Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Standa nastupuje jako herec do souboru Divadla Československé armády a hned dostává jednu z hlavních rolí v Shakespearově dramatu Mnoho povyku pro nic. Snoubenec Anežky Zdeněk, potomek šlechtického rodu, kterému komunisté zkonfiskovali veškerý majetek, je připraven Anežku pomstít a Štěpánského ztrestat. Standa ho ale od jeho plánu zrazuje. Korčák má pro Standu zatím další úkol. Na mušce je tentokrát plukovník Kempný z generálního štábu, do jehož kompetence spadá i divadlo, v němž se Standa už stačil dobře zapsat, zejména svými angažovanými vystoupeními na smutečních shromážděních po Stalinově a Gottwaldově smrti. Zdeněk s Anežkou se nakonec přece jen rozhodnou vzít spravedlnost do vlastních rukou a Štěpánskému se pomstí. Do nemocnice se záhy dostane taky Standa, kterého postřelil na jevišti jeden z herců, jenž si chtěl se záměrně vyměněným ostrým nábojem ve zbrani vyřídit přímo během představení na scéně účty se svým kolegou, jenž ho i s partnerkou vydíral. Zranění Standovi pomůže dostat se do zájmu Kempného. Jejich vztah se dál již vyvíjí podle Korčákova plánu. Přesto Standu překvapí nejen skutečné emoce, které ke Kempnému pocítí, ale i návrh společného odchodu do zahraničí. Najednou je tady příležitost se odstřihnout od ponižující spolupráce se Státní bezpečností a začít skutečně vlastní svobodný život. Jenže past, do které Standa Kempného vlákal, má pro oba co nevidět sklapnout. (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Herec, který v sobě nese tíhu tajemství sexuální orientace a který se nebojí přijmout roli, která nemá s divadelními prkny pranic společného. Zaplete se s druhým vysoce postaveným komunistou, který chce ovšem pláchnout „za kopečky“. Baví mě, že každý díl je krapet jiný, hlavně v případě klesajícího sebevědomí hlavního hrdiny, který si nejprve získá pár soudruhů a z toho pro sebe plynoucí výhody, do druhého „úkolu“ pak vstupuje jako zdatný manipulátor. A je jasné (s ohledem na vypjatý závěr prostředního dílu), že do závěrečné epizody vkráčí coby zlomený antihrdina, který se bude neustále ohlížet přes rameno. Charakterová studie na jedničku. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle byla šleha! Vygradované, že mi je všelijak. Apropó, nevím nakolik se scénáristé drželi reálné předlohy a snad tohle nikoho nepohorší, u druhé části mě totiž zarazila nápadná podobnost v určitých bodech s nechvalně proslulým hercem Vítězslavem Vejražkou, který tímto způsobem pro STB sváděl ženy (jestli i muže, to si nevybavuji). Rovněž je vodil do bytu, který byl odposloucháván, natáčen a sledován z vedlejšího bytu sviněmi svinskými, činil tak od roku 1949 dobrovolně a zavařil, hajzl, řadě lidí. Pochopitelně z toho měl prospěch. Mimochodem, vychrápal se i s vlastní tetou, čili skutečně na zvracení. Mám pocit, že jsem o tom četla v Pražských příbězích Dana Hrubého, které jsou mimochodem skvělé ( místy i příjemně bulvární čtení- což je myšleno dobře, neboť všechny tři díly jsou pro milovníka filmů, kultury i staré Prahy studnicí pohodových drbů a laskavých střípků- doporučuji), takže v tuto chvíli rozlistovány všechny tři díly, ale stránku s parchantem Vejražkou ne a ne najít. Ono to totiž nemá jmenný rejstřík. Dan to vymyslel báječně, je třeba tedy pozorně číst, což v tom kvantu zajímavostí není absolutně žádný problém. :) Druhý díl Herce, zvláště jeho finále- to se musí vidět. Pavel Batěk- klobouk dolů. ()

Reklama

Mistr119 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Škoda, že jsem prošvihl první díl... :/ Tenhle krátký seriál je pecka!! :) Už samotné téma komunismu je na nadprůměrné hodnocení, pokud je myšlenka dobře pojata. Tady ale řešíme ještě schizma hlavní postavy! :) Co všechno je morálně správné pro dosažení našeho cíle? Kde je ta hranice? Je správné být hercem i mimo divadelní prkna? ()

Ozzy2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle si fanatičtí stalinisté v čele s prasetem, vyklepaným grázlem Otou Sklenčkou a vypatlanou nymfomankou Švorcovou za rámeček nedají. Ještě, že už jsou tyhle kreatury pod drnem. Ota Sklenčka byl nejaktivnější zmrd v kauze Jiřiny Štěpničkové. Tenhle díl byl naprosto super, líbí se mi, že to vychází ze skutečnosti a ti zlořádi jsou tam odhaleni pod téměř svými jmény. Cina se sice tváří pořád stejně, mimiku má dost slabou. Moc bych mu nevěřil. Ten voják musel být dost hloupý, muselo mu být jasné, že s takovým kádrovým profilem by si nezahrál ani na oblasti, natož v armádním divadle, tudíž to musí být dosazený práskač. ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oproti minulém dílu tento vypadal už méně vykonstruovaně a proto i uvěřitelněji. Jistá šablonovitost a předvídatelnost sice zůstala, nicméně děj měl přirozenější spád, byť i tentokrát se občas konalo zbytečně zkratkovitě a prvoplánově, například když Cina "balil" plukovníka. Přesto právě Cina se herecky vyznamenal, když dokázal své postavě vtisknout psychologicky hlubší a plastičtější výraz, který scénáři jinak stále spíš chybí. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se mj. v malém městě Hrochův Týnec ve východních Čechách na Chrudimsku (leží asi 11 km jihovýchodně od Pardubic). (jungewolf)

Reklama

Reklama