Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BOIKOT
  ****

  Jo tak tohle je dost dobrej film kde herci hrají opravdu úžasně He¨řmánek exceluje. Z toho děje si moc nepamatuji snad jen to že jsou nakonec posláni do úhelných dolů kde ten hlavní umře ( teda myslím). Co je na tomto filmu opravdu úžasné je ta hudba ta fakt trhala srdce a dlodnes ji slýchávám v hlavě. Celkově bych ten film pouštěl ve škole protože je tam vidět co se dělo s těmi co se nelíbili režimu a jsou zde taky vyobrazeny poměry v lágrech . Na závěr snad ještě z opakovat nezapomenutelné slovíčko MUKL- muži určeni k likvidaci .(21.4.2009)

 • Autogram
  ***

  Ťažká atmosféra lágru na mňa doliehala a tú zimu som cítil až v obývačke. Ide však o možnosť odpustenia aj tých najhorších hriechov a že to nie je vôbec ľahké. Spravodlivosť vtedy, a trochu aj dnes, mala pokrivené váhy a najviac to vidno na titulkovom dodatku k filmu o počtoch obetí a uväznených. Film je na mňa až príliš psychologický, s minimom deja ma nezaujal tak, ako iné protikomunistické výpovede.(18.11.2013)

 • Jello Biafra
  ****

  "první obětí vaší nenávisti a touhy po pomstě je vaše vlastní duše" Psychologická dráma vychádzajúca z osobných zážitkov Jiřího Stránského a jeho vzpomienok z uranového lágru Jáchymov. Okrem skvelého hereckého obsadenia film podtrhuje melancholická hudba a depresívna atmosféra, ktorá z filmu robí dokonalo silný zážitok.(19.3.2011)

 • GREGOIRE
  ****

  Film podle příběhu Jiřího Stránského z 50.let je reflexí a polodokumentární sondou do naší minulosti. Nečekejte nějaké akční pokoukání. Autor pravdivě ukazuje události, které byly léta vytlačovány na samý okraj národního povědomí. Přesto není Bumerang nudným suchopárným moralizováním. Je to příběh krutě testující pevnost charakterů a uchování si lidské důstojnosti a slušnosti. Vše co děláme, se nám vrátí jako bumerang. Jiří Schmitzer i díky tvrdé přednatáčecí dietě, působil autenticky a byl za svou roli právem oceněn Českým Lvem. Co dodat? Film, který se nestane hitem, ale který je navýsost POTŘEBNÝ.(30.4.2004)

 • gudaulin
  ****

  Tématicky hodně silný film, který se jako jeden z mála snaží vyrovnat s tíživým dědictvím represí 50. let, kdy se na sto tisíc lidí ocitlo v lágrech a věznicích a poznamenalo je to většinou na celý život. Snímku vévodí přesvědčivý výkon Jiřího Schmitzera coby hlavního hrdiny. Do své postavy dokázal patrně přenést vlastní zážitky z vězení, kde se ocitl po tragické autonehodě. Jeho výkon je zcela autentický a po právu si za něj odnesl Českého lva. Drama je zajímavé svým hereckým obsazením, řada herců se objevuje v netypických rolích (Šteindler, Krampol i jiní), nicméně výsledný dojem sráží průměrný scénář a režie. Celkový dojem: 75 %.(16.6.2006)

 • - Vodca "čierneho komanda" Franta Ježek (Jiří Krampol) hovorí, že do lágru má ako nový väzeň z Leopoldova prísť aj Artur London. Film sa však odohráva v roku 1958 a London bol už v roku 1956 dávno prepustený z väzenia a rehabilitovaný. (Jello Biafra)

 • - Ve filmu několikrát zazní jako ústřední hudební motiv 7. symfonie Ludwiga van Beethovena. (claudel)

 • - Ceny: Český lev za mužský herecký výkon (J. Schmitzer); Trilobit '97 za herecký výkon (J. Schmitzer); MTF Monte Carlo 1997: Stříbrná nymfa za režii, Cena Mezinárodní katolické organizace pro rozhlas a televizi Stříbrná holubice. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace