V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

jesus666

Priemerný (béčkový?) akčný film. Michael Caine dokázal, že každý má svoju cenu. Osobne si myslím, že na jeho postavu by sa viac hodil dajme tomu Eric Roberts. ()

tragos

Charakterní ekologistický specialista na exploze naftových vrtů, povinně naliknovaný příběh s ještě povinnějšími vložkami ala hrátky v baru, efektní úvodní výbuch. Mám rád Stevena Seagala, proto... 5/10. ()

Elin

V nejlepším se má přestat...si neřekl Steven Seagal a točí jednu kravinu za druhou. Tohle je první z nich. Nebo jeden z prvních. Neztrácejte s tímhle filmem čas. ()

HyneX odpad!

moc špatný film, divím se, že jsem to vůbec dokoukal. Asi jsem se fakt nudil, nebo co... ale možná jsem měl raději těch 102 minut koukat na vzor koberce, bylo by to zábavnější. Naštěstí díky reklamním pauzám se ten film dal přežít až do konce. ()

BOURQUE

Segal ako režisér? Na to som sa musel podívať. Po skončení filmu som mal zmiešané pocity. Je pravdou, že nič nového nebolo pod svetlom, ale predsa len v tom mal ruky ako režisér kedysi obdivovaný predstaviteľ bojových umení. Na prvý pokus to nie je až taký zlý. Aspoň si to myslím ja. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

helloween93

Steven je asi nejdůraznější ekologický ochránce na světě, alespoň v tomhle filmu. Zpočátku je mu znečišťování Země ukradené, ale poté jde tvrdě proti naftařské společnosti až do jejího úplného zničení. První polovina filmu je docela nudná a druhá je mnohem lepší. Celkově jsou to 2* hvězdy, protože v téhle době točil Steven mnohem lepší filmy. ()

MickeyStuma

Steven Seagal si v tomto snímku nejen střihl hlavní postavu, ale dokonce se posadil i na režijní stoličku. S jasnou hlavou natočil zajímavý snímek zaměřený na ekologii a boji proti znečišťovatelům životního prostředí a velkým korporacím. Jeden takový se v zájmu svých ohromných zisků postavil proti přírodě a tak mu pořádně zatopí. A že to umí nám předvede hned v prvních minutách. Snímek je od těch předchozích jiný. Sice si tu zopakuje akční scénu v hospodě, jakou jsme v jeho podání už viděli nesčetněkrát, není však celkově tak brutální, jak bylo u něj zvykem. Tentokrát sází na příběh, který je sice velmi jednoduchý a strohý, ale na druhou stranu i nikam nespěchající. Po vzoru snímku 'Přepadení v Pacifiku' se s dívkou po boku pustí do boje, kde nezůstane nit suchá. A to je náš Steve. Kamenem úrazu je však ona strohost scénáře. Konečný ekologický proslov se sice stává nadčasovým, ale chybí mi vtom více vyobrazení finančního systému a tok peněz do účtů všech podílníků na trhu s naftou. Ono vyobrazit pouze vrtné rafinérie jako ty největší škůdce je poněkud málo. Jako akční film však funguje dobře a v Seagalově kariéře se jedná o předposlední snímek určený pro kina, který stojí zato. Nutno ještě podotknout, že po uvedení tohoto snímku následoval jeho pád a až na jednu vyjímku zůstal u béčkových až céčkových videosnímků. ()

skipercak

Jeden z naj. Stevenovych filmov. Okrem toho ze tu Steven predvadza Xtuuu variacu svojho neporazitelneho Mača, je tu ako bonus Michael Caine a uchvatne prostredie. Celkom fajn filmik. Mne sa to dokonca pozdava viac nez prechvalene Prepadnutie. Scena v bare sa casom stala takmer kultovou. Teda aspon pre mna. U mna je to za 4 hviezdy. Fakt dobry film. ()

Rathalos

Tak toto je uz akcna klasika so Stevenom Seagalom,ktora sa da pozerat opakovane viac-krat,rad si to pozriem,tak ako aj vcera a opat ma to pobavilo,Seagal je poriadny drsnak...:-) ()

Fulham

Určitě jeden z nejpodařenějších Seagalových filmů. Seagala mám moc rád a tohle se mu fakticky movedlo. Ta atmosféra té drsné Aljašky je taky skvělá. ()

Dimo

Hold, když tohle viděl já, prepubertální chalan, na TV Nova poprvé, přišlo mi to fajn. Jasně, eko vymývačka mozků, co si budeme povídat, navíc scénaristicky zapomenutá v 80. letech. Nicméně přihodím hvězdičku navíc, za evidentně nejlepší Seagalovu roli. ()

AxelWers

Ale ušlo to, podľa môjho gusta jeden z tých lepších Seagalovych filmov, chcel by som vidieť vaše režisérske debuty. ()

Kingjiri

Příběhově Seagolovo zachraňování Aljašky neni moc zajímavý (překvapivě). Požehnání od eskymáků nebo ekologicko agitační kecy v závěru byly uplně mimo. S akcí se dost šetří a vzhledem k tomu, že všichni Forrestovo protivníci při boji z blízka padnou po jedný ráně, neni akce příliš atraktivní (snad s výjimkou finálního ohňostroje a pár přestřelek). Herecky dle očekávání zaujal Michael Caine coby hlavní záporák. Seagal dává na odiv svoje neherecký vlohy, ale naopak překvapil obstojnou režií. Až se divim, že nezkoušel ještě něco režírovat, výsledek by mě docela zajímal. Dvě hodně silný hvězdy. PS: Kde se objevil Billy Bob Thornton? ()

dalziel

Tak aby sa predišlo možnej havárii na novej plošine Aegis One rozhodol sa Štefan vyhodiť ju ekologicky do vzduchu.Scenárista teda zaváľal.Chápem , že cielom bolo znemožniť dokončenie plošiny v danom termíne aby ťažobná spoločnosť stratila práva na ťažbu ropy v prospech indošov,ale toto???? Greta Thunbergová sa musí obracať v hrobe. ()