scén, které neměly moc co říct zde bylo poměrně dost. Postava Matta mi přišla dobrá (tvrdá a upřímná), kde každý jeho úsměv byl těžce vydřený. Tempo bylo ze začátku dobré, poté bohužel zůstalo dlouho stát na jednom místě a film neměl čím nabídnout, akce a detektivní práce zde bylo minimum a rozuzlení mi přišlo vcelku jednoduché. Čekal jsem více, takhle je to čistě průměrný film, který ničím nepřekvapí. ()

Rathalos

Nemam co vytknut tomuto filmu,vyborna drama z bezneho zivota,skvele herecke vykony,Mattovi Damonovi tato rola velmi pristala,az som bol milo prekvapeny a to male dievcatko bolo hrozne zlate,aj to dobre zahralo,davam plne hodnotenie,aj napriek dlhej stopazi to ubehlo raz-dva...:-) ()

Rockerman

Dá se na to dívat ze dvou pohledů. Pokud bychom to chtěli porovnávat s realitou ve Francii, kde už to podle některých expertů může skončit i občanskou válkou je tento film falešný, pokrytecký, který přikášluje soužití muslimů a rodilých Francouzů. Je tu ale druhý pohled a tady vidím vynikající film, s perfektním Mattem Damonem coby otcem, který všechno podělá a výborným, místy napínavým příběhem. Za první pohled by si to zasloužilo hodit do odpadu, za druhý bych dal klidně plný počet. Vyřeším to šalamounsky, za 3. ()

agassi68

Rozprávka o dobrom Američanovi zachraňujúcom lesbickú dcéru z basy, pričom si zamiluje kakaovú dcéru svojej pomocníčky z umeleckých kruhov. Scenár hodný tejto doby. Hviezdička za Camille, Matta a moju trpezlivosť.. ()

BOURQUE

Pomaly plynúci mix drámy a thrilleru, v ktorom jeden zúfalý otec z USA sa snaží pomôcť vlastnej dcére dostať sa z Francúzskej väznici. Podľa všetkého bola nesprávne odsúdená za vraždu svojej priateľky. Ale po piatich rokoch sa objaví nový nádej a otec Bill sa rozhodne, že zostane vo Francúzku a vyjasní situáciu. __ Tom McCarthy vo svojom filme sa zameriava hlavne na život otca Billa, ktorý sa snaží napraviť tie chyby, ktoré v minulosti spravil. Jeho úsilie sa spíš vykvitne v tom, že vo Francúzku sa mu otvorí možnosť na nový život v podobe „náhradného otca“. Bill, ktorý má pevnú vieru (spoločné modlitby pre každým jedlom), nakoniec nádejného nového života „musí obetovať“ za slobodu svojej dcéry. Záverečné scény v USA nemajú takú silu, ktorú by film s pomalým tempom potreboval na korektnejšie uzatvorenie príbehu. Film končí na mieste a v momente, kedy ešte čakáte nejakú ďalšiu scénu. __ Z hereckej stránky Matt Damon podáva pokorný a hlavne vyrovnaný herecký výkon. O Abigail Breslin sa to už povedať nedá. Vo vedľajšej roli príjemne zapôsobí Camille Cottin. __ Tom McCarthy sa snaží vrátiť sa na tú cestu, na ktorú stúpil vďaka filmu Spotlight. Film „Stillwater“ k tomu môže pomôže, ale Bohužiaľ nemá takú údernú silu, akú by (aj režisér) potreboval. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Lyžař

Pribeh je vlastne docela fajn. Matt Damon v pro me dost netradicni roli. Ale dej je rozvlekly. 30 minut by se dalo v klidu ubrat a nic by se nestalo. No a konec je tak nahly, ze jsem ho vlastne ani nestihl prozit :( ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD