Co jsme viděli, co jsme slyšeli

• USA Things Heard & Seen

Pár z Manhattanu se odstěhuje do starobylé osady v Hudson Valley, kde zjistí, že jejich manželství obestírá zlověstné tajemství, které si nezadá se záhadami prastaré vesnice. (Netflix)

dom156

Začínám se obávat toho, že pokud Netflix vytvoří průměrné dílo (a že jich je), tak konec hrozně zmastí a celou věc posunou nejméně o stupínek dolů v hodnocení. I toto je možné sledovat zde. Průměr, žádná velká sláva, ani hrůza, ale totálně zmatlaný konec. Nevadí mi otevřený konec, ale pokud se film celou dobu bere vážně, aby to v posledních 3 minutách změnil je podivné. Také nevysvětlitelné změny chování postav apod. jsou na zdvižené obočí. Jako by si se scénářem hrálo dítě a dospělí tak dané úpravy nechali být. Takže takto opravdu ne a mírně nedoporučuji. ()

M.i.k.e

spíš než o čistokrevný horor jde v tomhle případě o mysteriózní psychologické drama,kde sice občas trochu straší,ale není to nosný prvek příběhu.A v tomhle ohledu to celkem funguje a neměl sem s tím filmem velký problém.V rámci bubacích scén mají Things Heard & Seen dokonce i poměrně slušnou atmosféru.Osobně bych to sice tak o dvacet minut zkrátil aby méně kolísalo tempo,ale ty dvě hodinky nejsou nic co by se nedalo vydržet.Víc než kdy jindy je tu každopádně vidět,že jde o film podle knižní předlohy,která je psaná ženou pro ženy (moje domněnka),protože manželce se to líbilo víc než mě a počítám,že by si klidně hvězdu přidala...60% ()

Figu

Další z mnoha aktualních vytipovaných fláků Netflixu a takřka jako vždy jdeme se známkou čelem k průměru. Takže klasika... Nebylo to špatný, ovšem nic k pokukání! Neříkám - potenciál i díky předloze to mělo solidní, ovšem uměj to prodat... Zase se to nepovedlo asi jak by mělo. Duchařiny se musí umět prvně natočit, až pak prodáváme... 50% ()

bourec

Film sem nedokoukal, ale odpad tomu nedám. Ale bylo by to logický. Komorní nuda podle knihy, kterou světe div se psala ženská. Herci nezajímavý, dílo televizně vyhlížející, a zvuk venkovních dialogů zněl jak z hangáru. Film  vo hovně.10%. ()

BarryLyndon

Takový filmový Hill House pro chudé :) Ale zásadně mne to neurazelo, možná protože mám rád Amandu, Jamese Nortona a F. Murraye Abrahama. 5,5/10 ()

Attta

Ten začátek měl nakročeno po dlouhý době k zajímavýmu hororu. Pak se velkou část filmu vlastně nic moc nedělo a pak to najednou začlo padat jak hovno z nebe....navíc po velké dávce předvídatelnosti už to začala být nuda což je fakt velká škoda. ()

Lenka.Vilka

Všimla jsem si porovnání (ve zdejší diskusi) s filmem Pod povrchem. Hmm, problém je v tomhle. Tehdy jsem Fordovi věřila všechno, hlavně v ten moment přepnutí, a v kině si málem dala do gatí, a hned si vzpomněla, proč jsem si zakázala chodit na podobné věci do kina po zážitku s filmem Šestý smysl. Tady byl manžel odpornej už od první scény a já doufala, že pokud se stane něco špatného, on skončí ještě hůř ;) a vůbec nebyla napnutá. Škoda. Ale natočený to bylo skvěle  :) ()

PROCESOR

Na horor zapomeňte tedy aspoň v mém skromném měřítku. I když začátek je slibný a co se týká exteriérů, ty jsou úchvatné. I „zápletka“ vypadá slibně, jenže se to nějak celý pokazí. Úplně mě dorazilo velké finále. To namlouvání do scén typu „Už je čas Trevisi“ nepůsobí strašidelně, ale spíš úsměvně, nevím jaký byl záměr tvůrců, ale píšeme rok 2021. ()

PavelVanekArt

Nebylo to zlý vůbec, čekal jsem větší hnůj, ale herecky to bylo ok, všechny postavy na pěst a nečekaně artově stupidní konec. Ale viděl jsem horší za poslední týden. 3* a.k.a 55% ()

NiWi

Zbytečně dlouhý thriller s pár hororovými prvky. Film ne moc úspěšně balancuje mezi venkovským dramatem o přesunu mladé perspektivní dvojice z města na venkov a duchařským soft hororem. V té první poloze určitě funguje líp, je ovšem zbytečně zdlouhavý a chybí mu lepší gradace. Že tvůrci pracují více s atmosférou než s lekačkami by vůbec nevadilo, kdyby veškerá jejich snaha nevyzněla do ztracena. Ústřední dvojice hraje dobře a tahá na zádech psychologické drama převlečené za mysteriózní příběh, který ale zoufale postrádá cokoliv zajímavého, historie osady a starého domu je hrubě nevyužitá, a finální rozuzlení je zkrátka meh. Klasické netflixovské spotřební zboží. ()

vnimatkrasu

Atmosféra je ze začátku výtečná a Amanda Seyfried vypadá s věkem čím dál líp. Škoda, v jak nesnesitelnou, nabubřelou kravinu se to postupem času celý promění. ()

David.Darco

Chápem, prečo sa Things heard and seen pohybuje v takýchto nižších číslach. On sa na ploche 120 minút možno pre istú časť divákov celkom vlečie. Pre istú časť divákov zrejme nesplnil očakávania. Či už celkové, alebo hororové. Mne sa toto nie úplne konvenčné poňatie zla a aj vývoja deja celkom páčilo. Nie je to nič prevratne nové, ale podľa mňa to funguje celkom slušne. Postavy sú pomerne sympatické. Alebo nesympatické keď je to žiadané. V takomto duchu pravidelne sklamaných diváckych (mojich) očakávaní to kráča až do konca. Ten nebudem konkretizovať. Poviem len že sa mi páčil, že ma čiastočne aj prekvapil a že bol po výtvarnej stránke zaujímavý. V rámci netflix tvorby je to určite jeden zo zaujímavejších filmíkov (zaujímavejší ako napríklad lepšie hodnotený Eli, z ktorého vraj diváci odpadávali od strachu). A takto nízke hodnotenie si podľa mňa nezaslúži. Niekde na úrovni 70%, ale rád práve proti prúdu zaokrúhlim hore. ()

Johnny.ARN

Toto mohol byť krutoprísny horor. Čo z toho vyšlo? Ďalšia netflixovina, ktorá čím dlhšie trvá, tým je to väčšia píčovina. Zo začiatku vadí mdlé tempo a pridlhý nábeh do príbehu, potom stred zachraňuje odkrývanie manželskej špiny, ale koniec ide do sračiek, ktoré nie a nie skončiť. Tu niekto chcel natočiť uveriteľnú duchárčinu šmrncnutú mystikou a umením, vyšiel z toho ale nepodarený pokus o horor s manželskou drámou a zlým krimi. Nebyť Amandy, čo to tam držala v každej scéne, nedal by som to. 2 z 5 ()

oveckaoa

Nechápu co ten Netflix letos dělá. V podstatě 2 hodinová verze 3:15 zemřeš bez lekaček a napětí za to s feministickým nádechem (veškeré zlo tvoří muži) . Chlápek s ženskou se stěhují do baráku kde dříve chlap zabil svou ženu a pak sebe mezitím tam ta ženská někoho vidí a tomu chlápkovi hrábne. Problém je v délce přes 2 hodiny jelikož zhruba 1 hodinu se řeší jen to, že ta ženská je anorektička a nic nejí a ten chlap jí to vyčítá. Vše se rozjede zhruba v posledních 30 minutách. P.s. čím jí jako ten duch pomohl v podstatě se tam jen objevil kdyby napsal třeba vzkaz uteč nebo zemřeš udělal by lépe. P.s. 2 ten konec to bylo jako co? ()

Cushing

Škoda času. Namísto hororu feministická agitka. Slovo "tendenční", naučili jsme se, když jsme se učili umění nebo aspoň řemeslo brát. A co bylo tendenční, bylo tabu, protože podprůměrné, protože sloužící nějaké tendenci, spíš než sobě. Tak tento film je tendenční víc než dost. Škoda. A nejen času. ()

VanTom

Poctivě budované rodinné drama, v němž se mladí manželé přestěhují kvůli (jeho) práci daleko od přátel a známých do strašidelného domu a na povrch začne vyplouvat (jeho) podezřelá minulost, pomalu prověřuje jejich vztah, důvěru, pocity. Díky skvělým hercům a promyšlenému režijnímu vedení klape až nadprůměrně dobře, jen by bylo chybou očekávat hororovou podívanou, byť atmosféru má slušnou. Upřímně, celá mysteriózní (duchařská) rovina by se klidně mohla odstranit, stejně se ukáže jen jako vějička k "transcendentální" pointě. Lepší 3* ()

Skeksis odpad!

Strata dvoch hodín, počas ktorých som si mohla radšej zafarbiť vlasy, vysušiť ich, a pozerať sa, ako rastú. Škoda hereckých výkonov, ktoré aj tak neboli až také dobré, na aké som pri týchto hercoch zvyknutá. Banálna, navyše nedotiahnutá duchárska kravina s mizernými efektmi. Neviem, prečo som to vlastne pozerala do konca, keď ma nič neprekvapilo... ()

mkubalikova

Pěkně natočené, Amanda Seyfried a James Norton výborní, jen si nejsem úplně jistá, co chtěl film říci, a tu religiózní linku jsem nepochopila vůbec. 60% ()

sedm.1

Já osobně bych na tuto duchařinu nebyl zas až tak přísný, ba dokonce bych jí řadil možná až i k tomu lepšímu, co v tomto konkrétním hororovém subžánru za poslední roky vzniklo, a že toho tedy není málo. Aby právě takovýto film každopádně fungoval, musí dle mého názoru disponovat dvěma zásadními atributy, a to působivou atmosférou a napětím, respektive lekačkami. Tím prvním mě tato podívaná opravdu oslovila, atmosféra je tu totiž vážně podmanivá, přesvědčivě ponurá a skličující, prostě skutečně taková, která se právě k takové podívané perfektně hodí a zde jednoduše dominuje. Bohužel, onen druhý atribut, tedy napětí, tu ale naopak nefunguje vůbec, a to především z důvodu vyloženě slabé podstaty existence a působení duchů, kteří tu navíc mají i dost vedlejší úlohu a nic jiného tyto pocity pak nedokázalo vyvolat, čímž je v tomto ohledu tento snímek prostě dost slabý. Jako protiváhu k tomuto negativu ovšem musím zmínit výrazné postavy a jejich herecké představitele, kdy tu především James  Norton zahrál více než přesvědčivě a ten chlapík mě tu vážně bavil, takže po této stránce vládla z mé strany zkrátka celková spokojenost. A na druhou stranu, tedy jako zápor, musím kontrovat kritikou pointy, která není ani trochu nápaditá, i když tedy v závěru dojde k jednomu opravdu nečekanému úmrtí, které beru jako velké plus. Zmínit pak mohu snad ještě poměrně dost pozvolný spád, což ovšem není v žádném případě výtka, jelikož v tomto filmu naopak přináší jen pozitivní dojmy, a to i na úkor absence jakékoliv gradace, či byť jediné, vyloženě strhující scény. Pro zajímavost bych rád ještě jen konstatoval, že tématicky to ve mně poměrně dost vyvolávalo vzpomínky na Kubrickovo Osvícení, což také určitě není úplně až tak malicherný fakt, mě zkrátka tato podívaná v součtu všech pro a proti spíš bavila, či jinými slovy, kdo má tento typ filmů rád, zklamán nebude, na druhou stranu, vyložení znalci a zastánci duchařin budou brblat od A do Z, a nejspíš také oprávněně. ()