Reklama

Reklama

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

  • USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)
Trailer

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (328)

Claw 

všechny recenze uživatele

V podstatě velmi povedený díl, který se ale již žánrem odvrací od hororu a spíše se z něj stává akční/fantasy mišmaš. Děj filmu velmi šikovně navazuje na první díl, objevuje se opět řada mladých herců, kteří později prorazili jako filmové hvězdy (Arquette, Fishburne...). Vrací se postavy z prvního dílu (Nancy a její otec). Žádný z herců nepodává sice žádný výrazný výkon, ale dá se to v pohodě zkousnout. Opravdu výborné jsou však na svoji dobu triky a výtvarná stránka. Chvílemi opravdu pastva pro oči. Freddy dostává od poloviny konečně více prostoru a začíná hláškovat. Ovšem z dnešního pohledu se o žádný zázrak nejedná. Navíc konec se mi zdál až příliš protahovaný a tím i docela nudný. /60%/ ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Dávno před Skládačkou a mnoha a mnoha filmovými díly Saw tu byly Noční můry z Jilmové ulice. První díly by se daly označit za hororovou teenagerovskou vyvražďovačku, jakých tehdy bylo povícero (třeba Pátek třináctého), jenže Wes Craven vše posunul do oblasti snu, resp. nočních můr. Což byl geniální tah, jenž nejen zajistil Nočním můrám originalitu, ale ve snu se dalo hezky vyhrát s triky, prostředím, atmosférou, barvami, a že nápady tvůrci nešetřili. Jestliže první díly byly spíše strašidelně atmosférické, další dva díly byly akčněji laděné a mladí studenti dokonce získali určité schopnosti a síly, aby mohli adekvátně s Freddym ve snu bojovat. Zvláště čtvrtý díl je v tomto ohledu dobře natočen, také jej režíroval Renny Harlin a naštěstí do hlavní role Alice neobsadil Geenu Davis jako v Ostrovu hrdlořezů. Zajímavostí je, že v prvním filmu se mihne mladičký Johnny Depp, ve třetím Laurence Fishburne. Nebo že ústřední hrdinka z prvního dílu se vrací ve třetím jako doktorka psychologie. Svět nočních můr Freddieho Kruegera vedl ke své vlastní subkultuře. Kromě filmů vznikly i dva televizní seriály, mimofilmových a mimotelevizních aktivit je mnohem víc. A to vše jen proto, že Wes Craven využil do té doby známé klišé, avšak dokázal vymyslet originální způsob pojetí. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Je z tebe televizní hvězda! Po prazvláštním druhém dílu vnímám trojku tak trochu jako návrat ke kořenům. Vynikající prostředí psychiatrický léčebny. Freddy opět v totální formě navíc neuvěřitelně nahláškovanej. Jenom mám tak trochu pocit, že u Noční můry se nejvíc ze všech vyvražďovacích sérií ten námět vypotřeboval hned v prvním díle. Přitom je suverénně nejlepší, ale možná, že právě proto když první díl ohromil svoji originalitou, tak se ty ostatní snaží ho ve velké míře jenom zopakovat a předkládat to samý furt dokola jenom v malých obměnách, ale ok nebudu přehnaně kritickej. Můžu určitě z klidným svědomím konstatovat, že se jedná pro mě osobně o třetí nejvydařenější část který ovšem k dokonalosti prostě něco schází a sice když už se ten nápad kopíruje, tak je z toho potřeba aspoň udělat pořádnej úlet a to se prostě ještě tomuto dílu úplně nepovedlo.65% ()

Němi 

všechny recenze uživatele

Přímé pokračování jedničky, radostně (a pochopitelně) ignorující strašnou dvojku překvapí hodně odlišnou náladou. Freddy si chce víc hrát a ztrácí tím na děsivosti. Z hororu se stává jakýs mix sci-fi / fantazi a ač to není jako samostatný film na svou dobu špatné, zklamalo - čistokrevný horor prvního dílu mi byl daleko sympatičtější. Atmosféra není špatná, kombinuje šikovně prvky několika jiných filmů, co film ale povyšuje nejvíc je sestava postav, protože ohrožení teens dokáží budit sympatie a především neskutečně roztomilá Patricia Arquette mohla být v záběru celých 96 minut... i déle. Pořád. Sice mě otravovali některé nesmysly a pak také závěr, který z "noční můry" udělal zlo pronikající až do běžného světa (a zlikvidoval tím základní vynikající nápad), ale pořád je to slušný film. Ale pravá Noční můra pro mě bude asi jen jedna. (Btw. Freddy Krueger je jistě gay, když se pokoušel zabít úžasnou Patricii Arquette) _____ Mé pořadí série: E1, E5, E7, E3, E4, E2, E6 Sudé části jsou téměř nekoukatelné ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Do světa legendárních nočních můr s Freddym jsem nahlédl úplně poprvé a na základě doporučení horrorového příznivce Mr.Apache zvolil místo prvního filmu netradičně tuhle „trojku“. Jak jsem tak trochu předpokládal, tenhle typ přímočárého tínedžerského horroru nebyl tak úplně mým šálkem kávy, ovšem musím uznat, že v rámci toho, čím Bojovníci ze sna jsou, jde o velmi dobře udělaný kus, který i navzdory tomu, že během trikových scén tu občas byl starší věk filmu znát, strčí pořád hravě do kapsy spoustu současné žánrové tvorby. Líbilo se mi zasazení většiny napínavého děje do snů, které zde probíhají na pokračování a postupně se propojují s realitou, zaujalo mě promyšlení snového světa s číhajícím nebezpečným záporákem ze záhrobí i mladičká Patricia Arquette. Ke konci se mi už ty akční boje se všemi netvory zdály utahané a rovněž zbytečně přepjaté, včetně klasického horrorového zvratu k závěru (ve chvíli, kdy se všechno zdá být vyřešené). Zatím se k oblibě tohoto kultu přidávat rozhodně nemůžu, ale coby v jistém směru skutečně originální žánrová jednohubka za mě může být a minimálně na první film z roku 1984, kterým to celé kdysi začalo, se ještě někdy v budoucnu ze zvědavosti podívám. [60%] ()

Galerie (135)

Zajímavosti (17)

  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 44,8 milionu amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (více)

Reklama

Reklama