Podle předlohy Josefa Škvoreckého vznikla značně odlehčená detektivní šaráda o záhadně zmizelém vědeckém pracovníkovi. Hlavní hrdina (Lubomír Lipský umírněně volí komediální nadsázku) ovšem pátrá nejen po něm, ale také po vzácné středověké knize, věnované magickým kouzlům. Budova bývalého kláštera, v níž se skrývá i vzácná knihovna, se tak stává prostředím, které prostupuje tajemno... Filmu však hlavně chybí uměřenost a přehledné rozvíjení jednotlivých motivů, na jejichž místo se prosazuje málo přehledná tříšť navzájem izolovaných nápadů. (oficiální text distributora)

pytlik...

To, že dobře udělaní muži mají potíže v jisté oblasti, je chabou a hlavně nepravdivou útěchou vychrtlých, netrénovaných sušinek středního věku, ke kterým bezesporu patří režisér tohoto filmu. Ovšem my, svalnatí Petráskové, víme své. Překvapila mě sexuální otevřenost snímku, projevující se zejména v podobě kukačky a čertů na stěně. A také plánu podzemních chodeb, kde to tedy nebylo vykresleno v plném detailu, ale přímost a směr růstu vylučovaly jakoukoli pochybnost. ()

mandlova

Knižní kombo Babička-Mein Kampf-Vinnetou-Snář!!! OLOL! :-D Herodesová, Babinská, Lomikarová, Jidášová, Čachtická a Koniášová; rozmnožovna; slabikář; bradavky; ars erotica... Ta doba! Ty mravy! ()

Paity

Parádní výkon Lubomíra Lipského ovládl Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc. Bez něj o dvě hvězdičky méně. ()

ArthasKarfa

Tohle je přesně ukázka Škvoreckého filmu, legrace, trocha tajemna a hromada hloupostí a nedorozumění, jen škoda, že film nekončí o 10min dřív, vyhl by se tak trapnosti. ()

mh.mail

30% - Josef Škvorecký psal dobré a inteligentní detektivky, povídkový film Zločin v dívčí škole obsahoval i přes jistou nadsázku celkem standardní detektivní zápletky. Škoda, že tohle autoři pojali, jak pojali. Vznikla málo humorná a málo detektivní podívaná, která přes veškerou snahu tvůrců spíš nudila než bavila. ()

MickeyStuma

V šedesátých letech se parodiím na nejrůznější náměty v českém filmu docela dařilo. Za zmínku stojí například 'Fantom Morrisvillu' (1966) či vynikající 'Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky' (1967). Tato parodie kombinující detektivky a dívčí dospívání je sice o něco slabší, ale též stojí za zmínku. Josef Škvorecký coby autor povídky a scénáře pojal humor skutečně odlehčeným tónem, avšak těžko posoudit, jak velký zásah do toho byl od režiséra Ladislava Rychmana. Každopádně se uvádí, že Škvorecký napsal roli Lubomíru Lipskému přímo na tělo, který si to v jiné roli stejným stylem pojetí zopakoval i rok poté v další filmové parodii 'Čtyři vraždy stačí, drahoušku' (1970). Inu, předchozí snímek ´Zločin v dívčí škole´(1965) udělal své. Výrazně však vyniká jiný herec, byť s malým prostorem, mající zkušenosti už z dob první republiky a tím je Václav Trégl, který tak mimo jiné prokázal, že skutečně není malých rolí. Snímek se stal bohužel pozapomenutým a škoda to vcelku je, neb byť se u toho divák moc nepobaví, jako uvolňující odpočinkový film působí dobře. 60. léta, obzvlášť co se týče atmosféry, z celého konceptu skutečně září. Září i všechna ta dospívající děvčata hodnotící mužské pokolení. Sex appeal kupodivu dává najevo i Iva Janžurová. Příběh se sice zdá být druhořadý, ale o ten tady snad zřejmě ani nešlo. Opravdu to mohlo být o něco lepší, ale dejme tomu šanci. Už kvůli těm šedesátkám. ()

Belsazar

Babička, Mein Kampff, Vinnetou, Snář... Panečku, to je ale foch. Ale jo, docela jsem se zasmál. Úsměvná lehce erotická komedie, která neurazí. Jeho oborem je politická ekonomie. Myslíte, že k tomu potřebuje návody k čarování? ()

whenry

Tajemno, lehce erotično, tu a tam vtipno, nepřehledno. Tenhle zvláštní guláš měl ale nevalnou chuť a z mého pohledu to ani slušný herecký ansámbl nazachránil. ()

Pitryx

Sem tam slušný fóreček, občas nějaká legrácka, hihi, ale vcelku mi to přišlo neučesané. Dokoukal jsem do konce jen ze zvědavosti, ale občas jsem se dosti nudil. Hlavně mi vadila ta hudba. Divím se, že to v tom roce prošlo cenzurou, hlavně ta Hitlerova kniha. 201111018155/8155 ()

Romadoor

No mohlo toho být i o něco méněv tom ději, ale jinak moc příjemná oddychová komedie se skvělým obsazením a hezkou atmosférou, navíc nabitá erotikou! ()

jakoby

Film plny podivnych zvuku , zaberu a jmen.Zajimave a vtipne napady treba pouzivat bandsaw na rezani knih. aby se daly jednoduseji zaradit a cerne slecny slavnych jmen.Skoda ze jsem usnula kousek pred koncem. ()

honzic

Opravdu jen nesourodý průměr, který se Zločinu v dívčí škole prostě nevyrovná. Je to škoda. Hodnocení: 50 % ()

Kakofon

Tato komedie s nádechem mystiky mě velmi potěšila. Rozhodně hodnotím výš než 62%. Už kvůli hereckým výkonům Lubomíra Lipského, Josefa Kemra, Ivy Janžurové, Vladimíra Menšíka, Václava Trégla a Zdeňka Řehoře. A dalším kritériem je Josef Škvorecký. Můj oblíbený spisovatel. 75% ()

Salvator

Film plný nadsázky je třeba s nadsázkou brát. Kvalita sice poněkud kolísá, ale už jen pro slova ředitele v podání Zdeňka Řehoře - Psát a číst neumím. Dělám ředitele už řadu let a nikdy jsem to nepotřeboval - se vyplatí snímek vidět. ()

kpt.Johanson

Za filmařinu, pojetí a zpracování a na svou dobu odvážné záběry pět hvězd, za příbeh, pointu, nějakou dějovou linku, kdy ani pojem abstrakce neobstojí jednu.. tak jako při slohové práci musím dát za tři... Krásně se n ato kouká, rád jsem se podíval, ale jinak je to totální krávovina... ()