Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Spooner

Shyamalan je mistr hororů.Jeho Šestý smysl obrátil historii hororu naruby a stal se kultovním dílem.Vyvolený byl trochu slabší odvar ale taky super klasa(díky Willisovi).A ted je tady mrazivé Znamení.Je to opět výborný film a to jen díky Shyamalanovi.On umí totiž udělat lekačku s každé maličkosti a to se mi na něm právě líbí.Film je o mimozemštanech a přitom je uvidíme jen v pár scénách.A to se mi na tomhle filmu líbí.Režisér nezobrazuje nepřítele celého,a když ho v jedné scéně zobrazí tak je to suprová lekačka.Hold musím vzdát ale i Gibsonovi(Willis by se sem asi moc nehodil),ale také Phoenixovi který udělal na malé ploše velice zajímavou postavu.Prostě horor má nového krále.Ať žije král!! ()

2Pac

Prekvapivo film podla mna vobec nie je o invazii "cizakov", vsetko sa toci okolo hladania seba resp. stratenej viery Mela Gibsona,ktoremu ulohy trpiacich neskutocne sedia. Ufoni davaju filmu iba druhy rozmer. Jednoduchym nametom,niekolkymi buchancami do dveri a s minimom vizualnych efektov u mna tvorcovia Znameni vyvolali u mna nezvyklu davku strachu. ()

Davies182

Z kina jsem si po tomto snímku odnesl jeden z nejlepších filmových zážitků. I teď mě mrazí, když pomyslím na závěrečnou pointu. Toto je příklad krásně propracovaného scénáře a řemeslně zvládnuté režie. A jen taková rada na konec: kdo se bojí, nesmí na Znamení! ()

Mahalik

Jedinou zápornou věc, kterou jsem našel na tomhle snímku je, že jsem celou noc nespal. Možná to byla blbost na to čumět v noci a navíc, když jsem v baráku sám, ale to je teď nepodstatný. Nemyslím si, že Shyamalan neumí navodit tu správnou atmosféru, řekl bych spíš pravej opak. Když si třeba vezmu scénu s prvním záběrem toho bludu co přistál na zemi, musel jsem si druhej den nabarvit hlavu, protože při sledování tý scény mi zešedivěly vlasy hrůůůzou. Jasně, některý dialogy jsou vrchol všeho za všechny například: " Prostě poběžíš ven a budeš při tom křičet.- No já nevím víš, že přece neumím klít!- Tak to zkus pude ti to..." to bylo fakt moc. Ovšem to je to jediné... Dávám 5 a seru na to :)) ()

pepo

Znamenia sú pre mňa aj po rokoch najlepší Shyamalan. Nie je to síce tak elegantné ako Unbreakable, prekvapivé ako Šiesty zmysel alebo ambiciózne ako Village, ale ako sled premakaných scén a nával emócií to funguje úžasne. Aj s tým trochu priblblým koncom, ktorý je však súčasťou hry. A tá hudba je jednoducho geniálna ()

Xmilden

M. Night Shyamalan jak sme jej měli rádi. Tady se definitivně naladil na hororovou notu a vzdal poctu Mistru napětí. Dodnes si vzpomínám když jsem při sledování v kině ve dvou scénách samým napětím vstal ze sedačky. Režisér názorně ukazuje i po letech jak se mají správně dělat lekací scény. Znamení perfektně graduje a nedá divákovi ani na chvilku oddech. 90% ()

sepp

Skvele stupnovana atmosfera, diky tematu podvedome zneklidnujicim kazdeho divaka a pouzitim osvedcenych filmarskych postupu. Bohuzel konec je pro me zklamani, M.N.Shayamalan nesmyslne odkryl karty a znicil to, na cem je tento film zalozeny - na predstavivosti divaka. ()

Real Tom Hardy

Po Hitchcockovi druhý maestro budovania napätia a ťaživej, dusnej atmosféry so schopnosťou vystavať priam až infarktové scény bez akýchkoľvek lacných ľakačiek, ktorý zároveň tiež jasne pochopil a rozumie, že divák sa najviac bojí toho, čo nevidí. Shyamalan je tu vo famóznej forme, kde mu sekunduje Newton Howard a všetko podčiarkuje presvedčivá ústredná štvorka, a to vrátane tých dvoch najmenších. Taktiež sa rejžovi, respektíve teda snímke podarilo buď spopularizovať, alebo upevniť už spopularizované fenomény (nie som si istý, či sa jedná o správny výraz, zvažoval som konotáciu alebo stereotyp, s/o pani Adrianka) o mimozemšťanoch a kruhoch v obilí, o mimozemšťanoch a amerických farmách a o mimozemšťanoch a alobale. Dodať k tomu už len ten najznámejší z nich v podobe análnej sondy à la pilotná epizóda South Parku a máme tu film, ktorému z ufo popkultúry nechýba absolútne nič. A okrem toho ešte jedna vec – natočené brilantne, priam bezchybne... PS1: A ani ten wannabe Signs film nie je na zahodenie, čo sa teda aspoň atmosféry nočných kukuričných polí a ufákov v nich týka. (x) (x) (2005) (2008) (2010) (4.1.2018) (22.9.2018) (30.8.2022) ()

lesumir

Pred leti lety se u nas na skole nemluvilo o nicem jinem, nez bylo znameni. V te dobe jsem se o filmy moc nezajimal, takze mi to byl vice mene jedno. Ale to jsem udelal chybu, Znameni je dost povedeny mysteriozni film, ktery obcas presahuje hranice snesitelnosti, ale spouste lidem se prave tohle libi. 6/10 ()

Molly

Shyamalan si po mrtvých a vyvolených vzal na paškál mimozemšťany a dal tak vzniknout neobyčejně napínavému thrilleru, kdy si divák netrpělivostí drtí ruce v očekávání šokujícího závěru, aby byl posléze ... zklamán happy endem. Ale ta parádní atmosféra, tajemno, ufouni... a Joaquin...:-) Zkrátka, Shy je mistr a já si tak říkám, čímpak nás asi překvapí příště. ()

cheyene

Původní komentář: Moje hodnocení není objektivní, jelikož jsem Znamení nedokoukal do konce...Film mě nezaujal natolik, abych vydržel do závěrečných titulků, což je prý škoda (slýchávám), že bych pak mluvil jinak...Tak snad časem. Zatím to byla nuda... Doplnění komentáře 12/2010: Odhodlal jsem se dát Znamení ještě jednu šanci. V nezaujaté náladě, bez jakýchkoli předsudků a pln očekávání, sledoval jsem tento příběh. Nuda, kterou jsem pociťoval při prvém pokusu, se vytratila a patřičně jsem si užíval postupné houstnutí atmosféry a vskutku hororový závěr, který byl mistrně zpracovaný - to, co zůstává lidskému zraku skryto, je často ještě děsivější. Samotný konec mě však mírně zklamal, očekával jsem něco působivějšího, něco, co člověku nedá spát a z čeho bude ohromen na hodně dlouhou dobu. Toho jsem se nedočkal...přesto zvyšuji hodnocení na 4*. ()

Hrabka

Fajnová jízda s mimozemšťany. Výborná atmosféra a ponurý děj jsou tím nejlepším, co film nabídne. Závěrečné obléhání domu je taky zajímavé. 80% ()

LiVentura

Njn, takže hodnotím spíše průměrně, nezajatě, leč toto si nezasluhuje tolik výsad, které mu někteří z Vás projevují.. Snímek po stránce technické rozhodně nadprůměrný, děj a scénář však pod hranicí slušného. Američané a ty jejich vysněné témy... už aby přiletěli, alespoň by se už jedna kapitola filmu mohla definitivně odstřihnout svým zájmem a tajemností..! :-)) ()

juta

Stále mám vnitřní boj v hodnocení. Nemůžu se rozhodnout, zda dát plný počet, především za tu nostalgii, nebo tomu dát pouze 4, protože nějaká ta drobnost mi tu chyběla, ale co si budem povídat, jde o zajimavý horor, který si udělal místo ve své době mezi těmi nejlepšími, s pekelnou atmoškou a s drsňáckýma ufounama, kteří neumějí otevřít dveře. :D ()

Fiftis

Človek má najväčší strach z toho, čo nevidí a verte mi, je to pravda. Znamenia by sa dali po scenáristickej stránke rozdeliť na dve roviny, ktoré sa ku koncu pomerne nenásilne prelínajú. Jedna rovina je postavená na Shyamalanovej schopnosti budovania priam hororovej atmosféry v niekoľkých, skoro až kolapsových scénach. Druhou rovinou je pomalé a miestami až ťažkopádne odhaľovanie osobnosti hlavného hrdinu. Je dôležité, že vzájomne sa tieto dve lineárne filmové roviny nerušia a spolu ponúkajú unikátny divácky zážitok. Znamenia sú Shyamalanovou najpriamočiarejšou snímkou, čo jej ešte viac pridáva na atraktivite. Gradácia deja a tempo je závislé od roviny, ktorú práve sledujete. Keď sa máte báť - tak sa aj báť budete. Keď máte premýšľať - budete premýšľať. ()

lamps

Shyamalan na absolutním vrcholu, po kterém nemohlo následovat nic jiného, než hluboký pád dolů. Pokud nepočítám ryze komerční a popkornový Den nezávislosti, Znamení je jednoznačně nejlepším a nejsilnějším filmem o dotyku s okolními, negativně naladěnými světy. Emocionálně velmi působivá a vypjatá podívaná, která skvěle stupňuje napětí až do závěrečné scény ve sklepě, ze které by i mistru Hitchcockovi naskočily na čele krůpěje potu. Takhle hmatatelný a opravdový strach se ve filmu vážně jen tak nezažije. Rostoucí pocit znepokojení výrazně prohlubuje ještě výtečný Howardův soundtrack a kamera snímající nepříjemné prostředí odlehlé farmy obklopené kukuřicí. Gibson v hlavní roli skvělý jako vždy, Phoenix a Culkin za ním ale nikterak nezaostávají a dokazují svůj ohromný talent. Na plný počet to zatím není, ale takový žánrový bonbónek si nechám vždycky líbit.. 85% ()

Shakers

Brilantný komorný sc-fi thriller. Neviem čo M. Night Shyamalana strašilo keď bol malý, ale toto sa mu podarilo. Celý film od začiatku ma perfektnú záhadnú atmosféru s našponovaným napätím ako struny v orchestre Newtona Howarda. Skvelé obsadenie, výborný strih, kamera a ešte lepšia hudba! Obľúbený soundtrack: The Hand of Fate - Part I, II. 90% - 5* ()

Jhershaw

Nikdy předtím jsem se v kině nebál tak jako u "Znamení".. jak už je zvykem, amtosféra je budována zvolna a postupně, ale je velmi hutná. Film obsahuje jen velmi málo trikových sekvencí a (úspešně) spoléhá na strach z neznáma, strach z neviděného.. Herecké výkony většiny herců (včetně Shyamalana) jsou vynikající, Mel Gibson předvádí "pouze" svůj standard. Sice se nedočkáme pointy, po které bychom ještě pět minut civěli na plátno s otevřenou pusou, ale když se zpětně nad filmem zamyslíte, zjistíte, jak je geniálně promyšlený.. všechno souvisí se vším a otázku "co by, kdyby" si budete pokládat velmi často... Pro mě po Společenstvu Prstenu druhý nejlepší film tohoto roku. ()

JohnnyD

Protiklad Osady. Viac priamočiare, s viacerými odpoveďami, dogmatické až náboženské a aj s náležite väčším úspechom ako komplikovaná a nejednoznačná Osada. Kým vo svojej dobe to bolo pre mňa trochu sklamanie, z terajšieho pohľadu, ak by takéto filmy Shy stále nakrúcal, bol by som viac než len spokojný. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)