Oproti minulém dílu tento vypadal už méně vykonstruovaně a proto i uvěřitelněji. Jistá šablonovitost a předvídatelnost sice zůstala, nicméně děj měl přirozenější spád, byť i tentokrát se občas konalo zbytečně zkratkovitě a prvoplánově, například když Cina "balil" plukovníka. Přesto právě Cina se herecky vyznamenal, když dokázal své postavě vtisknout psychologicky hlubší a plastičtější výraz, který scénáři jinak stále spíš chybí.(19.10.2020)

Sice se mi nelíbí ta homosexuální linka a některá klišé, která se přeci jen dostavila, ale jinak velká spokojenost. Zase, jako už tolikrát hlavního antihrdinu zradilo srdce a to, co se mu mohlo teoreticky nabídnout, mu díky jeho chybnému rozhodnutí proplulo nebo spíš prolétlo mezi prsty. Těším se na třetí díl.(18.10.2020)

Tak tohle byla šleha! Vygradované, že mi je všelijak. Apropó, nevím nakolik se scénáristé drželi reálné předlohy a snad tohle nikoho nepohorší, u druhé části mě totiž zarazila nápadná podobnost v určitých bodech s nechvalně proslulým hercem Vítězslavem Vejražkou, který tímto způsobem pro STB sváděl ženy (jestli i muže, to si nevybavuji). Rovněž je vodil do bytu, který byl odposloucháván, natáčen a sledován z vedlejšího bytu sviněmi svinskými, činil tak od roku 1949 dobrovolně a zavařil, hajzl, řadě lidí. Pochopitelně z toho měl prospěch. Mimochodem, vychrápal se i s vlastní tetou, čili skutečně na zvracení. Mám pocit, že jsem o tom četla v Pražských příbězích Dana Hrubého, které jsou mimochodem skvělé ( místy i příjemně bulvární čtení- což je myšleno dobře, neboť všechny tři díly jsou pro milovníka filmů, kultury i staré Prahy studnicí pohodových drbů a laskavých střípků- doporučuji), takže v tuto chvíli rozlistovány všechny tři díly, ale stránku s parchantem Vejražkou ne a ne najít. Ono to totiž nemá jmenný rejstřík. Dan to vymyslel báječně, je třeba tedy pozorně číst, což v tom kvantu zajímavostí není absolutně žádný problém. :) Druhý díl Herce, zvláště jeho finále- to se musí vidět. Pavel Batěk- klobouk dolů.(19.10.2020)

Linka v divadle se zkoušením scény a následnou přípravou "atentátu" hodně povedená. I samotná scéna až na propagandu vypadala velmi vydařeně, a klidně bych si takto válečně laděné dílo dal v divadle líbit. Při pokusu o zastřelení jsem si hned vzpomněl na Michael Masseeho, kterému se něco podobného stalo při natáčení (snad) omylem. Hlavní linka okolo Standy a jeho "vymítání" buzen vcelku opakovalo postupy z prvního dílu, takže tu tvůrci sklouzli k lehkému opakovaní. Závěrečná scéna každopádně velkým vrcholem dílu, chválím vydařenou hudbu a střih, které výborně udržovali napětí.(18.10.2020)

Škoda, že jsem prošvihl první díl... :/ Tenhle krátký seriál je pecka!! :) Už samotné téma komunismu je na nadprůměrné hodnocení, pokud je myšlenka dobře pojata. Tady ale řešíme ještě schizma hlavní postavy! :) Co všechno je morálně správné pro dosažení našeho cíle? Kde je ta hranice? Je správné být hercem i mimo divadelní prkna?(19.10.2020)