Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

cariada

Tohle má slušný děj a scénář. Několik studentů touží vidět co následuje po smrti a tak se nechají přivéct podchlazením do klinické smrti. Málem to dopadne tragicky při oživování. Jenže ten kdo tohle podstoupí začně vidět věci ze své minulosti. Ale pouze to špatné co kdy udělal. A to ho ted pronásleduje. Jediná možnost jak z toho vycouvat je napravit své chyby,jenže když ten dotyčný už není na živu je to poněkud nemožné nebo néni......Na tomhle jsem byl před lety v kině a dodnes se mě to líbí. Má to atmosféru a akci. Jen bych tomu vytkl ,že je to tak trochu nedokončený. Pouze Nelson a David se vypořádají z minulostí. ,ale není už tam ukázáno jak se s tím vypořádala Rachel jen tam viděla otce ,ale nák se to nevyřešilo stejně tak ,Joe ,kterému nadávali dívky a jeho holka viděla ty videa. Ale nijak se stím nevypořádal. ()

O´Neill

Skvělé herecké obsazení, a skvělé zahráno. Super hudba, s atmosférou, nicméně i tak to není trhák. Možná je to můj dojem, protože jsem to viděl až v dnešní době, a na dnešek už je to přecejenom trochu "staré" ale i tak. Nudných scén se tam najde docela bohatě, a ani hudba či výkony to neovlivní. Takže za mě tři hvězdičky. ()

Abes

Ten chrchel do Kieferovy držky, bože z toho mě bude natahovat i na smrtelné loži! Zpětně a postupem času hráče považuji za stále výjimečnější snímek. ()

Mefistofelle

Jak už tady psali mnozí, šlo z toho vytřískat mnohem víc, než z toho nakonec dostali. Měli zajímavé herce a dobré téma - tak kde se stala chyba? Určitě se na tom podílí scénář, který je místy opravdu dost slabý. A nedostatek fantazie tvůrců je zde strašně znát. Místo na dialogy, které opravdu za moc nestály, se měli více soustředit na pronásledování jednotlivých hrdinů jejich přízraky z minulosti. Pak by z toho mohl být velmi slušný psycho horor. A co mi přišlo opravdu divné byly sázky jednotlivých aktérů o to, kdo vydrží dýl ve stavu smrti. Chápala bych, že se v hospodě budou sázet o to, kdo ho má většího, ale přebíjet se sázkama v záležitosti, kdy jde naprosto o všechno? Trochu podivné a rozhodně dost nevědecké... Ale nebudu zlá, mrsknu tomu tři hvězdičky a radši nad tím nebudu moc přemýšlet. Protože kdyby ano, určitě bych těch chyb nebo hloupostí našla mnohem víc. ()

starbrejkr

První co mě zaujalo, bylo herecké obsazení - od provařené Julie Roberts až k nenápadnému a mému oblíbenému Oliveru Plattovi. Když jsem si přečetl děj filmu, začal jsem tušil, že se z toho vyklube super film a taky že jo. Poprvý jsem na to koukal přes spaním a musím říct, že mě to pak docela strašil. Jestli má nějak vypadat mysteriozní thriller, tak právě takhle. ()

Lopic

Nebýt výborného hereckého obsazení, dal bych pouze za 3. Film se celkem vleče a pochybuju, že si za pár dnů budu ještě pamatovat co se tam pořádně dělo. Na druhou stranu nápad to byl zajímavý a pár scén se dost povedlo. Ze všech hereckých představitelů podle mě nejvíc vyniká Kevin Bacon, kterýho dost můžu. Joel Schumacher umí i mnohem líp, jak dokázal hlavně v perfektní Telefoní budce. No prostě 4* s odřenýma ušima a znova se na to radši nepodívám, ať nemusím hodnocení měnit. ()

annihilation

Každého zajímá ta nevyřešená otázka, co následuje po smrti. Skupina studentů medicíny se rozhodne podstoupit klinickou smrt, aby to zjistili. Zprvu jsou pokusem nadšení, protože zjistí, že „tam“ opravdu něco je, jenže je pak začnou pronásledovat zhmotněné výčitky svědomí. Přes všechnu mrazivou tématiku se na film dá dobře koukat, možná proto, že je místy až naivní (ale ne v tom nepříjemném slova smyslu), nemá nepříjemnou atmosféru. Sice se zabývá tématem, na které se snaží najít odpověď snad každý přemýšlivý člověk, ale nezachází až úplně do hloubky. Přesto je zajímavý, zábavný a ne úplně čitelný. Co se mi velmi líbilo bylo, že naprosto přesně poznáte, jaká nálada má právě v scéně panovat - je to zásluhou nejen dobré kamery, ale především hudby. No, akorát je tam ten nepříjemný pocit, když jste v životě udělali něco špatného a neodčinili jste to… ()

Fleinka

Snímek, který mě dostal svým nápaditým dějem. O partě doktůrcích co si zahrávají se smrtí, jak český název filmu přesně vystihuje. Ponurá atmosféra temných barev, se strachem toho co jsme se v minulosti dopustili na druhých. Přijdou si to s námi vyřídit i po letech zapomnění, po-té co zaklepeme na nebeskou bránu. K tomu varhany, chorál a správná volba herců je dílo, které stojí za zhlédnutí a myšlenku o reálnosti světla na konci tunelu. ()

C0r0ner

Zajímalo by mě, jestli medici obvykle dělají podobné debility, nebo jestli je to jenom filmový konstrukt. Samozřejmě se v reálu nestane to, co ve filmu a je to docela i dobře. Hráči se smrtí bohužel brzy spadli do rutiny, kde se děj opakoval každých pár minut, nicméně to zase vyvážila kvalitní atmosféra, takže nakonec nadprůměr. 70% ()

dubinak

Flatliners jsem si pustila kvůli plánovanému remaku (nebo chcete-li, rebootu), abych potom mohla snadno porovnávat. Téma je velmi zajímavé, Schumacher umí vybudovat docela slušnou atmosféru, herecky je to taky skvěle obsazené. Obzvlášť se mi líbila postava Kevina Bacona díky jeho velkému charakteru. Dialogy dávaly smysl, napětí bylo taktéž ucházející, zkrátka tehle film pro mě byl skvělá odpočinková záležitost a stopáž příjemně rychle plynula. Nemám žádný důvod na to nějak nadávat. ()

pakobylka

Prakticky je jedno, proč to děláte - jestli si jen tak zahráváte se životem a se smrtí - a přitom si namlouváte, že chcete něco víc ... nebo jestli OPRAVDU chcete znát odpověď. Tak jako tak můžete probudit dávné i nedávné vzpomínky, které spí ve vaší mysli. Co budete dělat POTOM ? Velice sugestivní a napínavý snímek s prvky mystiky i hororu, jehož kouzlo nevyprchalo ani po letech, neboť vám zajistí jednosměrnou jízdenku na zapovězené území - do neprobádané země nikoho, kde můžou přebývat vaši vlastní démoni ... hraví a přítulní - po svém způsobu. ()

Juto

Je to štýlový, strašidelný psychologický horor, ktorý je prešpikovaný dôvtipom. Film, ktorý sa vyžíva v krivdách vinných svojich postáv a uspeje na základe vkusu režiséra Joela Schumachera práve pre tento druh inteligentnej a nenáročnej zábavy. 8/10 ()

zette

Zajimavy namet a jeste lepsi herecke obsazeni. Schumacherova klasicky dobre zvladnuta rezie. Podle me slabsi scenar me nepusti bodovat lepe... ()

c.tucker

Jeden z kladných přínosů pro filmový průmysl od Joela Schumachera. Atmosféra je zde dosti hustá a obsazení je nabito samými velkými jmény. Jo tohle se ti povedlo Joely. ()

campix

Hráči se smrtí mě zaujali hned na první pohled díky námětu a také hereckému obsazení, jehož poměrnou část rozhodně nemusím, ale dohromady mohli dávat slušnou partičku. Bohužel mám u tohoto filmu stejný problém jako u nemalé části Schumacherových dalších počinů. Prostě ten potenciál tu opravdu je, místy je to hodně zajímavé ,ale jako celek opravdu docela nuda (pro mě něco jako 8MM), nicméně několik Schumacherových filmů je opravdu na nejvyšších příčkách mého osobního žebříčku. Bohužel u potrhlých lékařských studentů, kteří si až příliš zahrávají se smrtí, to samé říci nemohu. Průměr, ale rozhodně zajímavý film, který stojí za vidění. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher