Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Tommy987

Znamenia sú veľmi dobre zahraným a skutočne bravúrne netočeným thrillerom. Shymalan je geniálny režisér, nad tým asi niet pochýb. Ale, bohužiaľ, scenár teraz nezvládol tak dokonale ako pri Šiestom zmysle a celý vynikajúci zážitok z filmu kazí jeho stupídna pointa. (POZOR, nasleduje spoiler!!!) Oceňujem nápad zahrnúť do vyústenia poslednú vetu Melovej umierajúcej ženy a tiež dcérin strach, ALE prečo práve z vody?! No zamyslime sa... Mimozemšťania neznesú vodu, lebo ich zabíja. Už roky sledujú a mapujú našu planétu a neuvedomia si že tri štvrtiny z nej tvorí práve voda. Čo by, preboha robili, keby začalo pršať!?! Všetci by rozleptaní a mŕtvi popadali na zem? Myslím, že to bola škoda, skaziť FAKT dobrý film niečím tak nepremysleným. Mohlo to byť na jednoznačný plný počet, takto sú to len 4* = 8/10. ()

klerik

Týmto ma Shyamalan definitívne dostal. Jednoduchý scenár zbúchaný za pár týždňov úplne prekrývajú postavy. Nieže by sa Gibsík prekonával, ale postavy sú fakt dobre napísané. Rada: nepremýšlať nad sci-fi pozadím, vychutnávat si atmosféru... ()

Chrustyn

Pro mě nejlepší Shyamalanův film. "Šestý smysl" se mi docela líbil ale jelikož mě nenadchl tolik jak jsem očekával přistupoval jsem ke "Znamení" trochu skepticky. Dokonalá hororová atmosféra, která těží hlavně z toho, že režisér ukazuje emzáky jen ve stínech nebo v rychlých záběrech ale o to víc diváka napíná. Málokdy se ve filmech lekám ale tady to se mnou nejednou škublo. ()

iamek

M. Night Shyamalan je snad nejpřeceňovanějším režisérem Holywoodu. Stejně jako u snímku Vyvolený jsem od Znamení čekal více. Herecké výkony jsou sice na hodně vysoké úrovni, ale to je asi tak vše co mě dokazalo zaujmout. ()

korbitch22

Díky tomuhle filmu jsem začal nesnášet Phoenixe a vydrželo mi to prakticky až do Inherent Vice. Strašně nesympatické postavy a neskutečné řečnění o ničem. Gibson se tam vůbec nehodí. Dřív sem ten film fakt nenáviděl, ale postupem času jsem to vzal na milost. Jakmile se film odehrává na farmě trpím a je jedno, jestli tam jsou duchové, zombíci, mimozemšťané nebo třeba eskymáci. 40%. ()

packa

Ačkoliv si o kruzích v obilí myslím své (v jedné poměrně medializované akci jsem měl prsty :-D ) , protentokrát jsem na mimozemskou hru přistoupil a... udělal jsem sakra dobře! Shyamalan byl tehdy stále ještě ve formě, podařilo se mu vytvořit příjemně hutnou atmosféru, která diváka pomalu dusí. Škoda že tak talentovaný tvůrce od té doby nepřekročil svůj stín, upřímně bych mu to přál. ()

heyda

Bohužel pro mě osobně spíš zklamání, než potěšení. Nedá se říct, že jde o propadák, ale z mého pohledu jde o velice průměrnou záležitost, která ze sebe dělá víc, než ve skutečnosti je. Bohužel ani Gibson s Phoenixem se moc nesnažili. Porovnávat to se šestým smyslem je nesmyslné, protože to je jak nebe a dudy. 5/10 ()

Stanislaus

Jako bál jsem se dost. Napínavý to bylo jako kšandy a stopáž byla optimální. Ale i tak přes to pře ze všechno jsem něco postrádal. Asi přítomnost těch mimozemských potvor. Je sice hezký noha tam noha sem, stín tady a tamhle - mě to ale nestačilo. Herecké obsazení je dobře zvolené, Bo měla fakt zajímavou úchylku :-) ... jako nejhorší to nebylo, ale značné rezervy (k dokonalosti) by se zde našly - 75%. ()

sharky

Šestý smysl je imho extrémě nudná sr*čka s hloupou pointou, vyvolený je imho ještě větší nudná sr*čka, s pointou ze, které by se dal vytěžit dobrý film. Ale Znamení jsou ukázkou dokonalé režijní práce, přímo z nich mrazí v zádech, scénář se také poved, herci ujdou i když ti dětští jsou jednoznačně lepší, je to tak 90%, ale já to zaokrouhlím nahoru, protože taky věřím na osud:) ()

Dr.film

Komorní záležitost s pomalým ale pravidelným tempem a nepříjemným pocitem, "že se tam venku něco děje". Bobtnající atmosféra ke konci nic překvapujícího nepřináší, přesto člověk cítí napětí a pocit tajemna je hezky usazen za zátylkem. Závěrečné "Máchni Merille" si mohl Shy ponechat, ale já mu tento jediný nedostatek přeci jen odpustím. ()

MM11

Znamení byzchybně buduje atmosféru. Dlouhou dobu se víceméně nic převratného nekoná, jenže ďábelská úzkost někde v pozadí se přibližně v polovině stupňuje až k bravurnímu vyústění. Množství otázek se nicméně nedořeší a skoro mám až pocit, že to je z důvodu určité pohodlnosti. Přece jenom platí, že pokud se nevysype úplně všechno a cosi ve vzduchu zůstává, tak to na diváka může zapůsobit důrazněji než doslovné vyložení karet. Mel Gibson je fajn, ale na aplaus vestoje to zase nevypadá. Přesvědčivého Joaquina Phoenixe zase neberu vážně po Scary Movie 3. Je to velká nevýhoda, Znamení se bere možná až trochu moc vážně a některé zparodované scény se neobejdou bez nechtěného smíchu. To je však spíš dílčí problém. Žánrově to je výborná práce a poslední skutečný zářez režiséra Shyamalana. ()

Ivoshek

Říkejte si o mně, že nerozumím filmu, ale mně fakt hubenej chlapík navlečenej do jakýsi potapěčský kombinézy nevyděsí. Zbytek - těžko uvěřitelné dialogy, podivné flashbacky a hromada nelogičností. Pro mne ještě slabší film než Vyvolený. Pozn.: Viděl jsem z toho jenom druhou půlku, třeba byla ta první lepší (?) ()

eraserhead666 odpad!

Tady Shyamalanovi už prostě hráblo a nedokázal se filmařsky udržet. Prostě to celé odjebal. Tohle je špatné, špatné, špatné a ještě jednou špatné. Natolik, že jsem nebyl schopen věřit, že by se někdy mohl vrátit. Naštěstí to zvládl. ()

Othello

Docela trefný příklad jak může někomu ujet hýčkané tvůrčí ego natolik, až si začne myslet, že mu projdou scény typu uslzená bezbožná večeře či historky z porodu do rytmu dobývaného baráku. Kreativitu v tom, kam postavit a jak pohnout kamerou ve správný moment tomu upřít nemůžu, ale když je to váš čtvrtý Shyamalan v ten samý den, tak jste už jste vůči tomu trochu otřískaní. Zbytek působí, jako by byl napsaný zbytečně narychlo. Snaží se zachovat proslulé elementy autorovi tvorby (pasivní nanicovatí dospělý s existenciální krizí, citlivá, přechytračelá a trochu divná děcka, překvapivá vyústění), ale místo toho, aby přišel s nějakými novými přístupy, tak všechny svoje dosavadní atributy akorát panicky tlačí natolik, až začíná občas parodovat sám sebe. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)