Film je inspirován masakrem z roku 1978, kdy bylo v Bar du télèphone v Marseille zavražděno deset lidí. Loajální policista pohybující se mezi zkorumpovanými kolegy uprostřed války marseilleských gangů musí vzít věci do vlastních rukou, aby ochránil svůj tým... Policista z protigangové jednotky Richard Vronski dostane za úkol vyšetřit masakr, který spáchali muži z klanu Orsoni. Jeho brigáda má neortodoxní metody, není však jediná. Mají rivaly v jednotce pro problematické akce, které velí major Costy. K tomu přichází nový ředitel, divizní komisař Ange Leonetti, a ten má uklidit Marseille a zklidnit divoké psy ve svém týmu. Všichni si rychle uvědomí, že bez obětí a riskování nic nezískají. Zvlášť, když se dcera komisaře stýká s antigangem, severní město útočí na Korsičany, klíčový svědek je ve  vazbě zavražděn a policie pošle toho nejzahořklejšího agenta. Vronski a jeho muži si musí zachránit kůži a zvolí jednu z nejnebezpečnějších cest. (JOJ Cinema)

liquuid

Po delší době parádní francouzský film, který ukazuje krutost, brutalitu, násilí a korupci. V první polovině se spíše seznamujeme s postavami, kterých je zde hodně, ale pokud se budete soustředit, tak vše pochopíte. Druhá půle famózní, vše se vyjasní. Finále jsem takové dlouho neviděl, tomu bych dal 6/5, ovšem myslím finále finále ( kdo dokouká, tak pochopí ). ()

jayman

Ostré ako zakrivená francúzska dýka. Ala zasa si ma to až tak nezískalo. Výborné postavy, nedotiahnuté motivácia a totálke konfúzny záver. Taký netflixovský štandard. ()

Pete

Drsná Marseilles, drsný zkorumpovaný i ty správný poldové, drsný gangy, taková další Neapol. Všichni zarostlý, vlasy umaštěný, čekal jsem, kdy se objeví mladej Sagvan Tofi, akorát je tohle větší šlamastyka, než příběh z Bronxu. Já si u toho odpočinul, takže účel to splnilo, jenže nejen za tu lacinost a klišé, ale i za celkovou bezvýchodnost a přemrštěný počet mrtvých jdu nakonec ještě s hvězdou dolů. Kdo čekal od Marchala něco víc, třeba další Válku policajtů, ať čeká dál. ()

johnsnow

MINISPOILER ALERT: rozhodne vydarený francúzsky počin. Príbehovo skvelý, síce v prvej polke trochu zamotaný ale potom začne šecko dávať zmysel, s krvavou akciou, kde síce tá záverečná mierne sklame nie kvalitou ale tým ako rýchlo sa ukončí ale napriek tomu spokojnosť a finish, taký veľmo dobrý, stavím sa, že keby to je USA film tak by bol happyend jak sviňa, ale u francúzov ne.4* zaslúžene a mať to lepšiu akciu v závere rúbem 5. ()

solisoli

Pseudo gangsterský kriminálny trhák, kde bolo zložité rozpoznať, kto je čo a kto je načo, kto komu pichá ženu, nakoľko mašinéria udalostí dávala málo času stíhať rozlíšiť, kto je načo a prečo tam. Našťastie, nakoniec to vyriešila policajná pipka, nasadená pozorovateľka, ktorá vyhubila všetkých dohromady, včetne tatínka, ako v nejakej árii zlepených psov. Zostal na žive len nejaký policajný špecialista, vyslanec afrického pôvodu, ktorý nestačil sledovať, čo sa tam deje, tak ako ja. ()

Facerr

Hvězda navíc, kvůli tak trochu šokujícímu závěru (ne, že by byl zrovna pěknej). Jinak poctivá francouzská kriminálka pro 21. století a docela sympatický obsazení. ()

xtomyx

Nutno dodat, že frantící tam toho kečupu ke konci měli celkem dost :D Dost koukatelné, napínavé, pěkně rychle to utíká, konec plný zvratů, které nejsou až tak čitelné. Za mě plnej počet. ()

Mamutol

Nikdo se s nikým moc nepáře a není čas nikomu fandit. Nemá cenu si k nějaké postavě hledat cestu, protože ve francouzských kriminálkách nikdy nevíte, kdo za minutu zemře. Závěr excelentní. ()

xxmurphyxx

Tak trochu nechápem tie nízke hodnotenia, ale tak sto ľudí sto chutí. A mne toto francúzske menu teda sakramentsky dobre chutilo. Poriadna klasická francúzska old school kriminálka plna drsných gangstrov a ešte drsnejších fízlov, slnka, krásnych žien, násilia a krátkych, ale o to viac intenzívnych prestreliek s finále, ktoré je ozdobou filmu a povestnou čerešničkou na torte. Iný záver si už nedokážem ani predstaviť aj pre nádhernú skladbu Alaina Bashunga - Immortels, ktorá tomu celému dala úplne iný rozmer. Cením dobre napísaný príbeh a uveriteľné postavy z ktorých každá má svojich démonov a špinu za nechtami a pretĺka sa kolotočom klamstiev a násilia ako sa len dá. Akurát trochu nešťastne zvolený trailer, navodzujúci dojem len ďalšej akčnej Netflix kokotiny a pri tom v skutočnosti ide o dosť surové a podľa posledných rokov aj verné zobrazenie toho v akej hlbokej prdeli Francúzsko je. Rough City spolu s Kórejskou peckou Deliver us from evil jednoznačne to najlepšie, čo som tento rok zatiaľ videl. ()

Cinemagoer

Drsná francouzská krimi z drsného prostředí zkorumpované policie a nemilosrdných gangů, kde se osnují intriky a nemilosrdně likviduje konkurence. Propojení policie, zdánlivě představující zákon, a mafiánského vedení připomíná italské poliziotteschi. Kladných postav je tu opravdu málo. Bylo zajímavé sledovat, jak i hlavní postava policisty Vronskeho zažívá bezvýchodnost situace, a rozhodne se proto uchýlit i k mafiánským praktikám na způsob účel světí prostředky (šéfka klanu nakonec vidí jediný rozdíl mezi policií a mafií v policejním odznaku). Děj je zamotaný a pro někoho možná až chvílemi nepřehledný, což je dáno množstvím postav a jejich spletitými vztahy. Sám jsem se musel k některým scénám vrátit, abych se ujistil, že vím, kdo je na čí straně. Nepovažuji to však za chybu filmařů, naopak za zajištění napínavého a promyšleného příběhu. Oceňuji také realisticky vypadající násilí a jeho hrozivé pachatele. Závěrečná nemilosrdná čistka s podmanivou hudbou byla hodně silná. Sem tam nějaký počítačový trik mohl být lepší. 8/10 ()

uhlerado

Tak som sa na to celkom tešil, frantíci celkom vedia točiť akčné filmy v poslednom čase. Až na pár chýb, ked policajti neriesili tam a riesili tam, co prislo nelogicke, tak to bolo fajn. Zaporne postavy vysperkovane, prostredie autentické a zaver prekvapujuci. Nieco mi tam ale chybalo k štvrtej hviezde. ()

argo.smile

Skôr sklamanie ako nadšenie. Prehrávajú sa tu scény ktoré sú už 100x videné. Režisér neprišiel s ničím novým a to ma sklamalo. Trošku to zachránil koniec inak by som šiel dole a hodnotením. ()

hony23

Prohnilé město, v něm prohnilí policajti a stejně prohnilé drogové gangy. Tady těžko hledat úplně kladné hrdiny a podle toho to taky dopadá. Solidní akční biják od žabožroutů. ()

Kushina

Tenhle film krásně poukazuje na to, že každý špatný skutek je po zásluze potrestán a že nikdo není bez viny. Každé rozhodnutí má vliv na někoho dalšího a v tomto případě to mělo vliv na každého a téměř každého to stálo život. Reno v tomhle případě hrát minoritní roli a celkově se tam toho dělo až moc, že to nezaujatému divákovi přišlo až moc zmatečné, vlastně to teď nevím, kdo všechny zabil.... 65% ()

bonovox

Takéto kriminálky vedia francúzi točiť znamenite. Hlavne O. Marchal ktorý sa vo svete polície pohybuje celý život a dokonale vie pretaviť svoje skusenosti aj vo svete filmu. Rýchle tempo, akcia a zvraty v deji dvíhajú tento film kvalitatívne vysoko, taktiež mrazivy záver je skvelý. ()

Vajnlich

Tak jsem to ani nedokoukal do konce. Absolutně nezáživný a první hodinu jsem vysloveně protrpěl. Tváří se to jako mega krutopřísný film, ale opak je pravdou. Nestojí za vidění. ()

Heywood

Výborně natočený film, který francouzskou kinematografii vrací do doby Lina Ventury, Marléne Jobert, Michela Constantina, Alaina Delona a výčet by mohl pokračovat. I tehdy to byly surové filmy, i tehdy jsme obtížně hledali kladného hrdinu, pokud vůbec bylo cílem jej spatřit. Zde je to stejné a ukazuje se, že válka s mafií se musí vést stejnými způsoby, ale nelze čekat konec, dokud poslední mafián není mrtvý. Navíc tady v konci to vypadalo, že druhou vlnu vražd provádí sama policie, co má bojovat proti drogám. Asi jako Francie má chránit své občany, ale importuje jejich nepřítele a ty navíc živí. Zda režisér chtěl ukázat toto podobenství můžeme jen hádat, ale spravedlnost a čest v tomto filmu nehledejme. Protože ta ani v reálu není. O to se ostatně výborně vybraní herci snažili především. Ukázat, že zlo má moc, peníze, kontakty i schopnost zabíjet. Kamera byla výborná, střih přesný, hudba temná jako film sám. V tomto roce jedno z nejlepších krimi k vidění. ()

fafejt001

INU poctivě natočeno , ovšem na můj vkus občas brutál . Ale tam to tak chodí , v tý Francii . A bude hůř . To ie ovšem v každém státě .Sice méně drsné , ale je . My bychom takovou akci natočit zřejmě neuměli . Někdy jsem měl potíž se vyznat v tom , kdo je kdo a kdo s kým kamarádí či nikoliv . Hodně jmen . A když se objevil v záběru ten černoch s tím bílým fousem co by federál nebo kdo to byl , tak jsem tušil nějaký rychlý závěr filmu . A taky že jo . Celkově dobrá krimi která si diváka najde . ()