• danecek24

34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - cena (1) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Katharine Ross + nominace (5) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Lee Grant, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Oskar Werner, Nejlepší scénář - David Butler, Steve Shagan, Nejlepší hudba - Lalo Schifrin(31.12.2008)

• Houdini

Oscar 3 nominace: Herečka VR - Lee Grant, Hudba, Scénář - A(30.3.2004)

Čekal jsem, že to bude víc dramatické a napínavé. Na druhou stranu je to obrázek toho, jak nechtěl nikdo s židy nic mít a přehazovali si je jak horký brambor.(8.10.2016)

• - Na lodi St. Louis bylo 937 běženců, z nichž pouze jeden nebyl Žid. Lístek na loď stál 500 USD. Na Kubě přijali pouze 29 běženců. Po návratu do Evropy byli uprchlíci rozmístěni do několika států (288 Velká Británie, 224 Francie, 181 Nizozemsko a 214 Belgie). Z uprchlíků, kteří zůstali v kontinentální Evropě, přežilo válku 365 lidí. (JohnSmith)

• - V roce 1952 obdržel kapitán lodi St. Louise izraelskou medaili Spravedlivý mezi národy světa. (JohnSmith)