Deset krásných let se mladá Mija (An Seo Hyun)  starala v srdci jihokorejských hor o svou obří zvířecí společnici Okju. Vše se ale změnilo ve chvíli, kdy se Okji zmocnila nadnárodní společnost Mirando Corporation, která ji přemístila do New Yorku. Bezcitná ředitelka společnosti Lucy Mirando (Tilda Swinton) má se zvířetem své vlastní plány a Mija se musí vydat na dlouhou a náročnou záchrannou misi, aby mohla svou milou Okju dovést zpět domů. Na cestě se ale setkává s dalšími lidmi, kteří mají o osudu zvířete své vlastní představy. (Kiisaki)

LilyDeLarge

Dloooouho mě žádnej film takhle nesebral. Druhou polovinu jsem skoro celou probrečela /asi hormony či co/. Na Okju jsem se hodně dlouho těšila a zklamaná jsem rozhodně nebyla! ()

Clark_Kent

Emocionálně nádherně vykreslený příběh. Hlavní důvod proč jsme tento film schlédnul, byl onen fakt, který poukazuje na dnešní zvrácenou a věčně nenažranou a chamtivou lidskou zlobu průmyslu živočišných velkochovů. Mě osobně zde hodně překvapil herec Paul Dano coby vůdce spolku za ochanu zvířat, kterého si pamatuju ze snímku Zloděj životů s Angelinou. P.S.: Tohle doporučuju všech rádoby masožravcům a přetvářkám, který nemaj ani potuchy co se děje nevinným zvířatům, který nějací ubozí chamtivci posílají na smrt. ()

El.Negros

Snad první bezchybná netflixofka. Viděl jsem názor, že je to korejská verze prasátka Babe…hmm pak je tedy ve stejném příměru Barbar Conan americká verze Honza málem králem. Asi tak… Výborný náhled na sociopatické prostředí korporací očima malého dítěte, kde platí pouze jedno pravidlo – obchoduj nebo zemři. Fakt mě bavily výborné výkony všech herců. Na první pohled zaujme mírumilovná, růžové oblečená CEO agrochemické megakorporace (výborná Tilda Swinton) a panenská příroda, kde holčičky pěstuji originální druh bio prasátek se svými hodnými strejdy... Vše v rámci celosvětové soutěže o nekrásnějšího vepříka, jejíž vítěz se podívá na výstavu do suprčupr Nju Jourku. Ale nenechte opít vývarem z tesco-vepře ve slevě. CEO (Tilda) si s sebou od narození táhne zjevné genetické břímě svého psychopatického otce. Holčina, jež se stane hlavní hrdinkou příběhu (nad nímž ale nemá pražádnou kontrolu), žije v chudobě se svým ožraleckým senilním strýcem. A celá "bláznivě pozitivní" korporátní soutěž je jen další lež pro účel zamaskovat obchod s masem – vlastně si můžeme za prase dosadit cokoliv a kohokoliv. Úředníci, v čele s vyhořelou TV hvězdičkou (hlavní reklamní tahák celé praso-akce), jednoho dne prostě zvíře odvezou do tajné labiny na testy, a pak do továrny na zpracovaní masa.... Holka se ale jen tak nedá, vydává se svoji jedinou kamarádku zachránit…. a samozřejmě vůbec neuspěje. Její jedinou nadějí je banda vego-teroristů, jež náhodou potká. Celý film má až brutální nádech reality, nicméně skrývá i malou jiskřičku naděje v naivní dušičce hrdinky a pokřiveném bušidó mírumilovných ekoteroristů. ()

Ikedar

Okja mi pripomínala animovaný japonský film v hranom prevedený. Aj napriek pomalšiemu rozjazdu ma film nevýslovne chytil za srdce a to nielen vďaka krásnemu vzťahu na spôsob E.T.-ho, ale aj vedľajšími postavami, najmä skupinkou sympatických ochráncov zvierat na čele s Paul Danom. Je to akčné, je to vtipné, rozprávkové aj veľmi vážne, má to skvelých záporákov, a naviac je to silno dojemné. ()

LukeKiller

Jediné, čo je na tomto filme tak dobré je CGI prasohrocha. Ale inak je to tak stupídny, zbytočný film, že som to po hodine a pol musel vypnúť a k dopozeraniu sa musím donútiť. Cely čas sa tam nič nedeje, pripadá mi to ako keby niekto nahral ako venčí psa. Asi art, alebo neviem. ()

johnsnow odpad!

Ja osm sa na tento film pozrel hlavne kvôli Lily collins ale tá tam nemá veľa priestoru a film je síce drsný ale tá drsnosť príde pozde a to som už bol tak unavený, že som to vzdal a záverečných 20 minút ani nepozrel. No čo už, len škoda, že režisér skvelého Snowpiercera si vybral takúto voľbu, no ale nevadí talent rozhodne má. ()

Pitryx odpad!

Děsivě nesympatická holčina, kterou bych řezal ve dne v noci je hlavní hrdinka celého nudného spektáklu. Tedy mimo počítačového prasete. To je uděláno kvalitně, stejně jako ostatní triky kolem. Zato scénář je ubohý, příběh naivní a primitivní. ()

shaacul

Režisér a zároveň scénárista se snažil propojit několik velmi odlišných žánrů, tam kde se jedná o komedii, často o parodii, se filmu daří, tam kde zvážní trochu nudí. Celkově se mě film líbil více než Snowpiercer. To jak se objevil ALF na scéně byl jeden z nejvtipnějších filmových WTF momentů. Celkově slušný průměr. ()

xSxEx

Film ma jistě mnoho chyb. Divné herecké výkony, sem tam až podezřele luxusně zvladnuté akční sekvence ala Bourne, ale zmáknuté malou holkou... ale to POSELSTVÍ je JASNÉ a ještě napřímo využitá skutečně existující organizace A.L.F - to prostě oceňuji. Otázka, kolik lidí to někam posune v dnešní do sebe zakoukané době ()

Drozdo57

"Já budu krmit hrocha! Líbí se mi, že je špinavej!" A tak nám Netflix naservíroval ďalšiu sračkovú agitku, tentokrát z prostredia neudržateľnej živočíšnej výroby. Na jednej strane máme Monsanto, pardon Mirando a na druhej idealistické kórejské dievča a jej geneticky modifikovaného hrocha. A tento hroch je úžasný a inteligentný a všetkým je to úplne jedno, pretože chcú iba jeho mäso. Presne pre toto hromadne chováme na mäso delfíny a šimpanzy. Tento film sa snaží vykresliť zloduchov z korporátu tak čierne, že im chýbajú iba sivé unifromy, dva blesky a lebka na čapici a knírek pod nosom. A scény z kafilérky sú ako vystrihnuté zo Schindlerovho zoznamu. Čo na tom, že to dievča za 5 rokov vyrastie a bude dávať inzerát: "Hľadám chlapa. Zn. Máš rád hrochov?" Pretože zvierací aktivisti z tohto filmu mi prídu ako typickí predstavitelia naivnej ľavice. Pár nápadov dobrých, celé je to ale blbosť, ktorú riadia neschopní ľudia, ktorí sú rovnako psychopatickí ako vládnuca sorta. Ale nevadí. Takéto filmy treba. Aj vegánskych aktivistov treba. Aj aktivistov proti GMO treba. Pretože iba vďaka nim, sú GMO tak dôkladne testované, než sú pustené na trh. A potom tieto GMO zase slúžia ako potrava pre milióny ľudí, ktorí by inak hladovali. Všetci si plnia svoju úlohu v spoločnosti. S dovolením ale budem týmto filmom opovrhovať a idem teraz sa idem vybliť. Myslite na tú neudržateľnosť, až budete zasa papať avokádo a kešu. ()

muti

Tentokrát sa nepriklonim k štvrtej, aj keď je to na zváženie. Ide hlavne o záchranu dobytka, ktoré bolo od začiatku chované na veľkovýrobu, avšak niekto si z chovného spravil miláčika. Potom je dievča zahnane do boja aktivistov proti korporáciám, pričom jej ide len o slaninku (resp asi o všetko okrem slaninky a dolárov). Chýbala tu snáď už len Greta , možno bude v americkom remake ()

Luckyboy

Chvílemi ulítlé a divné, chvílemi schématické a agitační, chvílemi uhozené. Ale ne špatné. Občasné ironické a parodické momenty byly fajn. Celkově by se dal film označit jako zajímavý (v pozitivnějším významu), protože kvůli jeho nezařaditelnosti ho jednoduše zaškatulkovat nejde. ()

hufnagel

Mal to byť pekný príklad toho,že američania potrebujú čoraz väčšie prasatá pre svoje čoraz väčšie žalúdky. ()

Matyspa

Konečně jsem se odhodlal na Okju podívat. Slyšel jsem o ní, a čekal jsem velkodušnou myšlenku, v čemž mě tvůrci nezklamali. Z filmu na první pohled sálá záměr o vykreslení světa v jeho pravých barvách. A je pravda, že všichni jsme otroky potravinářského průmyslu a firmy často nemají duši, ale některé momenty prostě byly za hranou. Musím říct, že mě film donutil přemýšlet, a to asi jde, tudíž plní svou funkci v tomto směru. Uznávám, že věci jsou nastaveny špatně, a že celý film je plný náznaků a metafor, ale šlo to zpracovat lépe, někdy mě ty protiklady vyloženě bily do očí. Dobré, ale vzhledem k tématu by zasluhovalo být lepší. ()

kockodan

Moc pěkný, ale muselo proboha trvat dvě hodiny??? Vše se to zdálo zbytečně onanisticky natažené, hlavně "dětství" Okjy v horách, to by vydalo skoro na celý film! Jinak poselství za mě naprosto fantastické a doufám, že bude přibývat filmů s veganskou tematikou zacílenou na děti, ale i na dospělé. Na děti ale obvzlášť, protože tam je naděje, že se snad nenechají později zmanipulovat a vymýt mozky od dospělých a vyrostou z nich vegani, a ti pak naučí novou generaci svých potomků veganismu od narození. Což by bylo skvělé pro svět a naši planetu. Nemluvě o zdraví celých generací a snížení nákladů na zdravotnictví. Už teď snad svítá naděje s generací mileniálů, kde vidím velký nárůst veganů, což mě hřeje u srdce. Dále určitě doporučuji tyto skvělé filmy: Cowspiracy, Forks Over Knives, What The Health, Earthlinks, Fat, Sick And Nearly Dead, Vegan Everyday Stories, a mnoho dalších. Některé z nich je možné shlédnout v celku na YouTube. Choose love, be vegan! ()