V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

Lefty86

Steven se rozhodne odvrátit ekologickou katastrofu na Aljašce tím že vyhodí do vzduchu největší rafinerii a způsobí tím ještě větší :-) . Film který mě hodně překvapil, Stevenův režijní debut se vydařil, má děj a příběh nemá tolik debilních dialogů jako předchozí Stevovi filmy a ta konečná řeč měla kupodivu hlavu a patu. Jsem spokojený a dávám čistokrevných, Seagalovských, akčních, béčkových 80% s klidným srdcem. ()

Paldiny

Seagal si v Pacifiku získal rešpekt v základnom tábore fanúšikov a hneď s nasledujúcou Aljaškou to skúsil aj so širšou verejnosťou. Film nemal byť už len radovým zástupcom, mal miesiť viac žánrov a to za jedným cieľom/odkazom. Myšlienka o vážení si matičky Zeme je ušľachtilá a prekvapivo v Seagalových rukách nevyznie smiešne či už sa na place strieľa, prednáša, alebo hrá na poetickú nôtu. Báť sa vymäknutia rovnako netreba, akcia je drsná ako príroda sama. A aj keď do dokonalosti kusisko chýba, Aljaška nepatrí tam, kam ju posielajú tržby. ()

lukasd

Klasickej snímek se Seagalem. V ničem nezklame,ale taky v ničem nepřekvapí. Možná by mě to i bavilo kdyby takhle nevypadaly všechny Seagalovy filmy. ()

spiritus

Nudné dílo, nicneříkající, rádoby mající hlubší pointu.Segalova režije je příšerná, stejně tak i " jeho " indián bojující za všechny dobré proti všem zlým.Nic neobvyklého v tomto žánru.Ale zde se to nějak celý spatlalo dohromady a je z toho koncentrovaná nuda, prokládaná segalovými boji, které jsme viděli už tisíckrát jinde.Ruce co nejdál od toho. 20% ()

Mikino00

Tohle je akční bída. Jednoznačné béčko s áčkovými ambicemi je po všech stránkách špatné. Už celá zápletka, scénář je stejně jako herecké výkony k pláči. Neobstojí ani bojové a explozivní scény. Vážné téma v pozadí spíše filmu škodí, ale závěrečný proslov je působivý. ()

Brejlil

Seagalovo "ekologické" ničení Aljašky je prostě trapárna, která neobstojí ani ve srovnání s jinými akčními filmy té doby. Jediná dobrá věc: pan Sádlo je teprve na startu své éry nabírání tuku. ()

chalp

Nie len, že Segal hrá v každom filme tú istú oxeroxovanu postavu, on ma ešte aj na každom posteri k svojmu filmu rovnaký ksicht...ach jo. ()

waits

Kdopak Seagalovi nakukal, ze se od neho ceka vic jednoduchy svizny pribeh a nejaka ta vychytana ukazka aikida, nejlepe jeste o neco pruznejsi nez byly jeho davne exhibice na tatami? Tenhle film se pritom tocil jeste v dobe, kdy jeho kondice dovolila predvest i nez triku vic nez jen mae geri, jak tomu bylo v jeho pozdejsim otylem obdobi. Seagal nas bohuzel oblazil postavou militantniho ekologa a ekologickym poselstvim, cimz celou akci dokonale zapikoval. Navic se mu povedlo rezijne shodit Michalea Caina do prumeru, coz rozhodne neni lehky ukol...Jedinym svetlym momentem je uvodni bitka v baru, Seagal ve forme, drzouni potrestani, na cely film je to ale malo. ()

Honza dAve

Z akčních filmů má tenhle poměrně strhující děj a zajímavé ekologické poselství. Pokud chcete vidět nějakou střílečku se Seagalem, tak tuhle. :-) ()

Cartman

Navrátit ekologickou rovnováhu detonací rafinérie? No proč ne, ještě mohl potopit pár tankerů a zachránit i ryby:o))) ()

Jeremiah

Tak mě se to zase tak hrozný nezdálo. Sice nevěřím, že by si nějaká naftařská společnost nechala provést to co jí provedl Seagal, ale jinak po herecké i scénáristické stránce docela slušné. Vše vygradováno závěrečnou řečí, která byla těžce pravdivá, i když vrcholovým ropným manažerům v reálu současného života pouze ke smíchu . ()

simon84

po včerejším shlédnutí v TV musím říct, že to je docela dobrej film. Tradiční vložka s mystikou je ještě krátká a většinu filmu tvoří klasická seagalovská řežba. i like it! ()

boyd.

Nevím proč lidi tento film tak zkritizovali, vždyť to není zas tak špatné, na tehdejší Seagalové poměry je to trochu bídá, ale když to porovnáme s filmy typu zabiják, cizinec nebo profesionál, tak je to hotová akční pecka!!! Navíc se mi líbila akční scéna v baru na začátku filmu - to jak si s místním bálíkem zahrál plácanou bylo super! ()