Co jsme viděli, co jsme slyšeli

• USA Things Heard & Seen

Pár z Manhattanu se odstěhuje do starobylé osady v Hudson Valley, kde zjistí, že jejich manželství obestírá zlověstné tajemství, které si nezadá se záhadami prastaré vesnice. (Netflix)

Tejkina

A to mělo být co? Drama, horor, nebo psychologický thriller? Ani sám autor to očividně neví. Navíc to zabijí ta přetažená stopáž, v 90% filmu se skoro nic neděje a závěr je zcela nedotažený. Je to škoda, Amanda je na takové filmy až příliš dobrá. ()

klukluka

Totálně promarněnej potenciál. Přičítám to knižní předloze. Kdyby se tolik nedrželi duchařiny a zaměřili se víc na postupy typické pro thriller, mohla to být pecka. Mám tím na mysli, že hlavní záporák například nemusel umírat na moři v pekelných plamenech, ale že ho světská spravedlnost mohla soudit jako usvědčeného vraha. Mormonům se ale tahle verze líbila jistě víc. Pro úplnost dodávám, že nejsem mormon. ()

Kienast

Zbytečně zdlouhavé mdlé mystery drama, které mi dost připomnělo film "Pod povrchem". Hororem bych to určitě neoznačoval. Amanda Seyfried je tu v pohodě, větší problém jsem měl s manželem, který je otravný, vlezlý a nesympatický. Určitě to není nějaký průšvih, ale nefunguje to v žádné rovině, na horor málo strašidelné, na drama málo emocionální a na thriller málo napínavé. Film tak možná víc ocení ženy. 4/10 ()

borec999

Rodina sa presťahuje do domu, v dome sa začnú diať čudné veci, členovia domácnosti cítia čudné pachy, vidia prízraky a otec rodiny začne počuť hlasy, ktoré mu hovoria aby zabil svoju rodinu. Áno, to je v skrate dej toho filmu. A neprestáva ma prekvapovať, že si tvorcovia mysleli že zoberú najznámejší, stokrát filmovo spracovaný príbeh o Amytville, pomenie mená, pár okolností a my im to zožerieme. Ešte si k tomu pripočítajte, že film má 2 hodiny, z hľadiska hororového je veľmi mierny a v podstate skôr ide o triler. Potom mi zostali len 2 pozitíva- herci a fakt, že film je pod záštitou Netflixu takže technická stránka je v pohode. Čo je aspoň za mňa málo. Sklamanie a podpriemer. PS: Natalia Dyer zo Stranger Things zbytočná a Amanda Seyfried síce hrá fajn, no mala by si asi dôslednejšie vyberať projekty, lebo sa jej nominácie na Oscara začnú veľmi rýchlo krátiť. 35% ()

Blondsky

Koukám, že klasičtí čsfd „day one” kritici to zase nepochopili. Nebo od toho čekali nějaký krutopřísný a nekompromisní horor, který bude děsit každou scénou. A ne, je to psychologické a filozofické drama, které se nebojí dotýkat témat jako je nebe a peklo, afterlife nebo samotné duchařno. Já byl spokojený a vlastně mě mrzí, že jsem první hodinu furt pauzoval kvůli rodinným problémům, každopádně finálních a depresivně strašidelných 30 minut bylo povedených. Jako silně mi bylo nepříjemno. Celkem pěkně natočeno, je sice pravda, že možná si mohli dát tvůrci víče péče do toho mysteriózna, ale zas tak moc mi to nevadí. Herci jsou fantastičtí, ať už jen fakt, že je to kombinace herců z Manka, Better Call Saul, Malých žen a Stranger Things mluví za sebe. Překvapilo mě to a mrzí mě, jak to zase lidi přijmuli. Pak jsou tu filmy, jako Kong vs Godzilla a jemu podobné (debilní přirování ano, ale jde o princip), které jsou daleko lépe přijmuty a já nad tím jen kývám hlavou. Pro fanoušky mysteriózna a psychilogických filmu povinnost. ()

woodsman

no trochu slabsie  prva hodinka slabsia ale potom sa o celkom rozbehlo ale moc hororu necakajte ten chlap bol neskutocny zmrd spina hned k muru ()

Wancohoff

Vážne uvažujem o zrušení netflixu. Čo film to chujov1na. Mám rad Annu kendrick aj scifi=Stowaway blbosť ktorú som nedopozeral. Mám rad Amandu a horory, a blbosť ktorú som už druhú polovicu ani nevnímal. a tých 5 filmov do roka čo stoja za to, radšej upirátim ako platiť 12€ mesačne za blbosti. ()

Flopik

Keď som pozrel na hodinky, bežala hodinu filmu a nedialo sa tam absolutne nič, došlo mi, že som spravil veľkú chybu. S hororom to nemá spoločné vôbec nič. Je to čisto vzťahová dráma, kde sa pár presťahuje do domu na dedine a odkryjú sa ich problémy. Nato, že v tom dome umrelo neviem koľko ľudí sa zabudne a tak sledujeme len tú jednu premisu. No a keď na konci sa to začne hrať na krimi, mal som dosť. Pochváliť nemám vôbec čo, bez Amandy by som šiel do opadu. Otras, vyhnúť sa a 2 hodiny času radšej venujte štrikovaniu, aj to bude zábavanejšie. ()

petikacka

Další promarněný potenciál...Mělo to dobře našlápnuto, ale bohužel to sešlo z cesty napínavosti a překvapivosti...V půlce už je jasné kam to směřuje a je to škoda. Dívat se na to dá, ale rozhodně to není žádná pecka. Za mě 65% ()

Warhorr odpad!

Já bych to přejmenoval na ''Co jsem komu udělal ?''. No jo, netflix horor v akci, asi jsem měl moc přehnaná očekávání když jsem po delší době dal šanci hororu z téhle platformy. Ono se vlastně jedná o klasický námět, kdy se rodinka přestěhuje na venkov do baráku a v něm začne strašit a mohl to být vlastně i slušný snímek kdyby se to nerozjelo v Esmeraldu Seyfried a Chozeho Nortona kdy jeden vyjebává s druhým. Proč někdo točí horor a rozhodne se jej proměnit v rodinou telenovelu? A ještě k tomu co trvá dvě hodiny ? Chcete nám vypálit oči ? Vlastně i kdyby ten film měl jenom půl hodiny tak mě to unudí k smrti. Hororových momentů, jestli se to tak dá vůbec nazývat, je tady všehovšudy asi 5%. Občas nějaký skřípějící zvuk, probliknutí světel a tím končíme. Scény o ničem, asi krom jedné se sekyrou, to byl nejlepší moment z celého snímku a ona údajná záhada domu se tu vlastně ani nevyřeší. Letošní hororový odpad. ()

bozka10

Toto bola strašná zívačka.Nudné, vláčne, nepresvedčivé s hlavne nehororové.Mám taký pocit,že tohtoročné hororové snahy sa predbiehajú v prerážaní dna. ()

DavidHolub

Škoda, ze začátku mě to docela bavilo, i když tam nebylo tolik děje... Po čase mě to přestalo bavit a nakonec se tam kromě posledních třiceti minut nestalo. Určitě filmu uškodila i dlouhá stopáž... Takže: Nudné, vůbec ne děsivé. Je to škoda... 4,0/10,0 ()

JM87

Hele, mně se to líbilo. Ten námět nebyl nijak originální, ale mělo to takovou správnou prázdnou atmosféru co mám rád. Konec byl nečekanej, zajímavej, fajn to bylo. ()

Extrakritik

Dalo se na to koukat. není to zas taková pohroma,jak se zde uvádí. Není to tedy vůbec horor. Spíš takový mysteriózní psycho drama. ()

Bozvav

Strašně nudná záležitost, ve které se pomocí zdánlivě reálného konání postav na pozadí znepokojivé a mystické atmosféry tvůrce snaží ucopit neuchopitelné. Kecy, prostě nenapínavý a nezajímavý příběh, jehož atmosféra je přinejmenším nezáživná, dialogy fádní a herecké výkony průměrné. Tudíž není mc na co koukat. hudba táhlá. Za mne protrpěná jedna hvězďule. ()

Aurus

Tento film jako celek je docela dobrý ale chvílema to je nudný a nic se tam neděje. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Musím říct že konec byl skvělý, ten sem fakt nečekal ale když tam byly chvíle kde se nic nedělo tak tadytomu filmu nemohu dát víc než 5,5-6/10. ()

hakon

Psychologické drama, které se soustředí na pár, který se přestěhuje do maloměsta a ne všechno je, jak vypadá. Paradoxně všechny ty duchařské nebo mystery věci uvnitř jsou vlastně ve filmu na škodu, protože to funguje samo o sobě. Bohužel těch napřirozených nebo hororových situací je tu poskrovnu a úplně nedávají smysl. Takže jakž takž fajn atmosféra, které se buduje celý film v poslední třetině nespěje do brutálního vyvrcholení, ale spíš do ztracena. 5/10 ()