Skupina teenagerů závislých na technologii se dostane do offline tábora. Společná turistika v lese bez přístupu k smartphonům však nekončí tak, jak to naplánovali organizátoři. Budou muset bojovat o skutečný život s něčím, co neviděli ani v nejtemnějších koutech internetu. Tváří v tvář smrtelnému nebezpečí číhajícímu v lese, objevují skutečné přátelství, lásku a oběti. Vyjdou z toho celí nebo v krvavých kouscích? (překlad: LIVINGDEAD) (dixx)

Renfield

Zakomponovat do klasické vyvražďovačky nějaký ten menší protest za práva homosexuálů a vlastně proti chování církve celkově? V Polsku očividně žádný problém! Parta připravená na postupnou porážku je také celkem fajn, až mi bylo některých líto, což se u většiny podobně laděných filmů rozhodně říci nedá. Třeba takový Julek má i několik velmi solidních hlášek, či pravidel. To vše samozřejmě jen do doby, do které může... ale nebudu se v tom příliš vrtat. Každopádně se Zosiou tvoří sympatický pár, jako z Terminátora. Jenže na polskou verzi polopredátora, by snad stačil skutečný Arnold, nikoliv jeho (zase) polská verze. Je velká škoda, že se film ve druhé polovině utrhne ze řetězu až příliš. První polovina má velmi dobré momenty, navíc kamera ve spolupráci s hudbou skutečně umí tvořit atmosféru. A to téměř vždy za denního světla, což chce také porci určitého talentu. Pustit se do tohoto žánru potom zase odhodlání, což tvůrcům očividně nechybí. Také proto by dvojka mohla být o těch hlasitých klíšťatech, která celou noc budí přespávající v lese. 60% ()

Untentrauer

Opravdu velice povedený horor uvařený dle starého osvědčeného receptu. Když vím, jaký byl Klasický horor (2021), nebo Slunovrat (2019), pak musím nutně konstatovat, že tady se to povedlo. ()

mira007

Parta offline skautů jako kořist dvou příšer v lese,  docela povedený  polský horor,  který  dojel ve svižném tempu do konce se scénou s policajtem,  za kterou dám hvězdu  navíc. ()

petikacka

Nooo, to, že se jednou budu dívat na polský horor by mě v životě nenapadlo...Přesto je to tady a nebylo to vůbec špatné. Sice víc než hororové mi to přišlo nechutné a chvílemi i k zblití, ale nechť. Děj uvěřitelný, hudba dobrá, masky těch zmrdů nechutné a navíc jsem zjistila jak se nám změnil "Sekal" od doby , kdy u nás natáčel film. Jo a ta scéna s jeho polišem a sekerou, tak ta byla jednoznačně nejlepšííí...Za mě 75% ()

Flopik

Poľský brat Wrong Turn, ale tu máme 200Kg zmutované dvojičky. Žiadny nový nápad tu nehľadajte, je to presne to isté čo ste videli milión krát, takže kto by chcel pindať na originalitu nech to ani nepúšťa. Postavy sympatické, troška ma štvalo, že keď sa s nejakou zblížite hneď vám ju zabijú a dosť nevýrazne( česť výnimkám). Krvi je celku dosť , zabitia až na jedno / dve slabšie. Občas sa aj zasmejte a vizuálne to nemá chybu. Potešia aj pekné baby. Inteligentný ten horor teda nie je ale nakoľko je to poľská produkcia ja tie 4* kludne dám. Zišlo by sa to skrátiť o 15 minút. ()

Tunri

Pro začátek měl film velký potenciál. Bohužel, pak se začnou postavy chovat iracionálně. Drásá to nervy, člověk by po televizi něco hodil. Od poloviny filmu už se stereotypy naplňují a děj důvěrně známe z jiných hororů s touto tématiou. Nechci vám tu spoilerovat úplně všechno, ale trvám na tom, že ta vedoucí se chová tak nenormálně nepřirozeně a debilně, že by ji divák sám rád vzal klackem po hlavě. Jak to měli s rozpočtem nevím, ale vím, že pokud chci filmovat utrhnutou lidskou hlavu, měla bych použít figurínu velikosti člověka. Když někde žijí poďobanci, musí mít na stole i na prádelní šňůře mrtvolky zvířat, to je přece jasný, tím takového vidláka definujeme. Chvílemi film získává až komický nádech. Nejdřív hrůza bez internetu, tajemno, pak láska, krvák s beďarama, pokračujeme sci-fi materiálem přímo od mimozemšťanů (!!!WTF!!! Proč jak odkdy vyvolává meteorit touhu po syrovym mase?!) a zakončujeme klasickým retrem a choutkami. Vše hezky podle osnovy. Na druhou stranu, snímek také přináší ponaučení: 1) Když řídíš a máš plný auto lidí, koukni se aspoň jednou za čas na silnici před sebou a nebuď úplnej píčus. 2) Apple se musí nabíjet alespoň 2x denně. ()

Hernycztek

Příjemné překvapení, jak je ostatně od Netflixu zvykem a zároveň po strašně dlouhé době kvalitní hixploitation. Nenechte se odradit tím, že se jedná o polskou produkci, herci sice nejsou žádní krasavci, sympatie si k nim, však, najdete a herecké výkony předvedli přesvědčivé, nicméně to chtělo více racionálního jednání. Mimo jednu méně povedenou scénu jsou praktické efekty na vysoké úrovni, což je pro film s omezeným rozpočtem nezvyklé. Vraždy jsou pěkně krvavé, ale na můj vkus je tu málo postav, které navíc umírají v předvídatelném pořadí, takže jsem lehce zklamán z nedostatečné snahy tvůrců, o překvapení diváka. Originalita se nedá upřít původu mutantů, což jsou respekt nahánějící bestie, na kterých se maskéři vyřádili. Důležité pasáže jsou vhodně zvýrazněny vážnou hudbou, vizuálně to je také v pořádku a mně moc nechybělo, abych hodnotil plným počtem. Navíc zůstala otevřena vrátka pro případný sequel, za který budu rád. Závěrem řeknu jediné, máte-li orgasmus z hororů jako je Wrong Turn, Hills Have Eyes a podobně, tak je tahle polská žánrovka přesně pro vás. ()

Heero

Poláci si řekli, že natočí Wrong Turn v maličko odlišném konceptu a rozhodně se jim to podařilo skvěle. Nechybí notná dávka nerdského humoru, která v kombinaci se zajímavými postavami dělá z tohoto snímku zajímavou podívanou, u které jsem se rozhodně nenudil. Jo, a konečně jsem vyhrál sázku, kdo umře první :) ()

DaeGurth

Netflix servíruje klasické americké klišé, jen je to Made in Poland. Po tom, co jsem viděl co poláci umí bez Netflixu jsem měl nutkání dát horší hodnocení, ale je to žánrovka. Tak co:) ()

bozka10

Ale no Poliaci má už druhý krát po sebe milo prekvapili,po parádnej jak zostalem gangsterem,tento krát servírujú pach krvi vo vlastnom prevedení a není to vôbec márne.Keby som mal k tomu krowky,bolo by aj za 4. ()

TheSpearCZ

Polsko je co se týče kinematografie pro sledovatele strašně příjemná země jednoduše proto, že dokáží natočit naprosto cokoliv, i horor, který by v takřka každé jiné zemi byl velkým průserem a nezáživnou podívanou, je tady letní blbinou s teenegery, která překvapí několika zvraty, jednou povedenou lekačkou v úvodu a hlavně naprosto parádními maskami záporáků. Do toho se tu svlékne moje oblíbená Wiktorie Gąsiewska. Nemůžu si stěžovat. Čisté 3* ()

JM87

Děcka jsou na offline táboře hluboko v lesích a na jednom místě se objeví oldskulová gore obluda a víte co? Mně se to líbilo. Je to vtipný chvilama, jsou tam klasický hororový stereotypy ale po Polsku a trochu toho góru a násilí. Úplně v klidu se to vyrovná podobným americkým filmům. Jako zabavovka na sobotní odpoledne dobrý. ()

Mackoun

Béčko, co se tváří jako béčko a na nic víc si ani nehraje. Naopak si občas umí udělat prču i samo ze sebe. Pokud jste s tím vším smířeni, může to být vcelku snesitelná oddechovka. ()

Aurus

No od tohoto filmu jsem nic moc nečekal a pro mě je tento film prostě podprůměrnej horor který už nikdy nepotřebuji vidět znova. Příběh je docela špatnej, postavy jsou docela dost nesympatické, hudba je docela ok, atmosféru tento film skoro memá, napětí zde neexistuje, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je docela povedená. Za mě 3,5-4/10. ()

Rathalos

Polsky horor som este nevidel,cize premiera,ktora dopadla v celku dobre,aj ked prva hodina bola nuda,to musim vytknut,no potom sa to celkom pekne rozbehlo,masky skvele,mutanti boli odstrasujuci,gore efekty boli priemerne,ale dalo sa,herci fajn,ale ocakaval som viac podla komentarov...:-) ()

Rockerman

Takové filmy se ve státech bývalého východního bloku mnoho netočí a z toho pohledu to oceňuji. Na druhou stranu se jedná jen o verzi Wrong turn dokonce s jednou vykradenou scénou. Vůbec se mi nelíbil vznik obou "opuchlin", ale v tomto žánru je dovoleno vše. Klasický závěr jen dokládá, že o originalitě nemůže být řeči. ()

Junys

Ale jo dalo se na to dívat, překvapilo mě to. Splnilo to všecko co slasher má mět a ty masky docela hnus no :D ()