Ztratila se čtrnáctiletá dívka Nikola. Nikdo netuší kam, není jasné, zda vůbec žije. Pro kriminalisty z Ostravské kriminálky je to samozřejmě mimořádka. Je vyslýchána dívčina rodina, její kamarádky ze školy i ze stadionu, kde trénovala s ostatními roztleskávačkami. Vyslýchat tak mladé dívky však není pro partu otrlých kriminalistů, tedy Honzu (Stanislav Majer), Richarda (Karel Dobrý) a mladého Matese (Štěpán Kozub), nijak jednoduché. Proto je přizvána žena, která může lépe porozumět dívčím duším. Kapitán Ema Grodská (Pavla Beretová) má po odchodu z předchozí funkce volno, a tak kriminalistům ráda pomůže. Šéf kriminálky souhlasí a mužný duch oddělení doplní jemnější ženský element. Vyšetřování postupuje těžce, podezření jsou nejasná, a je to právě Ema, kdo narazí na první důležitý důkaz, který někam vede. Objevuje se možný motiv lechtivých fotografií mladičkých dívek, které putují po internetu. Toho, čemu se říká dětská pornografie. Kriminalisté se zvolna prokousávají k výsledku v reálném světě města Ostravy i na bezbřehé síti internetu. Řešení případu ztracené dívky je překvapivé, stejně jako Emino vlastní, životně důležité rozhodnutí, které učiní ve svém světě kriminalistiky. (Česká televize)

kumite

Policistka jde sama v noci pátrat do domu podezřelého ? Jako vážně ? Ten borec v kostýmu maskota takto jako běžně nosí v kostýmu nůž ? :DD Ta kamarádka unesené zapomněla, že má u sebe mobil ? Proč si nezavolala o pomoc ? Kdybych dost lidí z Ostravy neznal, žil bych teď v domnění, že je to tam jen samý úchyl nebo pedofil. A aby v naší správně genderovské výchově ČT nezklamala, tak se musí navíc hrdinná policistka potýkat se šovinismem na pracovišti ? Myslím, že mi stačilo. Děkuji. ()

DAPDO

Uživatel mira007 to popsal stejně, jak to vidím já. Po uvedení Případů 1.oddělení koukám na český krimi seriály z úplně jinýho pohledu než dřív. Není to za ty roky hezkej pohled, i když bylo pár vyjímek. První díl Ostravy ukázal kvalitní herecký obsazení, celkem zajímavou zápletku i vyšetřování, ale posledních patnáct minut snad vymyslel někdo jinej. Nesmysl střídal ještě větší nesmysl, od odemčenejch dveří od sklepa, kde pachatel věznil svou oběť, až po “dopadení” na ledě, kdy se ze správce stadionu vyklubal i maskot pro roztleskávačky. Měl jsem z toho konce pocit, že to stará nepozorovaně přepnula na Specialisty, kde se to podobnýma nesmyslama hemží od první minuty. ()

Drom

Česká takyvize uvádí: Místo zločinu [doplň město]. V hlavních rolích: Stanislav Majer jako generický vyšetřovatel s falešným knírem, Karel Dobrý jako sidekick vyšetřovatele, Pavel Kříž jako generický šéf, Štěpán Kozub jako mladý tech-mage a Pavla Beretová jako citlivá buchta. Dále hrají: Ten, co hrál ve Vyprávěj, ten, co neuměl hrát už v Kriminálce Anděl a ani ve Vyprávěj, Nela Boudová jako jeho žena, nějaký děti a další neherci. Tak generickou, šablonovitou a ani s přemáháním uvěřitelnou pitomost jsem nečekal. Předpokládal jsem že dostanu standardní tuctovou detektivku ČT, ale dostal jsem doslova výcuc, dřeň, vzorec toho, jak ČT dělá dnes kriminálky. Před deseti nebo patnácti lety to bylo originální, jednou. Ale už prakticky samotnej úvod je jak [doplň kirminální serál ČT z posledních let] přes kopírák. Dal jsem ještě další dva díly po tomhle třeskutém uniku, pak jsem to vzdal. Pyčo! (← a mám pravej komentář jak od ostravaka, © ČT) ()

quokam

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kurna, to je pes, co dokaze vycuchat i detske porno na pocitaci za dvermi ve sklepe. Takoveho psa by mel mit kazdy oddil nasi slavne policie... Proc ten polak ma rusky prizvuk? Od detstvi koukam na polskou televizi, za svuj zivot jsem poznal mraky polaku, ale nikdo nemel takto ruskej prizvuk. Pripojuji se k otazce jednoho z predkritiku: To byl vazne problem najit dobreho polskeho herce? Dobry pribeh kazi velke nesmysly. 6/10 ()

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Až na Bořka celkem slušné obsazení, byť femme ex machina mi také moc nesedla. Chlapi vedle ní vypadají dost neschopně. I když dvě naivní čtrnáctileté holky také předvedly více schopnosti než tým kriminalistů. Přiznám se, že s pachatelem mě ale tvůrci nachytali, proto odpustím některé vyložené nesmysly. ()

• Lokace celého seriálu jsou orientované na město Ostrava a okolí. Dům pohrešované dívky bychom našli na sídlišti Ostrava-Poruba, objevili se také exteriéry u Ostravské radnice, bývalý důl Michal, nicméně hokejový stadion byl použitý pražský – Na Nikolajce. (Van_Stajpen)