Dwayne Hoover je svérázný chlapík, který se stal nejmocnějším a nejbohatším mužem v Midland City. Jednoho dne si ale uvědomí, že mu to nepřineslo štěstí a začne se zamýšlet nad vlastním životem. Najednou mu vadí všechny pocty a žádosti o radu, kterými ho město a jeho občané neustále zasypávají, protože je šéfem obrovského průmyslového a finančního impéria, které ovládá město. Ve stejném čase se na cestu do Midland City vydává chudý spisovatel se zvláštním jménem Kilgore Trout, který má být četným hostem na prvním městském festivalu umění. Zoufalý Dwayne, hledající odpovědi a nový impuls také festival navštíví. Když se tito dva muži nečekaně setkají a jejich rozdílné světy se srazí v šílené kolizi, všichni v Midland City vědí, že jejich město už nikdy nebude takové, jako předtím! (oficiální text distributora)

integer

Slovy Kurta Vonneguta: "It's painful to watch". Měl jsem vážné problémy dokoukat film do konce a přesvědčil mě jen fakt, že jsem za film zaplatil 99kč. Udělat z tak geniální knihy takovou impotentní zrůdnost chce opravu velice 'schopného' režiséra a nepomůže ani přítomnost Bruce Willise a Alberta Finneyho. Za co tedy tu jednu hvězdičku? Asi za název a jméno v kolonce námětu. ()

IvcaSammet

Docela dost chaos ... To je první, co se mě vybaví ... Nečekala jsem zdlouhavé a nudné chaotické výlevy Bruce, které absolutně ničím nezaujaly. Herecké výkony byly sice docela dobré, ale na lepší hodnocení určitě nestačí. A abych reagovala na některé komentáře - film, který je natočený podle knížky by měl divák pochopit bez toho, aby si knížku přečetl. V takovém případě totiž nemá takový film smysl natáčet! ()

djfun

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, bohužel z takovéhle filmové adaptace se Kurt Vonnegut musí obracet v hrobě...a nepomůže ani Bruce...Avšak od přečtení knihy nechť vás to neodradí, dovolím si stoprocentně doporučit! ()

BDMarty007

Radek99 píše, že film nemá cenu sledovat bez předchozí četby knihy. Já bych šel ještě dál a řekl bych, že ani potom ... Bez četby knihy by asi zůstal v mysli zmatek, po předchozí četbě knihy (můj případ) zůstává vztek a znechucení. Alespoň 1 dávám za odvahu vzíti si za předlohu velmi obtížný text a onen cimrmanovský přínos ve smyslu: "...nebyl to právě Alan Rudolph, kdo světu ukázal, že tudy cesta nevede!". ()

Miksa

Kdo nezná Vonnegutovu tvorbu nikdy nepochopí. Tak je to ovšem s hodně filmy, dle předlohy. Nemyslím si, že je tato brilantní knížka zrovna nejlépe natočená, ale i tak nemohu jít pod 3*. ()

subic

Film z roku 99, ale jako by byl z roku 89. V roce, kdy Bruce točil Šestý smysl, točil i takovouhle srágoru. ()

krokodlak

Jestliže Hillova adaptace Jatek č. 5 trochu trpěla přílišnou usedlostí, zde naopak došlo k opačnému a horšímu selhání ve smyslu přehnané rozpustilosti. Kdybych neznal Vonnegutovu předlohu, možná bych si tu vcelku sympatickou obskurní satiru s hvězdami neodolatelně shozenými z piedestalů (představa, co by z Willise, Finneyho či Nolteho v tomto kontextu vytěžil nějaký imaginativnější a političtější režisér, je docela lákavá) užil, ale takto jsem cítil lítost, že se skoro nepodařilo na plátno přenést existenciální hloubku a postmoderní hravost knihy. Nicméně mnohem horší filmy se těší široké popularitě, takže útoky na tento dnes takřka zapomenutý snímek nepovažuji za zcela spravedlivé a do široké distribuce bych ho pustil bez obav. Vonnegut ovšem opravdu své dílo nezamýšlel jako přehlídku podivných lidí, nýbrž doširoka rozevřenou (malý test znalosti díla :D) meditaci nad stavem americké společnosti a strategiemi žití v ní. Postavy se staly jakýmisi zvláštními karikaturami, což se zejména u zástupců menšin až osudově míjí s Vonnegutovým kritickým poselstvím. ()

the.trooper

To vážně není to co jsem očekával od zfilmované verze knihy Kurta Vonneguta . Polovina se ještě dala skousnout , ale pak už to byla jen a jen nuda . Lituji jen B. Willise za to , že takovou hrůzu vzal . ()

wonka

Výborná adaptace výborného crazy románu. Na rozdíl od některých pisatelů si myslím, že herci byli obsazeni výborně (zaujal mě Albert Finney a Nick Nolte hrál jako o život). Ve filmu nemá vystupovat jediná normální postava a myslím, že přehlídka šílenců a úchyláků se podařila náramně. ()