Léto 1944: Walter, mladý německý voják, bojuje již ztracenou válku a je na cestě na východní frontu, když je jeho vlak vyhozen minou do vzduchu. Naštěstí přežije a je místo toho poslán do malé jednotky v polských lesích obklopené partyzány. Protože sadistický velitel nařizuje vykonávat skutečně brutální činy, je brzy rozpolcen mezi smyslem pro povinnost, pocitem viny a svým svědomím, a neusnadňuje to nijak ani jeho láska k polské partyzánce Wandě, která s ním čeká dítě. (Viasat)

JohnSmith

Moc pěkně natočené. Po každé válce, stejně jako po revoluci, se dějou svinstva. Ti co byli utiskovaní nebo nějak ublížení se mstí na nových poražených. Bylo, je a bude to tak vždy a všude. ()

Daddko odpad!

Autor predlohy Siegfried Lenz bol členom NSDAP, dezertér Kriegsmarine a internovaný v US zajateckom tábore. To vyšlo najavo až v roku 2007. Ale už v roku 1951 si začal sypať popol na hlavu a napísal tento paškvil. Knihu vydali až po jeho smrti. Keby som nevedel že film je z roku 2020 zaradil by som viac ako polovicu filmu do propagandy Honekerovej DDR. V druhej časti sa zameriame na zločiny ČA strieľajúcich nemeckých vojakov a poľských partizánov, ak sa podarí aj členov NSDAP. Nechýba ani nástup STASI vyškolených sovietskymi súdruhmi z NKVD. A happy end nakoniec. Rok 1959, hospodársky zázrak BRD, nový domček, VW Chrobák pred garážou, TV , šampanské a šťastná manželka a detičky. Čo iné si môže ešte dvojnásoný prebehlík Proska želať? No predsa opustiť toto všetko a prebehnúť tretí krát, teraz k Polke Wande. Film o zrade, bezcharakternosti a ďalší make up histórie tentokrát v nemeckej réžii. ()

Bobek27

Předvídatelný a zároveň nedokončený film plný náhod a nesmyslů. SPOILER: O Walterově sestře jsme se nic nedozvěděli, Walterova pomoc tomu sadistickýmu šmejdovi (proč?) nestřílející rusáci na hranici (střelba do lidí za čárou a přetažení mrtvol zpět byl standart) a nesmrtelná pšonka, co se objeví prostě všude. Byly tam i světlé stránky, ale jinak podprůměr. Bohužel. ()

mira007

Německý televizní válečný/poválečný film o dezertérovi, který se zamiluje do polské partizánky a nakonec přejde na ruskou stranu. na jednu stranu je to hrozně naivní jak z pera Pilcherové a vůbec ta romance je naprosto neuvěřitelná, ale na druhou stranu je to tématem zajímavé a ojedinělé, relativně výpravné s pěkným vizuálem a celkem dobře se na to koukalo. Víc hvězd nedám i za ten urychlený konec. ()

bozka10

Z galérie vojnových filmov jeden z najslabších,co som videl.Emočne to nefunguje,postavy dosť nesympatické a nevýrazné, príbeh ošumelý a navyše to strašne nudí. ()

Eluin

Překvapivě docela příjemný válečný film, který si nehraje na na okázalý patriotismus, ale působí docela fajn civilně. Určité logické chyby a podivnosti v chování postav by se daly najít, ale jako celek mi to dávalo smysl a pro moji diváckou mysl se tak jednalo o příjemné osvěžení. ()

korok

Takovéto válečné filmy z německé TV produkce mám rád. Úplně mi to připomnělo Unsere Muttter, Unsere Vater. Ukázka toho, že i za míň peněz se dá udělat hodně muziky. ()

FeroFabus odpad!

Tak si to shrnem. Mladý uvědomělý Němec si jde do ztracené války splnit svoji vlasteneckou povinnost.Po cestě pomůže mladé Polce, která ho chtěla zabít, naštěstí ale jako jediný z vlaku přežije a proto se do ní může zamilovat a ona se sním později vyspat, protože mu odpustí, že úplně zbytečně zastřelil její bratra. Samostatnou kapitolou je pak jednotka šesti vojáků s debilním velitelem, kterému říkají pane poddůstojníku a jeho podřízeným je i hlavní hrdina , který je desátník. To bylo tak neskutečně blbý, že se podívám i na druhý díl, abych věděl, co se z toho vyvrbí.           Tak jsem se podíval na druhý díl a vyvrbila se z toho ještě větší hovadina než jsem čekal. To si Němci upravují historii po svém, jako že za válku a nacismus mohl jenom Hitler a pár pitomců z SS a všichni ostatní byli komunisté nebo alespoň antifašisté? A proto asi hlavní hrdina, člen NSDAP zběhl k Sovětům a později jim pomáhal budovat socialismus v NDR a když zjistil, že to je naprd, tak zase zdrhnul na západ do americké zóny. Ach jo. ()

Lucas87

Nejsilnější okamžik v ruské uniformě na rodném statku i pak procitnutí z nového Německa..... film mě pohltil a tím překvapil. ()

kluzo

TV zpracování. Forma ale je to poslední, co by mi vadilo. Místy je to nelogické, místy zmatené, místy naivní, místy povrchní... Prostě místy z toho čpěla hrozná amatéřina. Přesto shlédnutelné. Podle mne hodně nevyužitý velký potenciál. Škoda. Zkušenější režisér by z toho dokázal dostat mnohem více. Jako třeba ve Válka generací. A není to ani tak o penězích. ()

desade

Za zmienku stoja aj prepracované reálie. Ako mašinfíra musím tiež pochváliť vykoľajenie transportného vlaku (sám som ich niekoľko zažil). Tento typ výkoľaje v žargóne nazývame "hlboká orba". ()

st3f0o

Ak mám byť úprimný, nič moc. Vojnová alebo skôr trefnejšie bude romantická dráma na pozadí vojnových udalostí pre veľmi, opakujem veľmi nenáročného diváka. Očakávania zmizli prakticky hneď po prvom diely (videl som 4-dielnu verziu), ktorý doslova vyložil všetky karty na stôl a z nich som celkom jednoznačne vyčítal, že nie som cieľovka. Dobrý výber hercov, lenže scenár, ten SCENÁR! Ako niečo sa odpustiť dá, ale tých You've gotta be fucking kidding me? momentov naprieč celou sériou bolo jednoducho priveľa. Takže sklamaný spočiatku 2*kový verdikt nakoniec prekvapivo zdvihol diel posledný, ktorý sa paradoxne odohráva až po vojne. ()

ChickenPate

Ach jo, kdo vymyslel dementní zápletku s partyzánkou, která dokáže nastavit dokonale časování výbušniny tak, aby explodovala přímo při projíždějí přes most? Kulisy kolem bunkru dementní (nesmyslná maskovací síť, odporné poválečné plechové skříně uvnitř). Partyzáni asi slepí jak patrona, když stojí na cisterně a nevidí na planině odcházet dva Němce. Otázka velitele bunkru, zda-li byl hlavní hrdina už na frontě jak taky velmi dementní s ohledem na bojová vyznamenání, která má na uniformě. Úpravě vlasů herců taky produkce moc pozornosti nevěnovala a tak není divu, že ani jeden z nich nevypadá jako německý voják. ()

DJ Kritik

Film o vojne, ktorý pojednáva o človeku ako takom, ako sa musí vyrovnať so situáciami, ktoré vznikli bezprostredne a nie je kedy prijať iné rozhodnutie. Film o osobnom postoji, o láske a pochybeniach. Rozhodnúť sa, čo je správne nie je ani tak dôležité ako rozhodnúť sa, čo urobiť. ()

solisoli

V prvom rade šarmantná Malgorzata Mikolajczak, vo vojnovej dráme, obdobia kedy sa rozdeľovala Európa na dva rozdielne režimy. Príbeh o láske Waltra a Wandy, ktorých udalosti oddelia od seba, až kým nedôjde k náhode. Tu sa Walter rozhodne konať, aj napriek porušeniu etických princípov. Divák sa ale výsledok jeho počinu nedozvie. Réžia to asi nechcela ďalej naťahovať, každému ponúka priestor na úvahu. V celku pohľadný príbeh, v svižnom a zaujímavom TV tempe. Jedna hviezda navrch za Malgorzatu. ()

pafka

Film, ktery jsem polykal plnymi dousky. Je o skutecnych lidech s jejich chybama, majici rozdilne mysleni a nazory na politickou situaci. A tak se taky chovaji vc. akci, ktere provedou. Presne takhle je potreba se koukat na valky, a vubec na hromadne ucinkovani na vsemoznych akcich. Ne kazdy je stejny, ne kazdy ma totozny nazor. Skvele nahlidnuti do vlastni minulosti a doufam, ze se takovych filmu se sebereflexi objevi vic. Ovsem z vychodu to zatim neocekavam. ()

Aniki

V recenzích jsem zachytil pár nářků nad tím, že je snímek coby válečný počin celkem nic moc. No já bych to viděl asi takto, filmík není válečný nýbrž protiválečný. Jeho první část byla moc fajn, nepostrádala atmosféru šedivosti, deprese a bezvýchodnosti doby, jediným oživujícim momentem ve všudypřítomném marastu se tu zdál být vznikají vztah hlavních postav, řadového vojáka wehrmachtu a polské partyzánky. Druhý díl už však zůstal tak trochu v závěsu. Rozvláčné psychologické ladění, zkratkovitost scénáře, dialogy bez hloubky, akcentu a dynamiky, nelogičnosti...no je toho víc, co moc nefungovalo. Oba dva herci v úlohách milenců mi byli velmi sympatičtí, i když Walter - pan Mr Fitness dělal zřejmě v zákopech na frontě tisíc sklapovaček denně. Oni se vůbec herci celkem vytáhli. Když si to tak zprůměruji, dám snímku tři hvězdičky, ani o chlup míň či víc. ()

jungewolf

Je to dvoudílný tv-film. Před pár lety jsem viděl kousek jednoho dílu. Až teď(leden 2023) jsem to viděl celé na ČT 2 (1.díl:pondělí 9.1.2023,23.55/2.díl:pondělí 16.1.2023,00.10).Taky to měla Č.televize ve svém I-vysílání. Je to adaptace románu německého spisovatele a novináře S.Lenze (nar.17.3.1926 v Lycku v Polsku, zemř. 7.10.2014 v Hamburku-severozápad.Německo). Přes 60 let ležela tato jeho kniha "v šuplíku". Byla vydaná až po jeho smrti a slavila velký úspěch. VIZ : Siegfried Lenz (Zajímavost 2) . Výborně zpracovaný válečný /spíš protiválečný/ román. Herci, němečtí i polští, jsou naprosto famózní. Takže musím dát 4,5 - 5 * a 70 % . ()