Je to taková ždímačka na slzy pro citlivější diváky. Kromě toho, že je to natočeno podle skutečnosti, tak já na tom nic extra zajímavýho nevidim. Taky si řikám, do jaký míry to je podle skutečnosti. Nějak mi to celý připadalo dost vyumělkovaný. Týpek sice má držku, že by s tim moh rozhánět demonstrace, ale je nejchytřejší, nejvtipnější a nejoblíbenější. Pak se navíc dá dohromady s pěknou blonckou, která je slepá, takže jí ten jeho xicht nevadí. Skutečnej osud Rockyho Dennise sice neznám, ale ať mi nikdo neřiká, že to ve filmu nebylo až moc pohádkový. Mně se to prostě nelíbilo. ~ POZOR spoiler!!! ~ A když hlavní hrdina na konci zemřel, tak mi to bylo úplně jedno. Akorát jsem si v tu chvíli řikal, že když už je po něm, tak snad už brzy bude konec. ~ konec spoileru ~ Když se tak podívám, jakejm filmům jsem dal 3 hvězdičky, tak za normálních okolností bych šel s hodnocenim možná ještě níž. Ale v poslední době jsem měl "štěstí" na takový sračky, že mi v kontextu s tim, připadal tenhle film aspoň průměrnej. 50% P.S.ad Ivoshek: Pokud chcete vidět v televizi někoho s divně tvarovanou hlavou a nemáte rádi Lynche, podívejte se na seriál Stockinger.(24.3.2008)

Filmů na podobné téma je hodně. Většinou se jedná o slzopudné kýčovité dojáky, které plnou parou tlačí na divákovy city. Do této sorty však v žádném případě nepatří "Maska" režiséra Petera Bogdanoviche. Ani na chviličku nesklouzne k sentimentu, je opravdový a nenuceně baladicky smutný. Něco podobného se povedlo snad jen Clintu Eastwoodovi téměř o dvacet let později v "Million Dollar Baby". Bogdanovich se navíc ani nepokoušel o konfrontaci postiženého mladíka se zlým okolím. On natočil snímek s vidinou ukázat lidem život tohoto chlapce (zfilmováno dle skutečného příběhu) a že i pod znetvořeným obličejem se může skrývat dobré srdce. Jinak skvělá Cher, chlapský Sam Elliott a Eric Stolz v životní roli. Chválím i český dabing - Jana Hlaváčová, Pavel Rímský a Martin Sobotka odvedli skvělou práci. Více takovýchto filmů! 80%.(3.2.2008)

Niekto sa vykašlal na korenie a len cukril a cukril a cukril... Snáď bolo zámerom tvorcov vyrozprávať posledné mesiace života znetvoreného chlapca spôsobom, akým ho prezentovali v tejto životopisnej skoro-až-rozprávke. Schválne som si vyhľadal informácie o Rockym Dennisovi aby som zistil, nakoľko je všetko z idealizované. Dosť toho chýba, čo-to je prispôsobené potrebám filmu, poprípade nedopovedané. Je to škoda, lebo z látky sa dalo vytrieskať viac. Najväčšia výčitka tým pádom smeruje k zaradeniu snímky do kategórie "životopisný," ktorá je vlastne zavádzajúca. Odhliadnuc od toho, je Bogdanovichova Maska emóciami nabitá výprava za túžbami jednej mladíckej duše. 7/10(2.7.2012)

film pěkný, přesto mě úplně nedostal, přišlo mi to takové šablonovité (nebo spíš měřené stopkama) - teď chvilka na úvod, teď 1/2 o motorkářích, pak škola, pak 1/2 o Evropě, pak máma, 1/2 motorkáři pak holka .... a tak pořád dokola. přišlo mi, že na konci filmu vím o hlavní postavě přesně tolik, co na začátku. nevím, jak to přesně popsat, prostě film dobrý, ale nějak nekonkrétní(7.3.2010)

Spoiler! Maska je trochu jiná, než jak byste ji očekávali. Hodně se řeší vztahy a také matčina závislost na drogách, nebo kamarádi motorkáři a z malé části pak Rockyho vada. Tam by se mohlo jít více do hloubky a větší měrou se zakousnout do jeho vztahu s dívkou (chyběl mi zde třeba jejich první koitus), aby na konci jeho smrt zasáhla daleko víc a aby si mohl klučina říct, že alespoň před smrtí něčeho dosáhnul.(19.9.2018)

• Cher

• - Matka Rockyho měla ve zkutečnosti dva syny, starší Joshue zemřel v roce 1987 ve věku 32 let.  (jarjarbinx)

• - Ve filmu jsou písně od Bruce Springsteena, Rockyho oblíbeného zpěváka. Písně původně nazpíval Bob Seger.  (jarjarbinx)

• - Poté, co dostala Cher roli matky, její přítel Val Kilmer chtěl hrát Gara. Byl ale odmítnu kvůli nízkému věku.   (jarjarbinx)