• Amonasr
  ***

  Oproti minulém dílu tento vypadal už méně vykonstruovaně a proto i uvěřitelněji. Jistá šablonovitost a předvídatelnost sice zůstala, nicméně děj měl přirozenější spád, byť i tentokrát se občas konalo zbytečně zkratkovitě a prvoplánově, například když Cina "balil" plukovníka. Přesto právě Cina se herecky vyznamenal, když dokázal své postavě vtisknout psychologicky hlubší a plastičtější výraz, který scénáři jinak stále spíš chybí.(19.10.2020)

 • Karp
  ****

  Sice se mi nelíbí ta homosexuální linka a některá klišé, která se přeci jen dostavila, ale jinak velká spokojenost. Zase, jako už tolikrát hlavního antihrdinu zradilo srdce a to, co se mu mohlo teoreticky nabídnout, mu díky jeho chybnému rozhodnutí proplulo nebo spíš prolétlo mezi prsty. Těším se na třetí díl.(18.10.2020)

 • marhoul
  *****

  Tak tohle byla šleha! Vygradované, že mi je všelijak. Apropó, nevím nakolik se scénáristé drželi reálné předlohy a snad tohle nikoho nepohorší, u druhé části mě totiž zarazila nápadná podobnost v určitých bodech s nechvalně proslulým hercem Vítězslavem Vejražkou, který tímto způsobem pro STB sváděl ženy (jestli i muže, to si nevybavuji). Rovněž je vodil do bytu, který byl odposloucháván, natáčen a sledován z vedlejšího bytu sviněmi svinskými, činil tak od roku 1949 dobrovolně a zavařil, hajzl, řadě lidí. Pochopitelně z toho měl prospěch. Mimochodem, vychrápal se i s vlastní tetou, čili skutečně na zvracení. Mám pocit, že jsem o tom četla v Pražských příbězích Dana Hrubého, které jsou mimochodem skvělé ( místy i příjemně bulvární čtení- což je myšleno dobře, neboť všechny tři díly jsou pro milovníka filmů, kultury i staré Prahy studnicí pohodových drbů a laskavých střípků- doporučuji), takže v tuto chvíli rozlistovány všechny tři díly, ale stránku s parchantem Vejražkou ne a ne najít. Ono to totiž nemá jmenný rejstřík. Dan to vymyslel báječně, je třeba tedy pozorně číst, což v tom kvantu zajímavostí není absolutně žádný problém. :) Druhý díl Herce, zvláště jeho finále- to se musí vidět. Pavel Batěk- klobouk dolů.(19.10.2020)

 • fabecc1222
  ****

  Linka v divadle se zkoušením scény a následnou přípravou "atentátu" hodně povedená. I samotná scéna až na propagandu vypadala velmi vydařeně, a klidně bych si takto válečně laděné dílo dal v divadle líbit. Při pokusu o zastřelení jsem si hned vzpomněl na Michael Masseeho, kterému se něco podobného stalo při natáčení (snad) omylem. Hlavní linka okolo Standy a jeho "vymítání" buzen vcelku opakovalo postupy z prvního dílu, takže tu tvůrci sklouzli k lehkému opakovaní. Závěrečná scéna každopádně velkým vrcholem dílu, chválím vydařenou hudbu a střih, které výborně udržovali napětí.(18.10.2020)

 • Mistr119
  *****

  Škoda, že jsem prošvihl první díl... :/ Tenhle krátký seriál je pecka!! :) Už samotné téma komunismu je na nadprůměrné hodnocení, pokud je myšlenka dobře pojata. Tady ale řešíme ještě schizma hlavní postavy! :) Co všechno je morálně správné pro dosažení našeho cíle? Kde je ta hranice? Je správné být hercem i mimo divadelní prkna?(19.10.2020)