Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Citová rozpolcenost a vlastní slabost ji dovedly až na okraj hluboké propasti. Držitelka Oscara Julie Christie v příběhu londýnské hvězdičky Diany Scott - ženy, jež hodlala přijímat více, než sama dokázala unést.

Dianu už dále nebaví život s jejím stále ještě příliš nevyzrálým manželem. Seznámení s úspěšným televizním žurnalistou Robertem (Dirk Bogarde) jí otevře oči, románek s vlivným producentem Milesem (Laurence Harvey) jí zajistí kontakty a práci filmové herečky. Diana však nebojuje se svou vzrůstající popularitou, místo toho svádí tvrdý boj sama se sebou. Mladá a pohledná bezskrupulózní žena si užívá života plnými doušky a nemyslí při tom na zadní vrátka. Ztrácí tím nejen konzervativního Roberta, ale i silně promiskuitního Milese, který jí ve všem oplácí stejnou mincí. Diana vnitřně toužící po silném rodinném zázemí ze zoufalství nad vlastní osamoceností přijímá nabídku stárnoucího italského prince a stává se jeho chotí. Ani nová velká rodina jí však nepřináší kýženou spásu. (dopitak)

(více)

Recenze (33)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Aj v tomto prípade som nútený pôvodné hodnotenie znížiť o jednu hviezdičku. Tento film s pekným názvom by mal byť označený aj ako historický. Prináša posolstvo o problémoch, radostiach a strastiach ľudí v dramatickom období šesťdesiatych rokov. Bohužiaľ, prináša ho výrazovými prostriedkami charakteristickými pre tú dobu. Nie som si istý jeho zrozumiteľnosťou pre ďalšie generácie. Okrem toho, aj keď príbehu a myšlienkovým pochodom aktérov, ako ich rovesník rozumiem, posolstvo, ktoré film vysiela ma už neoslovuje. Chvíľami som sa poriadne nudil. Ani výkon oscarovej Julie Christie sa neobišiel bez trápnych momentov, pri ktorých som prekvapene dvíhal obočie. ()

Foma 

všechny recenze uživatele

Tak trochu jsem se těšil na obdobu Billyho lháře a tak trochu jsem byl zklamanej. Více neutěšený, deprimující. Ale jako vystižení prázdnoty existence něšťastný dívky, lásku hledající a lásku odmítající, dost dobrý. Taky zajímavej portrét určitý vrstvy společnosti (rozuměj lehce bohatý, lehce dekadentní) v pol. 60. let. ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

Vidim, ze nejsem jediny, ktery v tomto Schlesingerove pocinu poznaval urcitou inspiraci ve Felliniho ci Antonioniho tvorbe. Urcite Drahousek neni tolik napadity jako treba Sladka vasen nebo Noc, ani nekritizuje vyssi spolecnost lepe nez treba Bunuel ve svych filmech, presto si mou pozornost udrzel. V posledni dobe jsem videl nekolik filmu s Julii Christie a musim rict, ze to byla nadherna zenska a i jeji herecky projev je na vysoke urovni, za ktery koneckoncu ziskala Oscara. Skoda jen ceskeho dabingu, kdy Tatana Medvecka v nekolika dramatictejsich situacich doslova tahala za usi. Z hercu se mi nejvice libil Laurence Harvey v roli producenta. Podobne scenare mam velmi rad a pribeh me bavil, skoda jen nekolika slabsich pasazi. Pekna kamera. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Kdesi v kútiku duše túži po pokojnej láske, ale čosi živelného ju ťahá inam. Túžba po kariére je silnejšia a jej daň je stále väčšia. Hovorí sa, že podobné ženy vždy dosiahnu čo chcú. Ale čo napokon v skutočnosti chcú..? Vedia to samy ? Julie Christie ako jedna z najkrajších britských herečiek tej doby ( môj subjektívny názor ) získala Oscara, ktorý jej právom patrí. Dlho som nevidel taký úžasne sústredený, bezprostredný výkon. Jej postava Diany je zmyselne ženská, atraktívne sebecká, ale i detsky zraniteľná a krehká. ()

Cushing 

všechny recenze uživatele

Společensko-mravně-kritický opus, který je ukován pro svou dobu a ze své doby, ale němý není ani dneska. KONEČNĚ jsem viděl tenhle film -- díky ČT, která ho, bohužel, už v 90. letech nechala přeložit a nadabovat, i když ne špatně. Vůči snímku jsem bez výhrad, snad až na zjevnou homosexualitu režiséra, která sem vystrkuje růžky a jiná zakončení; do tohohle námětu se prostě nehodí. Ale tak plasticky vymodelovaná postava "hrdinky", kolem níž se vše točí a která je skrz naskrz záporná -- to se jen tak nevidí. Tahle obžaloba prázdnoty nikdy neztratí svůj osten. Velkofilm? Velkofilm. Velmi vážný -- a zábavný k tomu. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama