Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

Brain-D

Tak tenhle film mě držel až do poslední vteřiny. De Niro je zde nadpozemský a plný pomstychtivosti. Výkon zde podal opravdu parádní !!! ()

MikeZ

Mistr Scorsese vzal původní film z roku 1962, přidal na hloubce, stylovosti, ale přesto je tak trochu poctou (obsazení Gregoryho Pecka a Roberta Mitchuma). Také mě velmi potěšilo ponechání úžasné hudby Bernarda Hermanna z původního filmu. Ve výsledku vznikl naprosto dokonalý, geniální thriller se vždy skvělým De Nirem v roli psychopatického Maxe Cadyho. I když je to hajzl a dělá odporné věci, De Niro ho zahrál tak přesvědčivě, ža ve vás ke konci dokáže vyvolat i trochu toho soucitu. A to značí mistra... Bravo! 10/10 ()

JohnSmith

Musím říct, že to co chybělo původnímu Mysu hrůzy, tedy kvalitní záporná postava, je tady naprostou dokonalostí v podání De Nira. Nicméně, původní film se mi líbil o něco víc. ()

cross

Celkem zajímavý remake, jehož hlavní tažnou silou, která graduje a znásobuje napětí, je původní Herrmannova hudba. De Niro je vynikající a určitě potěší i krátké výstupy hlavních představitelů z původní verze (Mitchum, Peck). ()

cpt.Lynch

Remake filmu z roku 1962. Hitchcockovská atmosféra. Perfektní thriller s poněkud překombinovaným závěrem jako je u podobných snímků typické. ()

ganz

Film se skvělou atmosférou, hereckými výkony i postupným gradováním napětí. Opět se zde osvědčil recept o dvou přísadách: Scorsese a De Niro. ()

latvar

Robert De Niro ve své typické záporňácké roly,kterou zahrál na jedničku. Co k tomu filmu dodat?! Snad jen, že před zhlédnutím jsem viděl Simpsonovskou parodii na Mys hrůzy, kde Levák Bob jde po Bártovi a ta mě inspirovala k originálu, který se náramě povedl. 80% ()

Puyi

Ne, prostě ne, dle mého, původní film jasně lepší a to snad ve všech směrech... Možná Robert De Niro se velmi zdatně přibližoval hereckému výkonu Roberta Mittchuma ze snímku z roku 1962, ovšem Nick Nolte nebyl ani poloviční, jako tehdy naprosto famózní Gregory Peck. Předchůdce tohoto filmu mě oslovil o poznání více, čekal jsem od Scorseseho něco výraznějšího, díky zdejšímu hodnocení. ()

J-o-k-e-r

Cape fear je opravdu thriller se vším všudy. Dokonale děsivý, dokonale zahraný a do toho všeho dokonale hrůzná hudba. Nesrovnávám se starším filmem, přiznám se, že jakmile jsem zjistil obsazení novějšího, neváhal jsem. R. de Niro naprosto famózně ztvárnil potetovaného trestance snažícího se udělat ze života N. Nolteho naprosté peklo. ()

Dreadd

Odmyslete si De Nira a nezbude vám téměř nic, Max Cady je v jeho podání prvotřídní psychopat a navíc je skvěle napsaná, líbil se mi kontrast mezi jeho historií a současným chováním. Film navíc nemá žádnou kladnou postavu a tím snáze si Cady získává diváky. Příběh plný měkkých a lehkých kamenů, velmi nestálého počasí a houževnatých lidských skeletů je ale nezvládnutý a nudný, včetně jeho vyvrcholení, tedy závěrečné čtvrthodiny na lodi. ()

mkubalikova

Potetované tělo a červené slipečky Roberta N. mě úplně odrovnaly! :-D Výtečná režie a excelentní výkony všech zúčastněných. Bravo, Marty!! 90% ()

vyfuk

Ve světe filmů, které krouží světem a mým létem byla toto kultovní lahůdka. Ze minuty na minutu došlo k rozhodnutí se podívat na jeden z nejznámějších filmů své i dnešní doby. A bylo to dobře? To si pište. Každá minuta filmu byla kulervoucí a nemohla mě jen tak nechat odejít od televizoru (což se dlouho nepodařilo). DeNiro v jedná z mála rolí jako čirý záporák zářil jako světlo lednice ve tři ranní hodiny a cokoliv k čemu ve filmu došlo bylo vskutku úžasné. There is nothing to accuse. ()

Ravi

Sice jsem původní snímek neviděl, ale Scorseseho verze je skvělá. De Niro je záporákem opravdu nesmiřitelným a musím říct, že v originále je snímek daleko působivější, než s dabingem. Hutná tíživá atmosféra celého filmu krutě doléhá a to finále je jedním z nejlepších thrillerových finále vůbec. Musím také vyzdvihnout výkon Jessiky Lange, která dokáže strhnout pozornost, přestože její role není tak výrazná v celém příběhu. 90% = 4+/5 ()

mirec88

Skutočne hrôzostrašný thriller od majstra Scorseseho s neuveriteľne psychopatickým výkonom Roberta De Nira, ktorý aj tu dokazuje, že je Pán herec. Rozmýšľal som niekedy, či pozerám film od Hitchcocka, alebo od Scorseseho. Vynikajúce napätie, ktoré sa dá krájať. Nič pre slabé povahy! Skvelý film, ale už ho asi nebudem chcieť nikdy vidieť. Dosť nepríjemné pocity som mal po ňom. ()

Autogram

Film je ešte z čias, keď slizkí úchyláci oblbovali dievčatá cez telefón a dokonca osobne. Nakoniec je to ale druhoradé a to hlavné je súboj právnickej podstaty a zničenie jednej lode. Tie záverečné scény sú trochu prehnané, ale asi to tak malo byť, aby to správne vystihlo tú právnickú biedu charakteru. –––– Protože když visíte na minulosti, umíráte každým dnem. ()

zigíš

Rewatch asi po 20 letech. Tenkrát jsem to možná i odzíval. Málo akce na mé tehdejší nálady. Dnes jsem měl radost z každého záběru. Vůbec kamera a střih ty dvě dekády ustáli s přehledem. Rozhodně nejlepší post hitchcockovský thriller (a to mám rád i ty De Palmovi). ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)