Mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria (Klára Miklasová) se seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá femme fatale Daria zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). V rámci své praxe se ujme jejího případu a snaží se rozklíčovat, co se stalo. Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná jen trochu zahrává. Nebo je to jinak? Dariu s Markem někdo sleduje a nový soused Taz (Paul Louis Harrell) jim pomůže „ztratit se“ na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti. Žije tam i profesor (Jiří Schmitzer), který tvrdí, že se jedná o hru mocných a že se Daria, úspěšná ve farmaceutickém výzkumu, znelíbila některým lidem… (Bontonfilm)

Matty

Netuším, jaký počítačový program vygeneroval zápletku tohohle noirového thrilleru/mind game filmu, ale doufám, že jej čeští filmaři budou používat častěji, protože takhle dobře jsem se nebavil od Bláznivé střely. Posuďte sami: čerstvě dostudovaný psychiatr Marek, který stále žije s matkou, se seznámí s magistrou farmacie Dariou Černou, která se svým saténovým povlečením vždycky zakrývá tak, aby jí bylo vidět levé ňadro. Daria po rande zmizí. Po pěti dnech hrdina zjišťuje, že skončila na bohnickém Neklidu, kde shodou okolností (tohle slovní spojení ještě párkrát použiju) pracuje jako primářka jeho matka. Matka synovi vysvětluje, že když někdo polije barový pult slivovicí a pak jej zapálí, jde o „klasický případ manické ataky“. ___ Darii se zdá noční můra, ve které ji znásilňuje démon (protože tohle se podle tvůrců lidem v Bohnicích děje, pokud zrovna v pyžamech nepobíhají po areálu léčebny a nechytají se při tom za hlavu). Démon se ve filmu víckrát neobjeví. Marek přichází domů. Jeho matka vaří guláš. Marek ji upozorňuje, že v týdnu už jednou guláš vařila. Matka se zarazí a dá synovi za pravdu. Guláš ve filmu víckrát nikdo nevaří.___Krátce poté, co jí Marek přinese pomeranč a řekne „ty nevypadáš jako blázen“, je Daria z Bohnic propuštěna, protože jí zřejmě nic nebylo (ale možná taky jo). Po návratu domů ji v jejím bytě špehují různí muži. Marek vymyslí plán, jak Dariu dostat do bezpečí. Vymyslí jej se svým kamarádem Tazem (jehož přezdívka má zřejmě odkazovat k tasmánskému čertovi z Looney Tunes), který se shodou okolností nedávno stal jeho sousedem a protože jej jednou zmlátili v tramvaji a pochází z Jižního Města, má podobné zabijácké schopnosti jako Liam Neeson v 96 hodinách. Jak moc velký je Taz drsňák, má prozrazovat i jeho slovník, bohatý na výrazy jako „gejm ovr“, „gut“ nebo „oukej“.___Dál čtěte pouze v případě, že vám nevadí SPOILERY. ___ Taz zaveze Dariu a Marka ke svému šéfovi, mafiánovi Schwartzovi. Ze Schwartze se shodou okolností vyklube Dariin otec, což Marka hodně překvapí, protože nevěděl, že dcera může mít jiné příjmení než její otec. Útočištěm dvojice se stává odlehlá biofarma, v jejímž podzemí parta steampunkerů vyrábí steampunkové věci. Na stejné farmě se shodou okolností schovává Jiří Schmitzer hrající šíleného „experta na biochemii a farmacii“, který vykřikuje slova jako „selektivní herbicidy“. Do toho jsou náhodně vsazovány scény, které nic nesdělují a nevysvětlují: Taz jde po železničním mostě, je snímán z podhledu a tváří se drsně; Daria a Marek spolu mají nejvíc cringe sex u hořícího krbu v historii cringe sexu u hořícího krbu apod. ___V Praze se mezitím Dariu a Marka snaží vypátrat zlý muž v kabátě, který Markovu matku mučí dlouhým monologem, ve kterém jí vysvětluje, co je to SWOT analýza. Zlý muž v kabátě hledá, slovy Marka, „pojebaný počmáraný“ papír, který by u sebe měla mít Daria a na kterém je (zřejmě) vysvětleno, jak vyléčit rakovinu. Daria má papír opravdu u sebe, protože se shodou okolností nachází zrovná v té knize, kterou si odnesla od otce… o pár shod okolností později, zřejmě poté, co tvůrcům došly nápady, nebo peníze (nebo obojí), přichází vrchol filmu – cimrmanovská scéna, ve které Norbert Lichý coby vyšetřovatel z odboru hospodářské kriminality protagonistovi (a divákovi) polopaticky vysvětluje, co se vlastně stalo (všechno totiž bylo úplně jinak, pokud to nebyl jenom sen), a škodolibě se u toho směje. Radostných 20% () (méně) (více)

Thomas_xxxxx

Nie, nebudem tomu dávať slabé hodnotenie len preto, že to má 31% a je to český film. Možno to celé nedalo nejaký väčší zmysel, ale dobre sa to pozeralo a zaujalo ma to. Keby to nebolo z českej produkcie, tak to má aspoň o 20% viac. Nechcem to zrovnávať s Lynchovskými filmami, ale tie tiež nedajú nikdy žiadny zmysel a nikto im slabé hodnotenie spravidla nedá a ide v nich len o pôžitok z pozerania a ten tu bol, takže nebudem dávať hviezdy dole. ()

Renfield

Chtěl jsem bizár, ale dostal jsem jenom guláš. Pokud Markova matka vaří podobný, tak se mu vůbec nedivím, že má problém s tím, že už tento týden byl. Nad scénou, nebo postavou, která není (zřejmě) nechtěně vtipná, bych přemýšlel marně. Má to velmi dobře udělané titulky, několik fajn nasvícených záběrů kamery a to je vlastně vše. Děj kráčí vstříc extrému, když už jsem měl pocit, že ten film "má vše", hlavní hrdinové se dostávají na farmu! Závěr si však žádá pořádnou pointu a tak tu máme policejní stanici, nebo pána, co přišel Darie zalít kvítka a vyrušil ji z její klasické spací polohy, při které obvyklým způsobem využívá peřinu. Co na tom, že se zmíněné dvě scény k předešlému ději vůbec nehodí. I když, co vlastně smysluplně navazovalo. 30% ()

Drom

Já jsem teda chtěl vidět jinou Dariu, ale budiž. Co tedy k tomu říci? Asi první bych napsal, že to je přestřelený. Ze začátku to ještě jde, ale postupně se to drásá stále výš až kamsi k patám současné brakové produkce města andělů. Najde se tam zajímavá scéna, vizuální nápad, dobrý herecký výkon. Nějak ale nikoliv ústřední dvojice, jejíž účinkování bylo místy toporné. A navíc je vše dobré utopeno v plytkých dialozích a vycpáckách. Nedaří se budovat příběh a nekonzistence napříč filmem jen doplňuje jeho zmatenost. Některé pasáže jsou vyloženě až jako kdybych sledoval videoklip, jiné jako epizodka z nějaké vaší oblíbené telenovely. Kdyby ten konec nebyl spíš vysvobozením, asi by mě ale potěšil. Rozhodoval jsem se mezi jednou a dvěmi ale na jednu je to i tak moc dobrý. ()

Lukrecie

"Dneska se lidi, co něco ví, zavírají do blázince. V horším případě se jim stávají nehody." Velmi zajímavý film, který nemá v ČR obdoby. Kvalitní a inteligentní scénář, moc pěkné dialogy ze života. A vůbec mi zde nevadila lidová jadrná ;) mluva. Bylo použito adekvátně ve vypjatých situacích, kde se to hodí a užití tak bylo přirozené a ne přehnané. Vydařené obsazení celkem neokoukané tváře. Charismatičtí herci: Pawel Delag, P. L. Harrell a Klára Miklasová. Film je neskutečně sexy, napínavý, mysteriózní, kuriózní, pěkná hudba a animace. Mně to bavilo a moc, snímek stojí za zamyšlení, zajímavý konec.... wait for it. Asi mi na dlouho utkví v hlavě. Několikrát mě mrazilo po těle. Chci jej vidět ještě jednou, protože ne vše jsem pochytila napoprvé. Myslím, že si tento snímek herci moc užili, je to vidět. 😉👍 Film není pro každého a s tím musí počítat jak diváci, tak autoři. Přála bych filmu více diváků a taky bych ho poslala do světa.... ;) Viděla jsem již podruhé a zas jsem si všimla něčeho, čeho napoprvé ne. Myslím, že film dám ještě jednou. Bezprostřední reakce jednoho staršího pána po filmu: "Na to, že je to českej film, tak docela dobrý." ;) A bonus na závěr, vtipné titulky - Runner Aneta Běhavá ;) :D Pozor, v některých scénách, když herci něco rychle vyštěknou, tak jim není rozumět. Ale tato výtka platí určitě na více filmů. Tleskám za odvahu, progresivnost, pravdivost a autetičnost. ()

Zemřela Jana Šulcová

Zemřela Jana Šulcová

29.07.2023

Ve věku 76 let opustila pozemské jeviště a plac jedna z nejoblíbenějších hereček 70. a 80. let Jana Šulcová. Už jako dítě navštěvovala Dismanův rozhlasový dětský sbor, účastnila se školních… (více)