Vydařený žánrový mix. Dost rychle to mění nálady, ale nepůsobí to nepatřičně. Naopak mě to udrželo zaháčkovaného, jelikož jsem nevěděl, kam se děj bude ubírat. Fousatý Mikkelsen vypadá drsně a gebil jsem se, jak vždycky plnil ty hrozby, co jim dal. Jeho nonšalantní držení samopalu v přestřelkách bylo megacool.(10.4.2021)

Achjo, jak já miluju dánskou tvorbu a Madse. Teda i ostatní aktéři byli naprosto super a originální! O tom žádná. Příběh je vynikající a nechybí ani můj milovaný severský humor. Mimo to je tam ale i dostatek vážnosti, akce a lásky. Nicméně mi tam něco chybělo. Netuším co, ale takový ten kousíček něčeho chyběl.(14.3.2021)

Je mi to ľúto, ale absolútne ma to minulo. Nefungovala u mňa ta dramatická - alebo ak chceme - akčná časť a ani tá komediálna. Snáď každá jedná postava mi bola nesympatická. Štyria hlavní hrdinovia mi prišli ako dánska adaptácia Shledona Coopera.Nerozumiem, prečo v tom musel hrať Mads Mikkelsen a prečo sa to natočilo práve v Dánsku - toto nech si robia Američania.(13.4.2021)

Už dávno som nevidel tak dobrú zmes thrilleru, drámy, akčňáku a komédie. Ale fakt, že komédie, lebo tí páni tú dávajú také frky, ktoré sa bežne len tak nevidia. Samá originalita. Aj v tomto film vyhráva, pretože je iný. Z najkvalitnejšieho kúta filmovej Európy, ako je Škandinávia sme zvyknutí na špičkové chladné, atmosférické detektívky, tu nám však pripravili veľké prekvapenie, keď do zaujímavého krimi deja vtiahli hláškovanie vyšinutých pánov a ono to všetko vyzerá dôveryhodne. Budem sa diviť, ak tento námet neodkopíruje Hollywood. Očakával som však lepší záver, tá posledná polhodina už nestíhala rozbehnutému vlaku. P.S. Inak toho Nikolaja Lie Kaasa nemuseli prerobiť na dánskeho Setha Rogena.(11.3.2021)

Tenhle film přichází velice nečekaně. A málem neviděno. A ten film je hlavně překvapením roku. Neuvěřitelně sehraná a legendární herecká souhra Dánska dělá jednu úžasnou věc za druhou v jejich symfonickém souladu, který aby toho nebylo málo příhodně doplňuje hudba. Navíc v počátku v celku klišé příběh brzy dorazí nějaké ty zvraty, které přichází nečekaně a přesně. K tomu se především musí připsat onen humor. Čekal jsem ani něco černého, ale asi ne bizarního nebo absurdního. A tohle je pecka. Nepamatuji se, kdy bych se u filmu tolik nasmál. Navíc u něčeho, co se nezdá být ani komedie. Dánsko letos vystrčilo růžky několikrát. A ještě s Madsem v hlavní roli. Tohle jen tak nezapomenu. Dánsko udělalo z roku 2020 něco snesitelného.(28.1.2021)