Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a seznamovacích trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít životní styl své excentrické mámy a navíc jí začne radit úžasná vztahová koučka a influencerka. Do téhle chvíle měla svůj život celkem naplánovaný, ale teď se z ní stal samouk. (Bontonfilm)

B.Bonnie

Překvapivě nesterotypizuje "zoufalé čtyřicátnice", ale do středu staví normální babu, která není na nikom závislá, protože nemusí. Česká komedie, která jako jedna z mála reflektuje, že je rok 2024 ()

Lapacka

Docela vtipný film, celkově mě tentokrát návštěva kina příjemně překvapila. Hlavní hrdinka je "ze života", v podstatě je to docela dobře zahráno, Jana Plodková velmi dobrá. Mužské postavy jsou trochu "na okraj", je vidět, že je to podáno z ženského úhlu pohledu, což mi ovšem nevadilo. Mám už svoje roky a zkušenosti.  Film se asi trochu míjí s úrovní "dosaženého poznání" a životními zkušenostmi většiny uživatelů téhle stránky, je to film o lidech a pro lidi co už jsou řekněme 30 plus :-) ()

godycz

skeble. slovo skeble umi plodkova rict tak, ze horim. sice to neni single lady, ale i tak...neni ted lepsi ceske herecky.... ()

Olík

Nesympatická hlavní hrdinka ve světě dalších nesympatických postav. Úplně nevím, co si mám myslet. Filmařsky takový ten současný generický standart tuzemské komedie, který trochu až zavání seriálovou tvorbou. Herci zvolení na jistotu, ale jejich postavy jsou až moc karikaturní a prvoplánové. Příběh taky lék na rakoviny neobjevil a tak snad jediné o co se dá opřít, je fakt že se na Život pro samouky dalo dívat……….a za pár let, to bude možné si dát i opáčko. ()

rublik05

Život pro samouky je v mnoha ohledech vlastně taková standardní česká komedie, která se od ostatních liší jen několika aspekty, jinak krásně zapadne mezi současnou českou produkci. V první řadě není film zas až tak moc hloupý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dále má výhodu v tom, že Jana Plodková není vůbec špatná herečka a role se zhostila se ctí. Přišlo mi ale, že film po celou dobu jede tak nějak na půl plynu, nezaujme ani příběhem, ani zpracováním, drtivá většina herců nepodává žádné výrazné výkony, humoru je tradičně poskrovnu. Nedokážu si přestavit, že bych na tohle šel do kina. Život pro samouky mi spíše připomíná klasický produkt komerčních televizí. Nic víc, nic míň. 3/10. ()

rivah

Tak trochu groteskní pohled na svět žen toužících po mužích, ale stále zklamávaných. Plodková je dobrá, jiní taky.(max.50%) ()

RAFT

Taková nenáročná průměrná komedie. Děj se dal, herci ve filmu dobrý , pěkně zahrali. Za mě 60% ()

dawid

No, na čtyři hvězdy to úplně není, ale místní hodnocení 55% (13. 8. 2023) je naopak mimo. Zručně napsaná a ještě zručněji zrežírovaná oddechovka, která je vtipně romantická, emancipovaná a skvěle zahraná. Kraluje Jana Plodková, jejíž komediální talent je srovnatelnej (ne-li lepší) s Natašou Gollovou. Vlastně jsem nečekal, že se budu tolik smát. Jitka Rudolfová natočila nejlepší "romantickou" komedii letošního roku - imho. ()

faraoon

........"Vždyť víš, co se mi líbí"......dostávám často záludný napínák  od mé vychovatelky při výběru společné projekce filmu do ne už tak časté společné postele.......Zákeřnost této informace je v tom, že důvěra na mě naložená nafukuje mojí ješitnost jako vole holuba avšak přehmat se nepřipouští a trestá.....Záhy se při výběru z naditého vševěda stává zbabělý altruista a ve zmatku sahám po rukách pomocných Vás líbezné recenzentky v mých oblíbených......... Tři hvězdy proto dávám za záchranu zbytku večera Vám neboť šťastný vřískot vedle mě udržel můj mikrospánek v pozici muže v naději za což Vám všem patří má úcta.... ()

Solverino

Silně podprůměrná rádoby komedie. Teda nevím kdo se těm upachtěným dialogům může smát? Spiše trapárna, silně nedoporučuju, je to úplně o ničem, na hranici mezi Odpadem! a jednou (velmi slabou) hvězdou... škoda peněz a času. ()

Tominni

Standardní česká komedie, kde Klára se potýká s nečekaně končícím manželstvím, novými nápadníky, influencerkou, která ji příliš nepomáhá. Film hodně drží dobrá Jana Plodková, proto to nakonec dá na ty tři hvězdy (i když je to jen taktak). Na jednorožce jsem už raději zapomněl. ()

Alden_Larson

Taková průměrná, ale úplně neškodná česká romantická komedie. Děj není úplně originální a je v něm několik klišé, ale jeho zpracování se mi celkově docela líbilo. Postavy byly taky fajn a některé dynamiky mi přišly zajímavé, několikrát jsem se dokonce i upřímně zasmál. Herecké výkony byly všechny dost dobré na to, aby se daly poslouchat. V prezentaci byl trochu nepořádek, většina filmu je dobře natočená, ale některé scény mohly vypadat mnohem lépe, jiné scény zase byly velmi zvláštně sestříhané. Hudba byla nejslabší aspekt filmu, její tón sebou plácal sem a tam jako ryba na suchu a místy mi přišla trochu melodramatická. 6/10 ()

blondboss

Priemerná romantická vzťahovka, ktorá opäť raz neprináša nič nové. Ošúchané frázy, prevarená dejová linka a až príliš rozvláčne napísané charaktery jednotlivých postáv. Jana Plodková podľa mňa dobrý výber, ale jednoducho na lepší nadpriemer tomu niečo chýbalo. Pokiaľ máte chuť na filmovú rýchlovku v čase domáceho nudenia sa, tak pokojne využite tento snímok. 50 % ()

wowylgu313

Tak jsem na okamžik jakožto bývá zvykem přerušil linii hororů a dramat a přicházím do světa komedií a parodií a různých "chujovin" ... Film Život pro Samouky je taková průměrná česká komedie. Dostanete pár frků pár lepších frků a pár stupidních frků. Herecké obsazení dostatečné. Ten příběh oproti ostatním propadákům nebyl nehorší. Ano! Samozřejmě že je to klišé a ještě k tomu úplně (v) ojetý ale nudit vás to záhadným způsobem nebude ... Občas jsem se totiž i zasmál. Dávám čistých 60% ... ;-) ()