S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

dr.fish

Když je člověk noční taxikář, vidí pořád jen to nejhorší a může propadnout pocitu, že svět je zkaženej. A to se Nirovi právě stalo, chtěl by ho spasit klackem, to je to nejhorší co chlapa může potkat. No a tak mu rupne v kouli a začne blbnout. Film má jedinečnou atmosféru, ale to je asi to jediné. Jinak jsem vlastně vůbec nepochopil o co tu šlo. Myslím, že o nic. 60% ()

FrankSusta

Tak tedy, to že je Robert de Niro dobrej herec, vědí i děti. Ale že je to ten nejlepší herec ze všech, mohou vědět jen znalci tohoto filmu. Čelist jsem měl až na podlaze! A ještě k tomu čtrnáctiletá Jodie Foster... nemám slov! Vidět ji v její první roli (A rovnou oscarové) bylo úžasné! - ale teď k tomu ději. Děj to skutečně nemá dvakrát složitej, ale údernej! Nové generaci to může připomínat Jokera, dokonce mohou tvrdit, že Taxikář Jokera kopíruje. Já si myslím pravý opak! Myšlenka, co již zmiňovaný klaun nakousl , je v Taxikářovi rozebranější (svým způsobem) a údernější . Celý film skvěle vyprávěn, a konec byla jen třešnička na dortu! Moc se tam nestřílí, což je asi dobře, aspoň zbylo víc prostoru pro postavy. Skvěle  vystižená společnost.  Jen se musím přiznat, že když jsem film viděl poprvé, moc mně nenadchl. Den předtím jsem totiž viděl (ťéž od Scorseseho a DeNira) film Zuřící býk - a to si přiznejme, ten je (nejspíše) lepší (filmařsky i příběhově). Však čím víc však na Taxikářem  přemýšlím, tím lepší film to je. Pět hvězd a míň ne! ()

majo25

Maníkovi, ktorý si nevie nájsť zmysel života a svet ho iba frustruje, v hlave postupne prepína a berie zbraň do ruky. Je len málo filmov, v ktorých sa na černochov nadáva viac ako v tomto Scorseseho filme. Vleklé tempo občas vadí a pointa je daná už dopredu, takže v závere sa nekoná žiadne prekvapko. Aj keď má niektoré nesporné kvality, filmy z radu nezvládateľných či pochybných existencií ma až tak neoslovujú. A to sa v tomto našom občas prepnutom svete ako hlavný antihrdina občas cítim podobne. ()

angel74

Legendární americký režisér Martin Scorsese měl vždycky čuch na silné náměty a skvělé herce, což potvrdil i tímto znepokojivým krimi dramatem, ve kterém naprosto nevyzpytatelný Robert De Niro coby frustrovaný samotář Travis taxíkem brázdí špinavé ulice New Yorku. Krajně znechucený rozháranými společenskými poměry se nakonec rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Mladičká Jodie Foster v roli prostitutky Iris tady svým emočně přesvědčivým hereckým výkonem dává tušit, že z ní jednou bude hvězda první velikosti. (85%) ()

Radiq

Do hlavy se mi vryly hlavně 3 záběry - na to jak telefonuje a kamera začne během toho koukat do chodby, kamera připevněná k taxíku za jízdy a pak zeshora na tu závěrečnou spoušť. Taky samotné vytvoření té záverečné spoušti, tzv. vyvrcholení, je udělané na svou dobu pěkně realisticky, to celé podtrhované De Nirovým vzhledem a psychologií, která je budovaná celej film ("Are you talking to me? Are YOU talking to me?!!!"). A kdo zná Apollo 440, tak jistě zaznamenal: "And now back to the Gene Krupa's syncopated style..." Je škoda, že v tom kině byla ta pornoscéna rozmlžená, ale není se co divit - to by tehdejší divák asi nerozdejchal. Ještě musím vyzdvihnout skvěle padnoucí hudbu, která dávala De Nirovejm monologům ultra-atmosférickej podtón. Ty monology celkově jsou to nejlepší na celým filmu (teda aspoň takhle s postupem času to oceňuju víc, než když jsem to viděl poprvé). Celkově se ten film dá taky chápat jako pocta žlutejm taxíkům - všechny záběry na ně by klidně mohly působit samostatně jako uměleckej obraz. Ale to nejlepší je psychologickej vývoj postavy Travise Bicklea. Dál se tam člověk třeba dozví, že RC Cola ve skutečnosti znamená Royal Crown Cola. "Loneliness has followed me my whole life. Everywhere. In bars, in cars, sidewalks, stores, everywhere. There's no escape. I'm God's lonely man." nebo "Now, I see it clearly. My whole life is pointed in one direction. I see that now. There never has been any choice for me." - nezapomenutelné. A zdařile použité třeba v Jens - The Choice nebo v Blu Mar Ten - God's Lonely Man... ()

Flyer

Dokonale ponurý film, který mě naprosto dostal strhujícím příběhem a hereckými výkony Roberta De Nira a Jodie Foster. ()

SoolenJV

Film, ktery pusobive ukazuje atmosferu New yorku sedmdesatych let. Robert De Niro jako vzdy exceluje, ale i Harvey Kaitel a Jodie Foster ztvárnili svoje postavy velmi zajimave, i kdyz (zvlaste prvni jmenovany) nemají moc prostoru se rozvinout do takove sirky jako De Niro. ()

MJMilan

Ucházející snímek s mladičkým De Nirem a ještě mladší Jodie Foster. Z počátku jsem moc nevěděl, o čem vlastně celý film je, avšak odpoutat od obrazu se dost dobře nešlo. Nakonec De Niro udělá asi radost všem...;-) ()

stOKYi

Skvelý film. O tom že hovorí o psychickéj deformáci Travisa ktorú doplňala ešte samota sprevádzaná nespavosťou písať nejdem, keďže to je vo filme jasné. Uvažoval som medzi 4 a 5 hviezdami z dôvodu, že sa mi dej zdal byť príliš vláčny, strihy boli niekedy až zbytočné dlhé čo uberalo celkový spád filmu a začiatok filmu bol tiež nie na úplne pobavenie mojej osobnosti :)) Aj keď už v prvéj časti bolo povedané a poukazované ( celkom zaujimavým spôsobom s pohľadu nočného taxikára) na "mestskú špinu" ktorá vychádza v noci do ulíc a robí mesto iným ako sa v skutočnosti môže zdať.. A sa mi páčili slová "a dážď občas túto špinu zmetie a vyčistí ulice". Neviem či Travis mal na toľko obrazné pomenovanie vecí ( aj pri rozhovore zo senátorom) ale myslím že po tomto rozhovore si uvedomil že aj on by mohol byť ako by takým dažďom a trochu spláchnuť ulice od špiny. Možno to vôbec nemyslel obrazne a hovoril o skutočných odpadkoch :) ()

Bouzy

Špinavé uličky New Yorku, černá Jazzová hudba, pára vycházející z kanálu, žluté staré taxi a vysoká kriminalita. Ano ano všechny tyto věci jsou typické pro "NY" v 70. letech. Naprosto miluju úvodní Theme Song od Bernarda Herrmanna a vynikající mladý Robert De Niro, který se mění z válečného veterána na vraždícího zabijáka, který bojuje se špínou, prostitucí. Báječná atmosféra. 85% naprosto odpovídá. ()

eisha3

One man show v podání mladého De Nira mě vážně bavila a co se mi moc líbilo, byla jeho pozice vypravěče skrze celý film. Ale od snímku jako celku jsem očekávala trošku něco víc, nehledě na to, že mě dost zklamal závěr. ()

vesper001

Traumatizovaný Travis zabíjí noční hodiny v taxíku a díky nedostatku spánku mu zřejmě mozek umírá lalok po laloku. Jinak lze totiž jen těžko pochopit jeho nápad napravit svět pomocí soukromého arzenálu. Že Travisova duševní rovnováha směřuje do kopru je nejlíp patrné na jeho sestřihu: čím kratší, tím nepříčetnější. Zábava tudíž začne, až když sáhne po holicím strojku. De Nirův výkon je znepokojivě přesvědčivý, příběh mě ale moc nezaujal a celkově jsem z něj měla stejný pocit jako z jízdy v usmoleném taxíku s divným řidičem. Závěr je pak jak z jiného světa (nebo filmu). ()

andrii

Vrtěti černými pasažéry z podsvětí. A tady ho máme…slavného nočního jezdce, špinavých ulic čističe, zuřícího vymítače lidské verbeže. Taxikáře, který sekal nohy, ruce. Taxikáře, který tenkrát v Americe nastavil tachometr podvratně zkažené morálce. Zasedl si, na asfaltem zaknocené kadeře, které tráví mokřady místa. Popravou zla ke slávě. ()

Deyw

Celkem dobra klasika s denirkem, kterymu mrskne..dobrej dej..je to hutny a svet je zkurvenej coz mi pripomelo ze mi jeden expert rikal, ze moc nadavam, takze specialne pro tebe ty kryple zkurvenej zasranej tenhle film je kurevsky dobrej ty hajzle a presne sedl do ty zkurveny zasrany doby, kdy kazdej umrdanej cernoch hazel bordel po belochovi a chovali se jako naprosty dementi, takze kazdej prumernej zkurvenec bilej co vlastnil zasranou bouchacku nemel problem takovyho srace odbouchnout a nesnaset ty zmrdy..ten film je rasisticka kurva, ale neukazuje jen ze negr ve tme proste kurva neni videt!!, ale ze muze byt i beloch svine zasrana! kurevsky emotivni film, ze by ho mel kazdej srac videt! ()

Triple H

Môj najobľúbenejší De Nirov výkon. Travis Bickle je fascinujúca postava- niekedy je problém jeho trápne eskapády aj sledovať a človek sa musí pomaly odvracať od obrazovky. Jeho pokusy o socializovanie a začlenenie medzi "ostatných" jeden za druhým katastrofálne zlyhávajú a pocit vlastného odcudzenia sa teda logicky každým nezdarom len prehlbuje. Myslím, že chudák Travis potreboval vo svojom živote hlavne nejakých blízkych ľudí a ženu. Veľmi smutná a tragická postava, keďže IMO sa v jadre nejedná o zlého človeka. Z dobového hľadiska pochopiteľné, že hlavný hrdina je vietnamský veterán, ale príbeh by bol možno ako popis zostupu jednej osamelej mysle do šialenstva ešte pôsobivejší bez tejto barličky. De Niro tu skutočne exceluje a Scorsese zase obstaral hustú, hmatateľnú a poriadne špinavú atmosféru New Yorku 70. rokov. Čierna káva a depresia ako sviňa, ale aj výborný film. ()

Cedr

De Niro je naprosto perfektní ("You talkin' to me?") - nedovedu si představit nikoho jiného na jeho místě a postupná "proměna" je prostě úžasná. Celý film je prostě jen o něm a on odvedl dokonalou práci. Atmosféra dusně ponurá a celé je to takové chytlavé... navíc ústřední hudební motiv je tak častý a chytlavý, že se vám prostě musí vrýt hluboku do paměti. Skvělý film. ()

Decker

Paradni snimek! DeNiro v roli lehce sileneho bojovnika se zlem exceluje. Zaver je uz jen pomyslna perlicka a jeho ciro asi zustane jednou z filmovych ikon :-) ()

maxxxim

Poctivý film, ktorý má čo povedať aj človeku dnešnej doby. Pohyby, mimika a gestá De Nira sú neopakovateľné, no najviac oceňujem jeho "vyšinutý" úsmev sociopata schopný konkurovať úsmevu Jacka Torrancea, keď pomedzi zuby precieda : "Honey I´m home." Podľa mňa jednoznačne najlepšie zahraná úloha De Nirovej tvorby. K dialógom netreba azda nič, len toľko, že bratia Česi sa opäť pohrali so slovíčkami, čím dielu vdýchli neuveriteľnú ľahkosť, nenútenosť a v neposlednom rade aj vtipný podtón, hoci ide o celkom pochmúrny dej, čo podčiarkujú aj temné zákutia nielen Travisovej duše. Film odporúčam ako homeopatikum na tvorbou dnešnej doby ubolenú divácku dušu. Ja sa pýtam, prečo skvosty svetovej kinematografie sú vytláčané na perifériu programovej skladby takmer každej z novodobých "noobovských" televíznych staníc? ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film