Muzikálovou verzi úspěšné hry Oldřicha Daňka převedl v roce 1986 na filmové plátno režisér Jiří Sequens. Odehrává se ve 14. století v Čechách za panování krále Václava IV. Jejími hrdiny jsou tři žoldnéři, kteří bojují vždy na nesprávné straně a vždycky jsou nakonec biti, přesto jsou ale morálními vítězi všech konfliktů a šarvátek. (oficiální text distributora)

Gig

Tak už vím, kde si Ráža propůjčil sluhu zlé sestry prince v Sedmero krkavcích. Žeby blázen Psí hlava? :) ()

japekli

Tak rád bych chválil příběh o Chvalovi. Máme tak bohatou a pestrou historii a tak málo z tý slavný doby je toho kvalitně natočeno, a když je šance natočit něco z ní, zprízní se to tím zpěvem. I tak musím přiznat, že kostýmy, mluva, pojetí i výkony herců působí velmi věrohodně. Film je usazen do nádherný krajiny a v kostce dává nahlídnout do poměrů tehdejšího středověku, kdy život, právo a štěstí byly z dnešních hledisek absurdní i vrtkavý. ()

Cascabel

Nepochopitelný pokus udělat divadelní hru se zpěvy na filmovém plátně ještě divadelnější a muzikálovější. Navzdory skvělé ústřední trojici herců dávám přednost čistokrevně divadelnímu záznamu z roku 1977 s ironickým Adamírou, komediálním Vinklářem a charakterově výstižnějším Zdeňkem Dítě. Škoda promarněné příležitosti dát oblíbené divadelní komedii skutečně filmovou dimenzi - mohlo z toho být něco. ()

Winster

Krásně prohnilé a herci na jedničku...:). Ač teda hudební výstupy ve filmu moc nemusím, tady se povedly a hlavně to má pěknou hudbu a melodie. Pan rozdeluje spravedlive....nekomu zlato a nekomu hlad. ()

Hombre8

Muzikály nesnáším, ale tenhle byl přepychový. Bezvadné herecké výkony, skvělá režie i hudba. Škoda jen toho klasického sequensového zlozvyku - natahování hudebních pasáží. I na to, že to byl muzikál, to místy skřípalo. ()

rentier

Hvězdičku za úvodní ve filmu naprosto nevídané Jizerskohorské vysokohorské scenerie, další za detailní dekolt paní prezidentové, třetí za borce Brzobohatého s Přeučilem a čtvrtá, aby byl jasný nadprůměr. ()

zabacek8

Když jsem viděl tento film poprvé, tak prvním čím jsem byl překvapen byly hudební vložky. A musím říct, že to překvapení nebylo nemilé. Bez nich by tento film byl tak nějak chudší. Film jsem pak už po druhé neviděl (asi ho moc nedávali), až jak ho dávali teď na Vánoce a byl jsem docla zvědavý - neb jsem si ho moc nepamatoval. Tak zklamaný jsem nebyl, na tu dobu myslím jeden z těch lepších co zpracovávají historické téma. Hlavní role na jedničku a ty vedlejší také - p.Čenský jako záporňák potěšil a p. Hanzlík zpívající i pobavil :D. A rychtář? Nikdo jiný než p.Přeučil by tam neseděl. Výběr syrové krajiny Krušných hor se skvěle hodil i k syrovým středověkým postavám, snad jen ty černé masky se možná používají v Laterně Magice ale k hradní posádce pana Chvala se jaksi nehodily.. ()

cluge

Prostě nechápu jak může někdo tak dobrej film takhle dobít těma přiblblejma tanečkama. Dívám se na něj rád ale už mě to nebaví s rukou na ovladači. ()

horskejvlk

Souhlasím s mým oblíbeným hercem Svatoplukem Skopalem, že kdyby to bylo opravdu žánrově a dramaturgicky pojato jako historické drama bylo by to bomba ale toto? Herecké výkony, kamera, námět vše super, ale žánr muzikál... ostuda a paskvil. Nevím co si chtěl Sequenz dokázat, ale kdyby to nepojal žánrově jako muzikál mohl natočit obdobu Poslední propadne peklu. To, že tento muzikál se vůbec, nebo zřídka reprízuje mluví za vše. ()

milos.bradik

T5ak toto se mi líbilo moc i když uznávám, že to není pro každého. Skloubení moderní hudby a tance s historickým tématem je dokonalé a výkony herců opravdu výborné, škoda jen, že Psí noha (Jiří Sova), není ani uveden mezi herci na ČSFD. Ten jeho výkon v tomto filmu je vynikající. ()

aragonit

Krásné, historické, příběhové zajímavé drama, s prvky humoru, romantiky, dobrodružství, s úžasnými exteriéry. Nedá se to srovnat s dnešními hloupými pohádkami a většinové, nové filmové produkce. Super! ()

moshe

Výbornej kultovní film, normálně bych dal 4*, ale když vidim tady ty hodnocení, tak dávám 5 :D … skvěle obsazenej film s výbornou náladou i dějem, možná bych trochu přibrzdil ty taneční kreace, ale nakonec proč ne, v tý bolševický nudě a šedi, která se v tý době točila to byl naprosto vyčnívající počin. 8/10 ()