Tenhle film asi ocení především Američani, protože tady hrají dva bývalí prezidenti Ameriky a většina těch legračních scén vychází z toho, co si oni dovolí k lidem a co si lidé dovolí k nim. Jelikož ale máme na trůně prase, nejsem překvapenej vůbec ničím a tak jsem se snažil zaměřovat na tu druhou linii legrace, která to shodou okolností v klidu ovládla a tak jsem se na ty necelé dvě hodiny i tak příjemně pobavil.(15.12.2014)

Hoci film oslovuje najma americke publikum, da sa na tom perfektne zasmiat, Lemmon sa pre komedia snad narodil a hoci tu chyba jeho verny komedialny kamos Matthau, vynharadzuju to ostatni herci ako Dan Aykroyd /Bratri Bluesovi, Spies Like Us/ a doslova perfektna rezia Segala. Dialogy su prepracovane a ani v strede nehrozi nuda : 95 %(18.10.2016)

Tak tohle byla hodně kvalitní záležitost :-) Je mi jasné, že tenhle snímek víc docení lidé, co se aspoň trochu orientují v americkém politickém systému, ale ani "laikové" podle mě nepřijdou zkrátka. Film je doslova napěchovaný hláškami, převážně založenými na špičkování republikán vs demokrat. Lemmon a Garner jsou jako vždy nesmírně sympatičtí a v rolích se vyloženě vyžívají, zatímco McGill je tradičně skvělý zmetek. Poslední půlhodinka je sice trochu slabší, ale čeká v ní jeden pěkný malý zvrat. No a při té scéně s vrtulníky a "prokazováním pověření" jsem se svíjel v křečích :-D(24.4.2014)

Já nevím jak vy, ale kvůli té závěrečné scéně s oním citátem "Mí drazí Američané" jsem klidně čekal tu hodinu a půl. A nijak jsem toho nelitoval - když se setkají dva ex-prezidenti USA (miláček lidu a playboy, hádejte kdo hraje koho:)) a někdo se rozhodne je oba zdiskreditovat nebo (v optimálním případě) zlikvidovat, zatímco stát řídí viceprezident s politickou obratností Ace Ventury (ty hlody se nedají zapomenout), vzejde z toho skvělá komedie.(12.2.2003)

• kingik

Režisér Peter Segal, který je specialistou na komediální žánr se pustil do serioznější komedie s politickým podtextem. Obsadil dvě herecké legendy, které byly i přes svůj vysoký věk ve vynikající formě, ale pozapomněl na jednu důležitou věc: na diváka. Je sice hezké, že se pustil do "náročnějšího" tématu kritiky americké politiky přes komedii, ale našinec není cizinec a tyhle problémy ho moc nezajímají. Co mám z toho, že americký politický systém je ohrožen? Nulová záživnost se spolehlivě dostavila a tohle není komedie pro mě, ale pro drahé Američany.(12.12.2010)