poster

Papež z Greenwich Village

 • USA

  The Pope of Greenwich Village

Krimi / Drama

USA, 1984, 121 min

 • Tommassi3
  ****

  "Polda si nadělal do gatí !! Polda si nadělal do gatí !!" On si do těch kalhot nadělal i kudrnáč Eric Roberts, zde opravdu hodně, i na jeho poměry, přepjaté herectví lze omluvit Rosenbergovou snahou natočit tuhle Patrickovu gangsterku spíš prostřednictvím veskrze nesmírně zajímavé studie prostředí, přičemž v tomto smyslu by se nemuselo zdát srovnání s Kmotrem jako čiré šílenství.. Takový zvláštní komorní snímeček, úmyslně zbavený přirozenosti, jehož nejsilnější zbraní je samo herectví zúčastněných.. Nicméně právě v souvislosti se jménem zkušeného režiséra Stuarta Rosenberga nejde o zrovna nečekaný přístup..(19.8.2016)

 • ink flo
  ****

  Taková kombinace buddy movie a (velice soft) heist movie z inspiračně nevyčerpatelného prostředí NY italských pupkatých mafiánů posedávajících v bistrech a srkajících kafíčka. Mickey Rourke je hodnej grázl, Eric Roberts je chaotic/retard grázl a Daryl Hannah předcvičuje cvičme v rytme. Celej film táhne překvapivě Eric Roberts (jehož mám zařazenýho jako vymetače béčkových akčňáků případně vedlejších záporáků/slizounů), díky jehož hysterickýmu výkonu to jde často až do komedie.(14.2.2021)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Herečka VR - Geraldine Page(30.3.2004)

 • aLPaC
  ****

  Jak to, že to vidělo jen 133 lidí? Já to našel nadabovaný a celé ty dvě hodiny jsem se příjemně bavil. Krimi s nádechem komedie z dob, kdy Mickey Rourke ještě vypadal jako člověk a byl to těžkej sympaťák. Nejvíc mě ale stejně dostala scéna s tvrdou irskou matkou v letech, která pořádně spraží dva cinklý detektivy, to jsem se mohl pochcat smíchy, jak si je dala.(2.1.2016)

 • gogo76
  ****

  Jeden z tých lepších filmov M. Rourka, ešte v čase, keď si nedojebal svoj život alkoholom a ksicht plastickými operáciami. Mnohí tu kritizujú výkon E. Robertsa, ale mne sa jeho výkon pozdával a v ničom lepšom som ho nevidel, aj keď je pravda, že som veľa jeho filmov nevidel a ani ich nevyhľadávam. Film ma zaujal, hlavne dvojica bratrancov, kde Rourke stále ťahá Robertsa z nejakých sračiek. Ak ho z nich neťahá, tak ho zase Roberts rýchlo do nejakej stiahne. Taký malý gangsterský film s kopou čierneho humoru, ktorý ja môžem. Nechápem tak malý počet hodnotiacich, momentálne to často vysielajú na výbornej stanici AMC, dokonca bez reklamy! Dobrá zápletka, výkony, atmosféra, humor funguje...Film si určite zaslúži vyššie hodnotenie. Mne to sadlo. 80%.(13.11.2016)