Niekto sa vykašlal na korenie a len cukril a cukril a cukril... Snáď bolo zámerom tvorcov vyrozprávať posledné mesiace života znetvoreného chlapca spôsobom, akým ho prezentovali v tejto životopisnej skoro-až-rozprávke. Schválne som si vyhľadal informácie o Rockym Dennisovi aby som zistil, nakoľko je všetko z idealizované. Dosť toho chýba, čo-to je prispôsobené potrebám filmu, poprípade nedopovedané. Je to škoda, lebo z látky sa dalo vytrieskať viac. Najväčšia výčitka tým pádom smeruje k zaradeniu snímky do kategórie "životopisný," ktorá je vlastne zavádzajúca. Odhliadnuc od toho, je Bogdanovichova Maska emóciami nabitá výprava za túžbami jednej mladíckej duše. 7/10(2.7.2012)

Film plný morálnych dilemat. Po jednej stránke je matka postihnutého chlapca ostrá ako britva a voči zízajúcemu svetu sa bráni sarkazmom, čím sa synak stal prakticky imúnnym voči nepríjemným narážkam a reakciám. Po tej druhej si dodáva silu rockenrollovým spôsobom života so všetkým, čo k tomu patrí. Zhýralí život plný náhodných známostí, drog a neschopnosti fungovať v "normálnej“ spoločnosti. Ešte, že syn pobral viac rozumu a aj keď to spočiatku nevyzerá, je hlavou rodiny on. Vzhľadom na žáner potešilo netradičné uchopenie fabulových postupov. V prvom rade sa nekoná žiadne mačkanie emócií s komentárom Vila Rozborila a hlavní zúčastnení sa musia vyrovnať s problémami ako bežní ľudia. Navyše robia chyby bežných ľudí, pri ktorých strácajú priateľov, blízkych aj svoje sny. Popri obyčajných dní sa neboja stretnúť s ľuďmi čo nemusia zákonite zmeniť ich život, stačí si len vymeniť pohľady či prehodiť zopár slov. Skrátka ako zo života a bez zbytočného prikresľovania a moralizovania. Najviac ma na takýchto filmoch fascinuje ako sa na hlavnú postavu pozeráme na začiatku a ako ju vnímame postupom času, keď na záver už prakticky sledujeme iba človeka a jeho vzhľadu nevenujeme pozornosť. Ak sa toto filmu podarí, misia bola splnená. Tu sa to podarilo aj vďaka dobre obsadeným roliam, najviac zaujala Cher, ktorej to rovnako dobre hrá nielen za mikrofónom. A ja som rád, najmä preto že šlo o projekciu v televízii s dobrými piatimi vynútenými pauzami, čo ani neviem kedy som naposledy podstúpil. Emocionálne ma však film nerozobral ako sa to podarilo Sloniemu mužovi a zároveň nedonútil žasnúť nad ľudskou slepotou, ako tomu bolo pri Gibsonovom Mužovi bez tváre. Možno preto nesiaham s hodnotením ešte vyššie. Nič to ale nemení na fakte, že ide o solídnu a úprimnú filmárčinu akú môžem iba vrelo odporučiť.(15.8.2015)

Krásný film, který má všechno počínaje dojemným příběhem a hereckými výkony v čele s Cher konče..)) p.s. hodně potěšil nabitý soundtrack (Bruce Springsteen, Gary U. S. Bonds, Steppenwolf, Lynyrd Skynyrd, The Beatles, atd.) a příznivci akčních béček jistě nepřehlédli v mini roličce zdravotníka Steve Jamese..))(4.2.2008)

toto byl velice zajimavý film, když jsem byla menší, už to dávali v tv, a mě se to hodně líbilo a ted s odstupem času, kdy už jsem dospělá, to mohu porovnat, a opět mě to nezklamalo, ale už jsem z toho nebyla tak nadšená jako dříve, chlapec s nemocnou tváří a jeho způsob života byl hodně překvapující(7.3.2010)

Spoiler! Maska je trochu jiná, než jak byste ji očekávali. Hodně se řeší vztahy a také matčina závislost na drogách, nebo kamarádi motorkáři a z malé části pak Rockyho vada. Tam by se mohlo jít více do hloubky a větší měrou se zakousnout do jeho vztahu s dívkou (chyběl mi zde třeba jejich první koitus), aby na konci jeho smrt zasáhla daleko víc a aby si mohl klučina říct, že alespoň před smrtí něčeho dosáhnul.(19.9.2018)

• Cher

• - Poté, co dostala Cher roli matky, její přítel Val Kilmer chtěl hrát Gara. Byl ale odmítnu kvůli nízkému věku.   (jarjarbinx)

• - Ve filmu jsou písně od Bruce Springsteena, Rockyho oblíbeného zpěváka. Písně původně nazpíval Bob Seger.  (jarjarbinx)

• - Matka Rockyho měla ve zkutečnosti dva syny, starší Joshue zemřel v roce 1987 ve věku 32 let.  (jarjarbinx)