Krásný film, který má všechno počínaje dojemným příběhem a hereckými výkony v čele s Cher konče..)) p.s. hodně potěšil nabitý soundtrack (Bruce Springsteen, Gary U. S. Bonds, Steppenwolf, Lynyrd Skynyrd, The Beatles, atd.) a příznivci akčních béček jistě nepřehlédli v mini roličce zdravotníka Steve Jamese..))(4.2.2008)

Skutočný príbeh, poňatý veľmi citlivo a psychologicky. Útrapy hlavného hrdinu sú vykreslené prostredníctvom jeho vlastného vnútorného sveta a snahou o integráciu. Je dôležité podávať skutočný príbeh konzumentovi čo "najskutočnejšie", čo najvernejšie a nevytvárať z neho zbytočne symbolikou preplnený, quasi majestátny preumelkovaný "superfilm". Veľmi dobré.(3.2.2008)

Spoiler! Maska je trochu jiná, než jak byste ji očekávali. Hodně se řeší vztahy a také matčina závislost na drogách, nebo kamarádi motorkáři a z malé části pak Rockyho vada. Tam by se mohlo jít více do hloubky a větší měrou se zakousnout do jeho vztahu s dívkou (chyběl mi zde třeba jejich první koitus), aby na konci jeho smrt zasáhla daleko víc a aby si mohl klučina říct, že alespoň před smrtí něčeho dosáhnul.(19.9.2018)

Jeden z najkrajších filmov mojej mladosti. Ja som to od tej polovice 90tych rokov už nevidel, ale dodnes si pamätám niektoré scény, niektoré dialógy a to krásne a úprimné humanistické posolstvo, ktoré film prináša. Ak je to podľa niekoho hollywoodsky kalkul, asi bude ťažký cynik a brať mu to nebudem. Bude mi ho ale trochu ľúto. Na tento film tvorcovia 1001 filmov museli zabudnúť iba nešťastnou náhodou. Možno sa stala chyba v tlačiarni.(3.12.2012)

Dneska budu trošku mírnější a přidám hvězdu. Maska mne oslovila, protože to není za každou cenu ždímačka na city. Film sleduje příběh "postiženého" chlapce z odstupu. Momenty, které by jiní tvůrci rozpitvávali a protahovali, zde Bognanovich jednoduše přeskočí nebo natočí tak, že se to prostě stalo. Zbytečně nebrnká na strunu sentimentu, ale zachází s nim úsporně, ale tak akorát.. Velmi mne překvapila i Cher, které role matky závislé na drogách krásně sedla a která dokáže zahrát pouze očima. Maska je příjemný film, u kterého možná uroníte slzu, který ve vás i chvíli zůstane a který vás možná donutí zapřemýšlet nad štěstím, které nás potkalo hned ze začátku života, když jsem se prostě narodili zdrávi.(6.3.2010)

• Cher

• - Ve filmu jsou písně od Bruce Springsteena, Rockyho oblíbeného zpěváka. Písně původně nazpíval Bob Seger.  (jarjarbinx)

• - Matka Rockyho měla ve zkutečnosti dva syny, starší Joshue zemřel v roce 1987 ve věku 32 let.  (jarjarbinx)

• - Poté, co dostala Cher roli matky, její přítel Val Kilmer chtěl hrát Gara. Byl ale odmítnu kvůli nízkému věku.   (jarjarbinx)