Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film pojednává o dvou bývalých amerických prezidentech. Russell P. Kramer a Matt Douglas spolu vždy soupeřili o politické vavříny slávy. Dvakrát proti sobě kandidovali na post prezidenta. Oba byli úspěšní. Nejprve uspěl Kramer za republikány a o čtyři roky později pro změnu za demokratickou stranu kandidující Matt Douglas. Ani jeden z nich svůj mandát neobhájil a Matt Douglase v dalších volbách poráží Haney. Za jeho pobytu v Bílém domě propuká korupční aféra a Haney se rozhodne vše hodit na Kramera. Ten si to ale nechce nechat líbit. Vyvolanými okolnostmi jsou oba exprezidenti uneseni vládním vrtulníkem. Podaří se jim uprchnout, vrtulník krátce poté exploduje a oni jsou teď sami v divočině. S postupem času se jejich vzájemná averze tupí a oba pochopí, že musí spojit své síly, aby celý skandál rozlouskli. Po řadě veselých příhod tak nakonec přeci jen začínají celou aféru pomalu rozplétat, až ji nakonec společně vyřeší. (Sir-Filip)

(více)

Recenze (25)

kingik 

všechny recenze uživatele

Režisér Peter Segal, který je specialistou na komediální žánr se pustil do serioznější komedie s politickým podtextem. Obsadil dvě herecké legendy, které byly i přes svůj vysoký věk ve vynikající formě, ale pozapomněl na jednu důležitou věc: na diváka. Je sice hezké, že se pustil do "náročnějšího" tématu kritiky americké politiky přes komedii, ale našinec není cizinec a tyhle problémy ho moc nezajímají. Co mám z toho, že americký politický systém je ohrožen? Nulová záživnost se spolehlivě dostavila a tohle není komedie pro mě, ale pro drahé Američany. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Já nevím jak vy, ale kvůli té závěrečné scéně s oním citátem "Mí drazí Američané" jsem klidně čekal tu hodinu a půl. A nijak jsem toho nelitoval - když se setkají dva ex-prezidenti USA (miláček lidu a playboy, hádejte kdo hraje koho:)) a někdo se rozhodne je oba zdiskreditovat nebo (v optimálním případě) zlikvidovat, zatímco stát řídí viceprezident s politickou obratností Ace Ventury (ty hlody se nedají zapomenout), vzejde z toho skvělá komedie. ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Na papíře to určitě znělo dobře, ale výsledek je velmi rozpačitý. Při sledování jsem se nezasmál ani jednou, čemuž pomohly také nevýrazné herecké výkony. Všechno bylo nudné a podprůměrné. Naprosto zapomenutelný film. Samotný děj má samozřejmě svá hluchá místa a pochybné momenty, ale nad tím jsem ochoten mávnout rukou. Po hlubokém zamyšlení si vlastně říkám, proč se tvůrci domnívali, že můžou natočit skvělou komedii z politického prostředí. ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Cožpak o to, Jack Lemmon a James Garner jsou v rolích znesvářených exprezidentů, co jsou pod vlivem okolností přinuceni spolupracovat, ale přitom si neodpustí vzájemné jízlivosti a št'ouchance, celkem zábavní a kromě komediální linky si film udržuje i docela slušné napětí. Kdyby se ještě tvůrci vyvarovali některých přehnaně patetických scén, bylo by mé hodnocení vyšší. Takto je to pouze za slušné tři hvězdičky. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tenhle film asi ocení především Američani, protože tady hrají dva bývalí prezidenti Ameriky a většina těch legračních scén vychází z toho, co si oni dovolí k lidem a co si lidé dovolí k nim. Jelikož ale máme na trůně prase, nejsem překvapenej vůbec ničím a tak jsem se snažil zaměřovat na tu druhou linii legrace, která to shodou okolností v klidu ovládla a tak jsem se na ty necelé dvě hodiny i tak příjemně pobavil. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (5)

  • V prezidentské knihovně v Ohiu můžeme spatřit podobiznu prezidenta Kramera v životní velikosti v uniformě příslušníka námořnictva Spojených států amerických. Jack Lemmon skutečně sloužil v americkém námořnictvu během druhé světové války. (HellFire)
  • Vlak použitý ve filmu je skutečný turistický vlak projíždějící národním parkem Great Smoky Mountains National Park v Severní Karolíně. (HellFire)
  • Jack Lemmon se nechal zastoupit kaskadérem pouze ve scéně, kdy jede na koni. Všechny ostatní nebezpečné scény odehrál osobně. (HellFire)

Související novinky

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Dvě hollywoodské legendy během dvou dnů? Smutnější týden letos filmový svět ještě nezažil a snad už ani nezažije. Nejdříve jsme přišli o třiašedesátiletého komediálního génia Robina Williamse, který…

Reklama

Reklama