Krásné světlo (E01) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 1 h 1 min

• kumite

Policistka jde sama v noci pátrat do domu podezřelého ? Jako vážně ? Ten borec v kostýmu maskota takto jako běžně nosí v kostýmu nůž ? :DD Ta kamarádka unesené zapomněla, že má u sebe mobil ? Proč si nezavolala o pomoc ? Kdybych dost lidí z Ostravy neznal, žil bych teď v domnění, že je to tam jen samý úchyl nebo pedofil. A aby v naší správně genderovské výchově ČT nezklamala, tak se musí navíc hrdinná policistka potýkat se šovinismem na pracovišti ? Myslím, že mi stačilo. Děkuji.(7.1.2020)

• castor

Další policejní tým je tady. Mužný duch oddělení zrovna doplňuje jemnější ženský element. Ema Grodská (Pavla Beretová) navíc u prvního případu sehraje důležitou roli, zároveň se rozhodne učinit i podstatný krok ve své kriminalistické kariéře, což se pánům okolo nebude zamlouvat. Podle tvůrců parta vyšetřuje případy inspirované těmi, které policie vyšetřovala na Ostravsku během několika uplynulých let. Herci slušní, zatím takový průměrný žánrový standard. Ostravu bych využíval víc.(28.1.2020)

Velmi dobrý rozjezd. Uvidíme, jak to bude pokračovat, podobně laděný Hřebejkův Místo zločinu Plzeň nedopadl zrovna nejlíp. V první případě se šetří zmizení nezletilé dívky, pracuje se s mnoha podezřelými a nakonec přijde i na dětské porno. Chybí mi tu akce, spíše se mluví, vysvětluje, je to sice napínavé, ale moc se nepátrá, nejezdí, nejedná. Tempo Případů 1. oddělení rozhodně nečekat, ovšem ujetost Místa zločinu Plzeň zatím také ne. Někde na půli, zatím se to líbí.(6.1.2020)

• honajz

Co chlap, to pedofil. Teda kromě kriminalistů. A co 14letá holka, tak už nějaká ta šu.kačka a nahé fotky na internetu. To jsem si odnesl z tohoto dílu. Jinak scéna, kdy maskot v dresu pandy kdoví odkud vyndá nůž (to už byl připraven dopředu?), ta asi vstoupí do dějin televizní zábavy. Navíc mám pocit, že ne všechny lokace jsou ostravské, třeba zimní stadion jako by z oka vypadl tomu na Nikolajce. Celé to má snahu vyrovnat se Případům 1. oddělení, ale kurnik, celé je to tak přitažené za vlasy, že nakonec těm hloupým holkám člověk i nějaké podobné ponaučení přeje (chybělo mi, jak rodiče přijali fakt, že jejich holčičky dávají svá nahá těla na internet, vypadali s tím naprosto v pohodě smíření), nechápal jsem, proč by najednou správce stadionu měl dělat maskota s roztleskávačkami (kdo v tu chvíli hlídal stadion?), to s tím Roso byla taky prdel, linie otčíma a vlastně i ošahávajícího učitele na flétnu není nijak dotažená do konce, a kdyby šéf oddělení nějaké ženské řekl, že ji nechce, bo je ženská, je z toho MeToo jak sviň.(6.1.2020)

• LIVINGDEAD

Jsem čekal, že když se jedná o případy v Ostravě, tak se bude mluvit alespoň trošku s ostravským přízvukem. A né, že uslyším ňáký, týdle, řek si...apod. To vypadalo, jako když Pražáci přijeli za práci do Ostravy. Alespoň se tam občas mihnul ostravský kompars - viz řidič tramvaje :-). A ten chlápek, co se snažil hrát Poláka, to byl tedy slabý pokus. Ta polština byla strašná! To nemohli v Praze najit polského herce, žijícího v Čechách?(8.1.2020)

• - Lokace celého seriálu jsou orientované na město Ostrava a okolí. Dům pohrešované dívky bychom našli na sídlišti Ostrava-Poruba, objevili se také exteriéry u Ostravské radnice, bývalý důl Michal, nicméně hokejový stadion byl použitý pražský – Na Nikolajce. (Van_Stajpen)