Schumacher

• Německo Schumacher

Dokument, který se pomocí exkluzivních rozhovorů a archivních záběrů pokouší vystihnout osobnost sedminásobného mistra světa ve formuli 1 Michaela Schumachera. (Netflix)

Marze

Formule 1 mi nezajímá, ale je to přitažlivý příběh, hezké záběry jízd po trati. Schumacher je znamení kozoroha jako já, tak bylo pro mě zábavné se v jeho chování vidět. ()

BMW12

Michael Schumacher – nejlepší jezdec Formule 1 v historii. To on mě přivedl jako dítě ke sledování F1, díval jsem se na každý závod a fandil mu. V jeho době to také jezdci formule měli daleko těžší než v současnosti, také ty závody měli napětí, šmrnc a drive (drajf, nevím jak se píše). Dnešní F1 už je nudná, nezajímavá podívaná. Tento dokument mapuje celou kariéru Michaela, v dětství jsem si ani neuvědomoval, že Michael musel takhle dřít, aby se dostal na vrchol a udržel se tam. A i když mohl získat ještě o několik titulů mistra světa více, přesto se rozhodl odejít z Benettonu do Ferrari a přijmout výzvu, dostal Ferrari po x desítkách let na vrchol. Třikrát za sebou těsně (vždy v posledním závodě) přišel o titul. Svou pílí a pracovitostí to však nevzdal a následně 5x po sobě šampionát vyhrál. Za mě je to hrdina. Jen je škoda, co se mu v roce 2013 stalo. V dokumentu se bohužel nedozvíme, jak na tom Michale je, ale předpokládám, že je to ležák a potřebuje celoživotní celodenní péči. ()

Ivoshek

Hezký dokument, ale nemělo to aspoň teda pro mne něco navíc, nějaky příběh. Prostě jezdil už jako malej, pak jako větší a pak jako velkej. Jezdil dobře. Trochu svině. Ale jezdil dobře. V autě teda. ()

luka4615

Precizně zpracovaný ucelený dokument plný archivních záběrů či rozhovorů s kolegy a rodinou o jedné z největších legend Formule 1. Pokud jste tedy fanoušek tohoto motorsportu a samotného Schumiho, tak pravě tento počin je pro Vás přesně to pravé. Skvělá práce! (Netflix) ()

Earl_23

Bohužel strašně nevyužitý potenciál, a to dokument hodnotím jako velký fanda F1 a Schumiho. První polovina byla fajn, pak už jenom velká bída. ()

Lacike

Encyklopedicky pojatý dokument o Schumacherovej kariére určený hlavne ľudom, ktorí sa o F1 nezaujímajú. Preto je trochu smutné, že niektoré fakty tu sú podané dosť nejasne. Že si Schumi v sezóne 1999 zlomil nohu a súboja o titul sa vôbec nezúčastnil ľuďom, ktorí F1 nesledovali, určite nedôjde. Aj keď z tohto dokumentu to vyznieva skôr opačne. No a jeho kariéra po sezóne 2000 tu je prebraná z rýchliku behom pár sekúnd. Ja som začal sledovať F1 pravidelne koncom sezóny 1997, takže som zažil 2/3 Schumiho kariéry a pre mňa je tento dokument informačne veľmi málo prínosný. Za to strhávam jednu hviezdičku. Najpútavejšie pre mňa boli scény zo Schumiho úplnej mladosti, keď ešte jazdil na motokárach. A potom bolo zaujímavé sledovať jeho vzťah k Sennovi. Evidentne pre neho veľa znamenal. Škoda, že to nebolo podané viac do hĺbky. Celkovo sme sa toho veľa o Schumim ako o človekovi veľa nedozvedeli. Čo je premárnenou šancou, keď už sa dokumentu zúčastnila Schumiho rodina. Snáď niekedy inokedy, keď už to bude pre nich menej bolestivé, nám povedia aký Schumi vlastne bol. Druhú hviezdičku strhávam za celkové ladenie dokumentu v ktorom sa ho snažia za každú cenu glorifikovať. Aj keď to bude nemožné určiť, tak Schumi rozhodne patril do úzkej skupiny kandidátov na post najlepšieho pilota F1 všetkých čias. Ale čistý ako ľalia nikdy nebol. Práve naopak. V určitých chvíľach bol schopný tých najpodlejších činov za hranou férovosti. Je smutné, že si to ani po rokoch nechcú mnohí pripustiť a napríklad to jak vyradil zo závodu Hilla, vďaka čomu Schumi získal titul, tu považujú za niečo vlastne ok. To že bol perfekcionista, ktorý chcel vyhrávať, ho neospravedlňuje. Mnoho iných majstrov sa k takýmto svinstvám neznížilo. Takže celkovo to je priemerný dokument, ktorý pre fanúšikov F1 neprináša nič nové. P.S. To v jakom je dnes stave, sa tu samozrejme nedozvieme. To snáď nikto neočakával. 6/10. ()

Marcos22

Výjimečný dokument jednoho z historicky nejlepších sportovců na naší planetě, který mapuje takřka všechny nejdůležitější životní okamžiky závodníkovi kariéry. K tomu využívá retrospektivní pojetí a archivní záběry, pomocí nichž může divák nahlédnout do osobního života Michaela Schumachera a poznat jeho osobnost z druhé strany. Snímek ve svém průběhu seznamuje diváka se Schumacherovými největšími rivaly - Sennou, Hillem, Villeneuvem, Hakkinenem, to však pouze do úspěšného roku 2004. Pro jeho "zářivější" divácký vjem tak tvůrci zcela vymazali roky 2005 a 2006, kdy byl jeho největším konkurentem na trati Fernando Alonso, což je nejspíše tím jediným významnějším přešlapem dokumentu. První záběry snímku, střídající poklidný podmořský svět se závodní pasáží z kokpitu F1 za zvuku písně Piscine od Petera Hinderthura, doslova berou dech, až z jejich síly divákovi naskakuje husí kůže. Bohužel se dynamiku a napětí daří snímku držet pouze první hodinu a ta druhá strádá. Velmi oceňuji, že se Michaelova rodina společně s režisérským duem Kammertons - Wech rozhodli zachovat tajemství v podobě aktuálního závodníkova stavu. Takto si každý z nás může uchovat vzpomínku na Michaela Schumachera, jako na dobrého otce a pravého vůdce v tom nejlidštějším možném světle. Jakožto velký fanoušek F1 mezi lety 1997-2008 děkuji Netflixu za tento výjimečný sportovní zážitek. Dávám čtyři hvězdy. 👍 (16.09.2021) ()

Trevor

Svojho času sme v osvedčenej zostave ako tínedžeri sedeli pri až dvoch pivkách na ktoré sme dostali peniažky v našej krčmičke pri neuveriteľných komentároch Malcha Jirkárka (...a že do nej už nechodím pekne dlho) aby sme sledovali súboj Häkkinen versus Schumacher. Keďže ja som bol v tom čase fanúšikom Coultharda z Häkkinenových víťazstiev som mal nepochybne radosť. Keď však už ako dieťa sledujete (v rámci vtedajších možností) seriál F1 a poznáte aj Nikiho Laudu, Prosta a samozrejme Sennu časom Vás seriál F1 trochu omrzí (po Schumacherovi už seriál F1 nikdy nebol tým čím býval) a momentálne by som mal problém povedať čo i len jedno meno jediného jazdca seriálu pretekov. A aj preto pomerne zhovievavé 4* za nostalgiu ktorú to vo mne vyvolalo. ()

Dont

Někde mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale protože je v tom i kus mého mládí, tak zaokrouhluji směrem nahoru. ()

Aljak

F1 sledujem od roku 1996, takže som síce nebol pri zrode Schumacherovej slávy, ale pri jeho najväčších úspechoch a hegemónii Ferrari som už nechýbal. Ale úprimne poviem, že som fandil asi ktorémukoľvek Schumiho konkurentovi, len aby nevyhral on. Proste som ho nemusel a vždy mi jeho arogancia na trati prekážala, aj keď samozrejme uznávam jeho talent a kvality. Dokument som si pozrel najmä ako fanúšik F1. Po ten rok 2000 to bolo zmapované relatívne dobre, a potom to vyznelo štýlom "a tak sa z Michaela stala hviezda", no a z nasledujúcich rokov to bolo veľmi biedne. Žiadna zmienka o jeho "nosičovi vody" Barrichellovi? Nič o rivalite s Alonsom alebo Montoyom? Toto tam absolútne chýbalo, a mám pocit akoby to obdobie kariéry po roku 2000 úplne opomenuli. Navyše, všetci sme čakali, že sa dozvieme aj nejaké pikošky, zaujímavosti, a najmä aktuálne informácie o jeho aktuálnom stave. Takže z tohto pohľadu trochu sklamanie. Dokument by bol skvelý, keby sa volal "Schumacher Part I." a v dohľadom období by nás čakal "Schumacher Part II." - no bohužiaľ, takto mám z toho zmiešané pocity. 3* ()

M.i.k.e

dokument,který nijak nevybočuje,pluje po povrchu a neboří hranice (předpokládám,že nikdo nečekal,že tomu tak bude),ale jako připomínka skvělého závodníka funguje tak jak má.Kdo by čekal podobný dokument,jaký se dostal Sennovi,tak bude zklamán,ale za mě je to plus mínus to co jsem čekal že dostanu.Co moc nechápu je to,že je tomu někdo schopen napařit odpad jen proto,že se tady nedozvěděl jak na tom teď Michael je.Osobně jsem jeho fanoušek od první chvíle kdy začal jezdit za Ferrari a svým způsobem by mě samozřejmě také zajímalo jak na tom je doopravdy,ale na druhou stranu nikomu z nás do toho nic není a to co pro něj v téhle situaci udělala a dělá nejen jeho rodina,ale i přátelé je v dnešní době věc nevídaná...70% ()

Figu

Nejen, že se vrátíme trochu v čase a osvěžíme si dávno zapomenutý momenty v kariéře jednoho z nejslavnějších závodníků historie F1, ale nakoukneme i pod pokličku jeho osobního života. Jako bonus nás zde doprovází spousta legend. Autentický záběry samozřejmě taky chybět nemůžou. Michaelovi popřát co nejdelší život, ovšem otázka zda se to životem dá nazvat... Těžko říct, faktem je, že ikonickou legendou F1 navždy už nesmazatelně zůstane! 75% ()

Rocky88

Vzhledem k tomu, že MSC je největší ikonou formule 1 a potažmo i celého motorsportu, je tenhle dokument promarněnou příležitostí. Zkratkovitý (absolutně vynechali jeho důraz na fyzičku v kontrastu s ostatníma pupkáčema, jak plnil roli týmové dvojky v '99, jak jeho 5 titulů v řadě nebylo tak jednoduchých, jak mají všichni zaryto v paměti, a další a další a další), bez emocí (něco se jakž takž dalo pocítit u jeho prvního titulu v rudých barvách), bez statistik, bez konce. Neznalého člověka nemůže ohromit, znalého zklame. Přitom dokument o Sennovi mohl posloužit jako skvělá inspirace. ()

4daPeace

Verdikt: Tento dokument mě za srdíčko bohužel nechytl, čekal jsem vic. F1 Drive to Survive od Netflixu je o nekolik levelů výše. Schumachera jsem měl rád v Bennetonu, ve Ferrari už ne. Ani tak jsem se nedozvěděl nic nového či zajímavého. Dronové záběry na zasněžené francouzské hory a staré rodinné fotky filmu nepomohli. Škoda. ()

PROCESOR

Dokument, který mapuje hvězdnou kariéru Michaela Schumachera ve formuli 1 a nejen v ní. Divák se tak dozví, jaká to byla osobnost a co vše musel obětovat, aby se na vrchol dostal. To, že je komplikovaná osobnost bude asi zřejmé. Na snímku se mi líbilo, že nebyl tendenčně natočený,  nesnažil se z něho udělat boha, ale ukázal také jeho slabiny a chyby, kterých se dopustil. Pro všechny milovníky rychlých kol, je to určitě zážitek. ()

vnimatkrasu

Tvl. Těšil jsem se. Tyhle dvě hodiny obdivuhodnýho míjení správnejch témat a trefnejch otázek si Schumi ale vážně nezasloužil. A na tom zamýšleným vhledu do duše ultrazajímavý osobnosti světovýho sportu mě nejvíc překvapilo, jak vágusoidní chrup má Jean Todt. Dvě hvězdy vlastně jenom z respektu. ()

jedna_vrana

Michael Schumacher. Dokument o ňom – od detstva až po najväčšie úspechy v F1, niekoľko osobnejších spovedí. Utvoríte si pekný obraz o tom, ako dieťa z nemajetnej rodiny môže vo svete motošportu dospieť k obrovskému úspechu. Niekoľko momentov bolo mimoriadne dojímavých – napr. keď Michael trávil čas spolu s mechanikmi, aby dokázali vylepšiť monopost Ferrari a nakoniec sa to podarilo aj vďaka jeho prístupu. Chránil svoje súkromie a nepripúšťal si médiá k telu, naopak, vyhýbal sa im. Slová, ktoré vyslovil po tragickej nehode Ayrtona Sennu... Nielen dojímavé, ale zároveň akoby rozprával o sebe, netušiac, že o pár rokov po nešťastnej nehode skončí v kóme on sám. A záver? Corinna: Michael celý svoj aktívny život chránil rodinu pred nechcenou pozornosťou médií, teraz je čas robiť to isté pre neho. ()