Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

Tomco

dusnou atmosferou nabity tajomny thriller, ktory stoji hlavne na vybornom hereckom obsadeni, ci uz je to sutherland, baldwin, platt, robertsova alebo znamenity kevin bacon, na vsetkych sa vyborne pozera. vsetci vieme, ze schumacher toci dost premenlivo, tentoraz vsak trafil opat raz do cierneho. hlavne prva hodina je tak dobre zmaknuta, ze sa da napatie doslova krajat. ()

Bachy

Tak a teď jděte a chovejte se dobře ke všem, protože svědomí si vás nakonec najde. Hrozně moc se mi líbil nápad, ale nesedla mi Julia a zpracování. Hudbu jsem skoro nevnímal a všechno bylo až moc tmavé. Tím myslím i podružné scény, které s příběhem moc nehýbaly. Naopak Sutherland a Bacon byli úžasní. Přemýšlel jsem o 4řech hvězdách, ale přeci jen to chvílema nudilo dost. ()

SeBig

Mělo to dobrej námět, sem tam to mělo i dobrou atmošku, super herce s hučkama na hlavě.. ale bylo to protažený, sem tam zase moc ukecaný a občas se ta dobrá atmoška měnila v jinou atmošku, která mi nevyhovovala. Každopádně nejvííc chválim Sutherlanda, kterej svoji úlohu zahrál dokonale a měl taky nejlepší roli. Dobrej film. ()

Chrustyn

Joel Schumacher vždycky uměl natáčet takové ty menší filmy a přesně takoví jsou i "Hráči se smrtí". Každý si určitě někdy řekl "co je vlastně po smrti?" a Schumacher ukazuje, že nic hezkého. Originální nápad, kdy se skupina studentů medicíny nechá zabít a poté opět oživit aby zjistili jestli jsou pravdivé legendy o bílém světle a nekonečném tunelu, však mohl být v tomto případě zpracován lépe. Filmu sice nechybí skvělá atmosféra, podpořená bezchybnou kamerou a výborné herecké výkony tehdy ještě neznámých herců ale celkově mi to přišlo dost jednotvárné a méně originální, než by si tak skvělý nápad zasloužil. ()

classic

Jestvuje ďalší život po živote ? Posmrtnosť ? Klinická smrť ? Všetko samé otázky, ktoré by radi zodpovedali mladí ľudia, študujúci medicínu, kde traja páni a jedna slečna - + dopisovateľ, čo sa aktívne nezúčastňuje tohto EXPERIMENTU, skôr pasívne, síce je svedkom prebiehajúcich, nebezpečných udalostí, ale dá sa povedať, že keď vidí, čo s nimi robia tieto „hokusy - pokusy“ , tak už ani nezostane voľný čas - vyskúšať to, tak prvý pán na holenie, Nelson, to celé vymyslel, a tak pôjde ako prvý, pričom pár kandidátov, sa už hlási - zakúsia určitú zástavu s-r-d-c-a, aby sa behom pár minút ocitli v “tuneli” , pomocou ktorého vkročia do raja, hm... , tak by to malo byť vo väčšine reálnych prípadov, ktoré sa stali, čo ich prezentovali hlavní zúčastnení, hrdinovia tohto filmu, budú mať trošku iné starosti, ako leňošenie, kdesi na krásnej pláži, namiesto toho sa budú musieť, zväčša, najmä, pekne - krásne popasovať s minulosťou, „alebo pri sledovaní jednej z postáv, som si predstavil - príklad typického sukničkára Jacka Nicholsona, čo ho bude neskôr očakávať, keď skončí účinkovanie v pozemskom svete” ... Hráči so smrťou, sú de - facto, prvým väčším hollywoodskym filmom Joela Schumachera, vtedajšieho špecialistu na vytváranie dobrých filmových thrillerov ! Alebo lepšie povedané - do budúcna. Zahrali si v ňom, vtedy dobrí herci, na čele so SEXY 23 ročnou Júliou Roberts, ktorá mala za sebou už Pretty Woman, a pred sebou sľubnú kariéru. Sutherland a Bacon, sú štandardní, slaninka, o čosi lepší a výraznejší, Baldwin, v podstate o ničom ! Najviac chcem, ale aj tak vychváliť kameru - holandského profesionála Jana de Bonta, ktorý je lepší kameraman, ako režisér ! Určite si pozrite originál FLATLINERS, ako nových, čo sa vrátili po 27. rokoch, kde si veľmi myslím, že to nestojí, ani za fajku z dymu !!! ? ()

heyda

Tak tenhle horor pro mě nikdy nezapadne do hororových béček!!! Originální film, hororová atmosféra, herecké obsazení doslova hvězdné, kamera super stejně jako hudba. Člověk by ani nevěřil, že uz je to přes 20 let staré. ()

Flego

Balansovanie na hranici života a smrti môže skončiť katastrofálne. Mladí študenti sa pustia do neprebádaných končín nášho bytia ( či nebytia ) a poznávajú seba samých. Som rád, že scenár ani réžia ( tobôž nie herecké výkony ) nebalansujú na hrane, ale spolu ťahajú za jeden koniec povrazu a ako správni hráči dohrajú hru do konca. Veľmi dobrý mysteriózny film. ()

Ivoshek

Mysteriózní film se zajímavým námětem, napínavou první půlkou a místy nelogickým dějem. Je fakt škoda, že si scénáristi nedali víc práce, protože při tomhle obsazení by asi nebyl problém to zahrát. Ze začátku se mi film hodně líbil, a říkal jsem si, že by to mohlo být něco jako 6. smysl. Jenže čím dál víc se začaly ty vidiny a útoky ze záhrobí vyjasňovat, tím blbější mi to celé připadalo. No a pak pozor !!! tohle je asi spoiler !!! ten konec byl tak hloupý, že mi to celý film skoro otrávilo. ()

poz3n

Navzdory opravdu dosti pitomoučkému scénáři má film slušnou atmosféru a po dobu expozice mě držel v jakéms takéms napětí. To ale postupně opadávalo a já se začal soustředit na to, jak moc jednoduše a naivně celý příběh kráčí kupředu k předem odhadnutelnému konci a jak celý ten potenciál, který v samotném námětu jistě tkví, mizí v nenávratnu. 5/10 ()

SOLOM.

V dětství patřil tento kousek společně s Vetřelci, Predátorem, Čelistmi a Orcou mezi moje nejoblíbenější. Nedokážu už snad ani spočítat, kolikrát jsem je viděl. Nyní po letech jsem se k Hráčům se smrtí opět vrátil, protože se konečně chystám shlédnout jejich remake. A musím říct, že jsem se u nich bavil pořád stejně. Flatliners považuji za nadprůměrnou záležitost a to nejen díky hvězdnému obsazení, ale i díky slušným speciálním efektům a samozřejmě i samotnému příběhu. Joel Schumacher natočil během své kariéry několik velmi povedených filmů a tento v mých očích patří mezi ty vůbec nejlepší. Samotné téma mě jistou dobu velice zajímalo a nechal jsem se strhnout i zneklidňující atmosférou. Jasně, našlo by se tu i pár slabších pasáží a scén z onoho světa mohlo být taky mnohem více, o to víc jsem si ale následně užíval noční můry v realitě. Kiefer Sutherland si prošel doslova očistcem a rodinná tragédie Julie Roberts mě taky nenechala zcela chladným. Prasák Baldwin dostal lekci a Kevin Bacon potřeboval své pokání jako prase drbání. Jen Oliver Platt (jeho postava) tu zůstal tak nějak nevyužit. V neposlední řadě bych chtěl rovněž pochválit hudební doprovod, o který se postaral James Newton Howard. ()

Othello

Strašlivá báchorka v náručí Schumacherovské výtvarné opulence, která zachrání z jalového scénáře, co se dá. Představený svět, ve kterém "náboženství selhalo a filozofie selhala" a který je prodchnutý prázdnotou, dekadencí, rozpadem a rezignací lze dle filmu pak zachránit jen skrze překonávání limitů sebe sama a vědění. Listopadová pošmournost, kdy jsou veškeré denní záběry natáčené buď nad ránem či navečer, interiéry připomínající prázdné chrámy (včetně bytů postav) a postranní uličky naplněné dealery, prostitutkami, kde se provádí ilegální potraty kontrastující s vylidněnými ulicemi hlavními - to vše upomíná na únavu z dekády hédonismu 80. let, z níž v předešlých filmech Schumacher tolik těžil. Dekádu, ve které Filardi scénář k Flatlinerům napsal a proto ve výsledku je příběh o tom, jak mladí studenti ve vlastní aroganci vyzvou smrt, což se jim ve výsledku vyplatí, protože ta jim udělá terapii, kterou lze vyřešit tím, že řeknete pardon holce, který jste před dvaceti lety řekli, že je píča. Inu nevim. ()

Bauer

Ach, tak tohle bolelo! Film má dost zajímavý nápad, ale je zcela nevyužit. Jsou dvě varianty, jak dokáže zvláštní režisér Joel Schumacher režírovat film. První je, že natočí super film, jaký tu ještě nikdy nebyl a je to naprostá pecka. Druhá varianta je, že natočí neuvěřitelnou slataninu hrajicí si na něco víc, a přitom je to zhovadilost toho největšího rázu. Hráči se smrtí spadá do varianty druhé. Nudně natočený zajímavý film. A v tom právě spočívá zvláštnost Schumachera. Má k dispozici zajímavou věc a totálně jí podělá. Slovo hráč je odvozeno od slovesa hrát a hrát znamená většinou zábavu. O filmu se to neda říct. Občas se vyskytla nějaká ta brutálnější scéna a potom horové scény. Poslední půl hodina měla být asi akční, ale nebyla a to tak, že vůbec. A radši nebudu mluvit ani o předvídatelném konci. Navíc se film snaží o hlubší poselství, aby se každý omluvil za své činy, které kdy spáchal. A to už je i na mně moc. Plus nehorázné mrhání hereckých hvězd jako je Kiefer Sutherland, Julia Roberts a Kevin Bacon. Myslím, že oni nemají za potřebí hrát v takovýchto filmech. To je možná tak pro béčkové herce jako je William Baldwin a Oliver Platt. Ti ať si v tom klidně hrajou. Ve své době to možná bylo uznavané dílo. Já to neuznávám ani teď a myslím, že bych to neuznával ani v roce 1990! V dnešní době je to pouho pouhé klišé. ()

Khalesi

Musela som veľmi silne privrieť obe oči, aby som hodnotila 4*. Pokiaľ človek nepozná medicínske a farmakologické aspekty veci ( akože podanie lidocainu, ktorý sa používa nie len ako lokálne anestetikum, ale aj antiarytmikum v situácii, keď u pacienta nastala asystólia je absurdné, alebo to, že si dotyčný intravenózne bolusovo aplikuje 50 ! ml kália chloráta a potom si ešte porobí ďalších pár minút, čo potrebuje-miesto toho, aby do minúty nenastala srdečná zástava a smrť, ktorá by sa mimochodom už resuscitáciou nevyriešila a mohla by som pokračovať...)-taký divák možno môže dať plný počet. Ja som sa však aspoň čiastočne povzniesla nad tieto nepresnosti a sústredila sa na vizuálnu stránku a myšlienku, alebo ak chcete posolstvo filmu. Páčili sa mi hlasy, ktoré sa umierajúcej pýtali, či urobila dosť počas svojho života...Páčilo sa mi aj to, že nikdy nie je neskoro uvedomiť si chyby a zmeniť život, alebo smer, ktorým sa uberá. Na smrteľnej posteli asi všetci bilancujeme ( pokiaľ nám to stav dovolí ) a ja by som nerada za sebou videla len krvavú čiaru. Rada by som chcela povedať, že som bola prospešná a naozaj žila ! Nie len existovala. Mimochodom-vynikajúce herecké obsadenie. ()

BoPo

Neuspela filozofia, náboženstvá ani veda. Nikto z nich nedokázal presvedčivo dokázať, čo je po smrti. A nedokázal to ani tento film. Joel Schumacher na jeden kvalitný film vypotí päť o ničom. Takto si skvelého režiséra nepredstavujem. V mojich očiach ho ako tak zachraňuje 8mm. ()

Tommassi3

"Natáhni brka jako hrdina, ne aby ses proslavil !! To je trapný.." Docela by mě zajímalo, o čem se asi celé měsíce zdálo Joelovu jmenovci, který si taky tak rád hrával se smrtí.. Ačkoli tady ani tak nejde o to, co na té druhé straně jeden najde, ale spíš o to, jak a zda vůbec se vrátí.. Prvnímu dojmu a zdejším štěkům navzdory velmi chytrý, výtečně obsazený a zrežírovaný biják s novogotickým vizuálem dalšího jezdce Formule 1 Jana de Bonta.. Ostatně de Bont.. Kam vlastně jde Bont ?? Vstříc děsivým haluškám.. Nebo je to realita ?? ()

JohnCZ

Tématika klinické smrti je rozhodně zajímavá, ale film nedokázal možnosti tématu vůbec využít. Místo něčeho mystického na hranici života a smrti jsme dostali pouze patetickou, moralistickou a značně naivní a absolutně nereálnou podívanou. V tomto směru spíše doporučuji mnohem mrazivější a hlavně zábavnější Dragonfly. Herecky je to ovšem hodně fajn. ()

villon17

Téhle hazardní hře se pokud možno vyhnu, ale dívat se na to v televize je ohromný zážitek. Možnost sledovat ztvárnění domněnky o posmrtném životě, moci do něj nahlédnout a zase se vrátit a přitom si pamatovat, co jsme spatřili... ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher