dANo

El Mariachi natočený za hollywoodske peniaze síce nie je žiadna nuda, ale myslím si, že očakávania z veľkolepejšieho pokračovania príbehu o potulnom muzikantovi, ktorý sa chce pomstiť za smrť svojej milej, boli určite vyššie. Rodriguez dokázal, že je dobrý režisér, ale v tomto prípade platilo, že nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky a Desperádo, aj napriek tomu, že je to jeho kultovou záležitosťou, ostane mladším a bohatším bratom El Mariachiho. Ináč, predabovaná hláška Quentina Tarantina v tajnom úkryte za záchodom pri pohľade do telky, kde sa odohrávala prestrelka z baru, bola oveľa lepšia, ako v origináli... :o))) ()

Brandon

Spousta efektů jen na oko. Spousta povyku pro nic. Hodně nafouknutej Bandaska a sexy bruneta s červenou botou. Slušnej průměr. P.S. Přemýšlím, že si na svou jarní cestu do Mexika pořídím i pouzdro na kytaru. V bárech by se mohla hodit :-) ()

Všivák

Film má opravdu hodně dobrý soundtrack. Akční jízda kterou si nemůže žadný fanoušek žánru nechat ujít. Spousta nezapomenutelných scén. Například jak Banderas skočí ze střechy a ještě v letu sejme bastarda na štřeše. Super Tarantinův výstup. Mimochodem, další Tarantinem zahraná postava, která skončí pěknou smrtí. Nikde v žádném filmu nebyl Banderas tak charizmatický a Salma tak sexy. ()

Compadre

Mohlo to bejt o fous lepší. První polovina je skvělá - vtipná, zajímavá, akční...všechny trumfy Desperado vytáhne právě na začátku a na druhou půlku připadá už "jen"divoká akce v čele s nepřemožitelným Banderasem a dokonalou Salmou Hayek...PS: scény v baru jsou boží. "Pivo je tu hnusný, obsluha na hovno a furt sem někdo leze." :-) ()

JohnSmith

Nejlepší díl trilogie.El Mariachi mě moc neoslovil,vlastně jsem ho ani nedokoukal a Tenkrát v Mexiku nesedí jako celek. Desperado má šmrnc,je to rychlé,zábavné a melodické.Nezapomenutelná je identifikace mrtvého Danny Treja a vůbec je postava samotná a pak party Stevea Buscemiho a Quentina Tarantina. Nesmím samozřejmě zapomenout na výborný hlášky. ()

Trustme

Kdysi byl tento film pro mě naprostou modlou a kultem. Bylo to asi způsobené tím, že styl s jakým ho moderně westernově vybrousil El Rodriguez byl naprosto úchvatný, neokoukaný. V tomhle filmu je snad všechno co mám rád: mýtický hrdina se spoustou zbraní elegantně nošených a doplňujících místo v kytarovém pouzdře, mstitel jdoucí nezastavitelně za svou pomstou, drsní chlapáci cedící husté hlášky a řidkou krev, pomoc přátel v nouzi, kteří se objeví očekávaně nečekaně a dobrou hudbu v akci jenž umí i doplňovat zásobníky... Dokonce i jinak rušivý element: Žena v akčním filmu je v tomhle nářezu sourodý a využitý v duchu především akce... Talentovaný režisér, který snad kromě stavění kulis dělá ve svých filmech všechny práce, zde předvedl jak může vypadat osobitý pohled na již vyžilý žánr. Scéna v ulicích, kdy El Mariachi se poprvé setkává v oboustranné záchraně s Carolinou v podmanivém zpomaleném rytmu, je pro mne filmovou lahůdkou. To, že film ohodnotím "jen" čtyřmi hvězdami je způsobené časovým odstupem mého mentálního a cinematografického vývoje a přeci jenom už nechodím v botách s ostruhami a kufrem od kytary místo igelitky jako kdysi... ()

Imune

Začáteční seznámení s hlavním hrdinou a pár vtipných scén, který následovaly, a taky ten zvláštní průběh děje se mi líbily. Co bych ale vytkl byla ta celková jednoduchost, jak celej příběh proběhl bez nějakých větších zvratů. Jediný co mě překvapilo bylo, že Bučo byl celou tu dobu jeho bratr. Podívaná pěkná, ale já se zase nedočkal žádnýho vysokohodnotnýho snímku. 75% ()

Timak

Film mého mládí. I po 21ti letech si ho dokážu užít se stejným nadšením a zájmem, jako když jsem ho viděl poprvé. Rodriguez natočil nadčasovou pecku, kterou již nikdy potom už nepřekonal. Párkrát se přiblížil (Sin City), ale žádný jeho další film nesahá Desperadovi po ocas škorpióna :) ()

VanTom

Rodriguez společně s charizmatickým Banderasem přinášejí energickou, rozjařenou jízdu plnou podvratných nápadů, vtipu, ikonických záběrů a přepálených přestřelek. Romantická linka (byť se skutečně rajcovní Salmou Hayek) ji však značně zbrzdí a úvodnímu tempu (ani úrovni) se už ke konci nepřiblíží (viz třeba trestuhodně zabití Mariachiho kolegové). ()

LEGACY

Vlastně mě včera z čistého nebe (oprava pekla) napadlo, že by mě mohlo Desperádo bavit. Asi jsem viděl nějaký kousky z televize a měl jsem asi chuť na svěží vánek z Mexika a nějakou krvavou štvanici. Když se člověk obrní vůči tarantinovskému vyvražďování a trochu bizarní pointě, může se tento film stát kultem. Já jej za kult považuji. Ta atmosféra, hudba, sombrera, tequily, kulisy a romantiku můžeme v jiných filmech hledat marně. Salma a Antonio jsou zatraceně sexy, jsem z nich úplně vedle - určitě film, který si ukládám a někdy si na něj ještě vzpomenu. ()

Jacob23

Krasna legenda s hromadou cerneho humoru a skvelym Banderasem-to vse podtrzeno paradni muzikou a tresnickou na dortu v podobe Salmy Hayek dela z tohohle filmu ojedinely akcni snimek ()

blackJag

Na tento film se kdykoliv rád znovu podívám. Podle mne nejlepší Redriguezův film a jeden z nejlepších hollywoodských filmů Banderase. Ten je tady cool jako nikdy a Hayeková rozpaluje, že by nebyl nikdo schopný odolat. Titulní píseň figuruje jako závěrečná skladba na každém z mých výběrů orchestrálních (!) skladeb k filmům (třeba do auta). Každá postava je perfektně zahraná a výborně pasuje do této mexické nadsázky. Vzpomínám si, že když jsem na tom byl jako malý kluk v kině, úplně mě to dostalo... a dostává stále. 100% ()

jitrnic

Sice řemeslně kvalitnější, ale pro mně daleko méně zábavné než El Mariachi, u Mariachiho byly vcelku roztomilé i herecké výkony-nevýkony sympatických představitelú, tady mě potěšili pouze Steve Buscemi a Quentin Tarantino. Problém je, že většinu času se na plátně objevuje pro mně nesnesitelná dvojka Banderas-Hayek, případně odvárkovitý zloduch Joaquim de Almeida. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?