Univerzální voják: Zpět v akci

• USA Universal Soldier: The Return (více)

Bývalý univerzální voják Luc Deveraux (Jean-Claude Van Damme) je nyní především ovdovělým otcem milované dcerky Hilary. Svou profesionální kariéru ovšem nezanedbává a jako technický expert se podílí na přísně tajném vládním projektu, který rozvíjí ideu vraždících strojů k dokonalosti tím, že k řízení bojové jednotky používá supercomputer S.E.T.H. Nečekané problémy se zdánlivě dokonalou technologií nastanou ve chvíli, kdy se kontrolní počítač postaví proti svým lidským tvůrcům a jako osobní stráž použije neporazitelné univerzální vojáky. Zrádný S.E.T.H. tuší, že největší problémy bude mít s ostříleným veteránem Deverauxem a aby ho předem zpacifikoval, organizuje únos jeho dcery. Tím se ale dopouští sebevražedné chyby, protože Luc udělá všechno pro to, aby nemyslícím vrahounům natrhl triko i slezinu, zpacifikoval vzpurný počítač a zachránil Hilary. Akce může začít... (oficiální text distributora)

Acrobat odpad!

Kopa, ale ozaj kopa hnoja sa valila aj v minulosti, a tento zhubný prírastok je toho rukolapným dôkazom. Neviem, akú reč by si pripravil žalobca pri záverečnej reči, ale rozprávať tak 2 hodiny o tejto katastrofe by bolo snáď aj málo a súd by mohol zakročiť. Jednohlasne odsúdenie tejto satiry, kde je všetko zlé už pri myšlienke, je povinnosť, snáď aj občianska. Diabolské úpisy nehereckých "talentov" dielu bez minulosti a budúcnosti v zúfalej snahe prezentovať pamflet ako film. (videné 30.09.2019, Dajto) ()

klerik

Tá jedna hviezda je len za klip, ktorý propagoval film. Stupidná jednotka mala aspon príjemne odporného Lundgrena... __________Ľudkovia, možno mi nebudete veriť, ale pozrel som si to opäť asi po ôsmich rokoch a normálne som to dopozeral a J. C. sa mi zdal dokonca sympaťák. Vtedy dávno sme čakali zázrak a zrejme sme úplne prehliadali poctivú béčkovú zábavu... Idem na dve... ()

Bezda22

Tohle se vůbec nepovedlo. Je to škoda, ale aspoň 2 hvězdy si zaslouží. Jsem fanoušek filmů s Van Dammem, ale nemůžu dát ani 3 hvězdy, protože když to vezmu kolem a kolem, tak 3 hvězdy dávám lepším filmům, ale zase mám rád tenhle druh filmů, nebo když jsem byl mladší tak jsem to miloval a asi ta láska k tomu ve mě zůstala, takže dám 3 hvězdy. Protože hudba byla super, rvačky se mi líbily, proč ne. Nemusel jsem u toho přemejšlet nijak, prostě takový bezduchý koukání. Jo, 3 hvězdy. ()

Imouse odpad!

Odpudïvé dílo, které má úplně děravý scénář. Představte si armádu, ktera střílí raketomety, děly, poloautomaty, automaty, gránatý a na druhé straně pět robotů, kteří jsou zkrátka nesmrtelní. Roboti si napochodujou až k vojakům, zbraní si nevšímají, a vojsko solidně zdecimují. Pak přijde na scénu Van Damme a nakope jejich robotický zadky. Obvykle mu stačí 2-3 vystřely zbraní do hlavy nebohého robota. A záverečná bitka? Ubohost. ()

Ryuuhei

Navzdory zdejšímu hodnocení... Ano, film má poněkud hloupou zápletku, divně navazuje na předchozí díl a má zřejmě to nejblbější useklé zakončení, jaké lze u filmu vůbec vidět. Ale stále to jde, leč slabě, ve šlépějích původního tématu, máme tu opět Van Damma v plné síle a hromadu akce. S prvním dílem se to samozřejmě nedá srovnávat, ale koukatelné to je víc než dobře. ()

• Záběry z filmu použila do svého klipu „Crush 'Em“ kapela Megadeath. (Mandalorian)