Hudební komedie Jen ho nechte, ať se bojí, jejíž scénář byl napsán pro Luďka Sobotu a jeho spolupracovníky z divadla Semafor, je příběhem hudebního skladatele Aleše Brabce, který pro tvorbu zdánlivě potřebuje zvláštní atmosféru vyvolanou šokem... (Bontonfilm)

SG_ever

Luděk Sobota jede ve svém tempu. Koho to nebaví, jeho problém, pro mě jedna z jeho zajímavějších rolí. (75%) ()

honz

Tato bláznivá komedie skutečně není žádné veledílo, ale jako příjemná a zárověň nenáročná oddechovka svůj účel splní. ()

pytlik...

Když jsem poslouchal kvalitu Sobotou složených filmových písniček, tak musím zásadně protestovat, aby se jakkoli strašil. Právě naopak, je nutno kolem něj našlapovat doslova po špičkách, hlavně ať z něj probůh něco nevypadne! A Helena se už naštěstí taky vypracovala do hodně zralého věku, takže nehrozí, že by někdy zase hrála „príma žábu“ jako v tomhle filmu. ()

Master19

Tahle komedie mi není úplně proti srsti, ale současně mě nějak extra neoslovila. Sobotova koktavá nejistá póza je akcentována mnohem více, než v "Jáchymovi", bohužel protistrana v podání Heleny Vondráčkové totálně selhává. Naštěstí je tu parta nahrávačů: Šimek (zcela výjimečně ve filmu), Menšík, Krampol a Nárožný jako legendární Metoděj Mydloch. Snad více, než banální zápletka mě na tomto filmu ovšem baví obraz "oslizlého" Českého Krumlova pod nánosy oprýskané šedi, nebo drobné gagy v druhém plánu (nejradši mám scénku, kdy Jirka Wimmer během zkoušky škrtí kolegyni). ()

mirec88

Jedna zo slabších českých komédií, hoci niektoré gagy sú podarené, Sobota je perfektný a vďaka jeho komentáru na DVD som sa dozvedel pár zaujímavých vecí ohľadom jeho improvizácie, to bolo fakt super. Osobne by som bol ale radšej, keby komentár nahovoril radšej k Jáchymovi. :) Inak, keby tam nehrala Vondráčková, tak by sa mi to určite páčilo viac, ja ju veľmi nemusím, nielen ako herečku, ale ani ako speváčku. ()

Ironfood

Hudební komedie, která má celkem dobrý námět, ale je ušitá hodně horkou jehlou. Sobota je tady ve formě srovnatelné s Jáchymem, scénář nicméně o pár tříd zaostává, autoři si zřejmě mysleli, že bude stačit, když tam nacpou pár známých tváří. Hudební vložky jsou v podstatě tragické. Třetí hvězdičku jsem dal víceméně pouze za závěrečnou scénu s požárem, která mi přišla celkem zábavná. ()

uzzi

Luděk Sobota, je pro mě hodně velký hardcore (krom skvělé klasiky "Jáchyme hoď ho stroje"). Jeho komika, nebo jak se nazývá ten styl, kdy se chová, vypadá a mluví jako debil? Král českých komických debilů a ochotnický výkon Helenky Vondráčkové........mám ještě něco přidávat. 20% ()

klúčik

Táto komédia je založená na komickom herectve troch predstaviteľov divadla Semafor v tých rokoch a to : ŠIMKA SOBOTU a NÁROŽNÉHO. Ich popularita bola v tých rokoch veľká.. Veľký problém tohto filmu je dosť slabý scenár, ale hlavne " herecký výkon " H.Vondráčkovej. Filmu dávam 55%. ()

bari68

Klasická Sobotovka, kde ale naskytujú menšie mínusy práve v hudobnej složke, akožto muzikálovej komédii a práve v oných skečoch. ()

LEATHERFAC odpad!

U některých filmů máte zpočátku pocit, jestli to nebude totální, debilní ultimátní píčovina... a do deseti minut máte jistotu, že jste se nespletli. Sobotova rádoby komika mi přišla vždycky totálně nevtopná a trapná a co se dalo přežít v Jáchymovi, díky jinak dobře udělanému filmu, v mizerném nepovedeném filmu jako je tenhle se ta trapnost projeví mnohem víc. I ten Šimek jindy na divadle zcela suverénní je tady nějak nesvůj a nevtipný až mizerný. A že Rychman sklouznul časem od Starců na chmelu k podobné tvorbě jako tato, mi nejde moc na rozum. Prostě celkově trapnost nad trapnost pro všechny zůčastněné. ()

wosho

Nebýt skvělých herců ve vedlejších rolícj, jenž Sobotu i Vondráčkovou silně zastiňují, šlo by o zcela bezvýznamnou komedii jakých v 70tých letech vznikla pějná řádka. ()

Paity

Poměrně známá záležitost s Luďkem Sotobou v hlavní roli s netradiční filmovou a vlastně částečně i životní partnerkou, zpěvačkou Helenou Vondráčkovou. Scénář o tom, jak se ve skladateli probudí talent jen když se lekne, asi nemůže příliš obstát. ()