V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

brzozin

Tímto filmem začíná pomalý ale neodvratný sestup Segala do spodních vod světové kinematografie. Že prostě neumí hrát, tváří se pořád stejně zarputile a odhodlaně, to prokázal už dříve. Jenže udělat ze sebe spasitele světa, to mu nějak nevyšlo. Patrně někde tady se navíc shlédnul ve filosficko-altruistických kecech, kterými následně koření všechny své další filmové počiny. V Aljašce to ještě bylo jakési indiánské woodoo s orlem a medvědem, než definitivně zakotvil v budhisticko-šaolinském světě vonných tyčinek a tlustých zlatých budhů. ()

Pitryx

Stále nechápu proč tak zbytečně dlouhý mrtvý úsek filmu, kde se Forrest léčí. No, budiž, ale na tak dlouhou stopáž toho změní Seagal zase tak moc neukázal. Ale jeho závěrečná řeč by zasloužila vytesat do kamene a každý by si ji měl poslechnout asi desetkrát denně. Celkově na mne snímek působil trochu nudně, ale vynahradily to nádherné záběry na přírodu. 201512289257/9735 ()

ac1976

Mám rád Štefana Senegala a jeho priamočiaru akciu, ale toto už bol náznak úpadku, ktorý nastal v budúcich filmoch. Tu ešte nemá 150 kg, Joan Chen je pekná a je tu aj silné ekologické posolstvo. ()

knihovna odpad!

Nevím co je větší neštěstí - zda Segal, nebo těžaři. Pro mě osobně je to Segal. Prosím Vás není někde v historii film, kde by konečně dostal od někoho přes držku? Z duše bych mu to přál. Teď mě napadlo: Je třeba zabít Segala:-)) ()

JosefTomas

Saegal si jako svůj debut vybral hodně slabou chvilku. Měl to být přelom, ale nebyl. Příběh dosti času nudný, akce skoro žádná, teda až na tu poslední. Scénářově prázdnota a kdybych chtěl hledat další nesmysli, tak bych popsal celou stránku. Saegal se tímto filmem začal posouvat k podprůměru, ve kterém je teď. ()

helrohir

Úprimne, tohto herca som nikdy nemusel a až na pár kúskov z počiatkov jeho kariéry ma jeho filmy vôbec neoslovili. Tento film by sa s trochou nadhľadu dal považovať za prelomový, pretože práve tu nastal jeho úpadok a Seagal sa už objavoval čím ďalej tým v horších brakoch. Dej je k uzúfaniu nudný a akcia sa prakticky rozbehne len v závere. Poteší aspoň účasť Michaela Caina a aj ten Steven predsa len vyzerá ešte k svetu a dokáže rozdávať pôsobivé údery. Ekologická agitácia je na jednej strane sympatický námet, ale vo výsledku kvalite filmu nijako nepomáha. Takže je to fakt slabý film, ale v budúcnosti Segala čakali ešte horšie veci. 40%. ()

Pete odpad!

Seagal je ten, který tančí s Eskymáky, Rambo Aljašky, "typ hajzla, co vypije galon benzínu jenom proto, aby se ti moh' vychcat na táborovej voheň". Chtěl si vyzkoušet režii, ale i když měl po ruce pár slušných herců včetně gumového pánáka, který vypadá jak Michael Caine, fatálně selhal. A to i přesto, že je tu Steven ještě fyzicky ve formě, tedy nemá cejchu a dokáže se pohybovat. On Deadly Ground je opravdu smrtící kombinace šílené blbosti, neumětelství a bohužel také nudy k nepřežití, těch pár vtipných hlášek už to zachránit nemohlo. SS překvapivě zkusil štěstí v sympaticky zeleném směru - kdo nic nedělá, nic nezkazí - ale tady to odneslo nejen několik padouchů, ale po závěrečném proslovu i miliardy mozkových buněk celosvětově. ()

ostravak30

Jediný film, který Steven Seagal režíroval a já musím proti většině. Tento film není možné posuzovat jako film mezi ostatními klasickými filmy. Je třeba jej posuzovat v kontextu podobných akčních filmů nejpodobnějších herců jako jsou  Dolph Lundgren či Jeana-Claude Van Damm. A taky v kontextu jeho filmografie. Podle mě Aljaška v plamenech patří mezi ty lepší. Za prvé se na něm podílely i známější herci, jedna hollywoodská hvězda Michael Caine, film má poselství - což u těchto typů filmů rozhodně nebývá, a konečně zde máme tu indiánskou tématiku, která se mě osobně moc líbí. Jasně. Tyto filmy nikdy nemívají oscarový scénář, bohorovnou hudbu a herecké výkony na hraně sebeobětování. Jde především o akci. Tady se nám nedostává tolik bojovných scén na jaké jsme u Stevena S. zvyklí, ale zase je film nabitý výbuchy. Aljaška je drsně nádherná a to závěrečné poselství je krásné, byť dost naivní, stačí si sáhnout do svědomí. ()

JackBurda

Taková pitomost, ale přesto je to taková zábava. Caine je až komicky ďábelskej, tempo je šílený, příběh nedává smysl a akce je minimum a za moc nestojí. Je to smíšenej balíček, ale moc zábavnej. Kéž by Seagal režíroval víc filmů. ()

smrtubohem

Tento snímek beru spolu s FIRE DOWN BELOW jako jeden z nejlepších Seagalových filmů, úroveň bojů je velice vysoká, resp. vynikající. Mimochodem pro ty kritiky: nejde tu o děj, pokud jste si mysleli opak ;) Jo, a hudba je super! ()

gotham

Tenhle film mi přišel spíš jako nějaká ekologická reklama či co, jen ne ani průměrnej seagalovskej film. Ale jinak ty jeho filmy, kdy všechny okolo mlátí až kosti praskaj a ještě se při tom stačí upravit, to fakt nechápu, jak se to někomu může líbit, vždyť na tom není nic ke koukání. Ale holt jsme každej jinej že jo :-) 30% ()

Jebak8

Seagal je náhodou sekáč!! Jako malej jsem měl jeho filmy rád, tohle je jeden z nich... Aby to nebyl náhodou on, kdo přijde po Chucku Norrisovi:D ()