Chamtivá Carrigan zuří, když zjistí, že její otec odkázal veškerý majetek na dobročinné účely a jí nechal pouze starý dům. Když v záchvatu vzteku hodí závěť do krbu, objeví se tajné písmo s informací o pokladu, který je v domě ukryt. Kromě pokladu se však v opuštěném, strašidelném domě ukrývá také malý duch Casper, který marně hledá kamaráda. V televizi zahlédne psychiatra Jamese Harveyho a jeho malou dcerku Kate, která se Casperovi na první pohled zalíbí. Nenápadně navede Carrigan, aby si doktora, odborníka na terapii duchů, najala. James její nabídku přijme. Casper se pomalu sbližuje s Kate, vezme ji na noční let nad mořem a pak jí na starém majáku vypráví o sobě a o tom, že jako malý kluk neposlechl tatínka, nastydl a umřel. Z novin dívka zjistí, že jeho otec byl vynálezce, který vymyslel přístroj na oživování mrtvých, látky potřebné k oživení je však jen na jedno použití. Během halloweenského večírku, který se koná ve strašidelném domě, se každý dočká zasloužené odměny. (TV Nova)

D.Sleeper

Viděno v roce 1995 na prahu puberty, tehdy mě to dojalo O NĚCO víc... Ale i tak slušný kousek, když na to s odstupem času koukám očima "dospěláka" :) ()

Nocturno culto

Místy takový hořkosladký příběh ale vtipné momenty převládají, zvláště v podání tří povedených duchů, kteří jsou opravdu k popukání, jinak to zas takový převrat není, akorát na 60 % .. ()

Nix

Nebyl jsem z toho úplně odvařený ani jako malej, ale zase Casper je roztomilouš. A pamatuji si i pexeso s ním. ()

Margerie

Povedený rodinný film, který pobaví i dospělého. Jako dítě jsem ho zbožňovala, takže přiznávám, že jedna hvězdička je možná tak trochu navíc, ze sentimentu. Nicméně i dnes se na Caspera ráda podívám, a přestože mám dobrodružná dětská léta za sebou, stále si přeju koupit starý dům a objevit v něm tajnou chodbu za knihovnou, přes kterou se v pohodlném křeslem projedu až do vynálezcova doupěte plného tajných záhadných páček, tlačítek, vodiček a já nevím čeho ještě. :-) 75% ()

Brooks

Moc pekná, dojemná rozprávka s niekoľkými skutočne srdcervúcimi okamihmi. Dotyk krehkej Silberlingovej duše je cítiť. ()

IvonaK

Dojemný příběh s hlavně přirozeným prostředím bez přeplácaných počítačových efektů. Hlavně se mi líbilo že i duchové se můžou dohodnout s lidmi a nakonec s nimi sdílet bydlení pod jednou střechou. Hlavně tady Casprovi tři strýcové neměli tak hnusné a bezohledné chování jako v ostatních Casprových filmech. A dívka si večer na mejdanu mohla zpívat: Jen pro ten dnešní večer stojí za to žít a víc po ničem netoužit než ho strávit s Casperem proměněného do noci v člověka. Jinak Casper a Vendy a Casper a strašidelná škola se můžou jít schovat. Toto je geniální verze. ()

brzozin

Tak toto je asi jedna z nejpěknějších strašidláckých komedií pro děti. Uznávám, že dospělí se u toho možná budou chvílemi nudit. Komediální scény opravdu pobaví spíš menší děti. Stejně tak srdceryvný závěr parně dospělé nerozpláče. Čili jako rodinný film bych to nehodnotil. Dále mi řada věcí připadala dost nedotažená. Za všechny jmenujme alespoň moment, kdy si dva spolužáci chtějí z Kat vystřelit přestrojeni za duchy. Tenhle moment mi přišel totálně nedotažený do nějakého smysluplného konce. Stejně tak scéna v tajné laboratoři, kde se nachází jakési Frankesteinovské zhmotňovací zařízení působí dost křečovitě a jako by do rámce celého filmu nezapadala. Jinak je ovšem Casper povedená duchařská pohádka s řadou roztomilých postaviček, skutečně tajuplnými interiéry a velice příjemnou jednoduchou zápletkou. ()

Blazkowicz

Casperovi jsem nepřišel na chuť ani když jsem byl malý debil a od té doby se nic nezměnilo. Už v dětství mi to připadalo až moc "dětské" (docela paradox), takže nic pro mě. No a teď nebyla moc velká šance, že by se mi to snad začalo líbit. Je to všechno udělané docela fajn a děckám se to určitě líbí, ale prostě to není moje krevní skupina. 2+* ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 51%, Audience Score - 49% | FDb.cz - 71,9% | Kultovní rodinná klasička, se sympatickým duchem v ...ehm... hlavní roli. Opravdu velmi příjemné, přesto ti strejdové byli too crazy, balancování mezi dojemným dramatem a šílenou komedií až příliš násilné a ta romantická linie - fakt ne! Třebaže tedy máme jisté výtky, pocit spokojenosti nakonec převládl. 70% ()

cinema_cz

Špičkovou práci odvedli všichni, ovšem s výjimkou scenáristek, které libě prosté povídání o hledání kamarádství přizdobily nechutně výchovným vysvětlováním posmrtného života. 60 % (Alena Prokopová, Ci 07/1995, str. 16) ()

ostravak30

Casper je nejspíš nejoblíbenější duch mezi dětmi. I já si na něj ze svého dětství pamatuju. Film je něco jako nedávno hodnocený Beethoven. Taková rodinná komedie, u které se za břicho nikdo popadat nebude, ale dobré fóry se zde najdou. Mě nejvíc pobavila mini účast Clinta Eastwooda a Mela Gibsona. Najdeme zde také Dana Aykroyda jaklo lovce duchů. Tady je třeba říct, že měli i složitější případy než je Casper a jeho příbuzní. A právě tři strýčkové a otec Kat jsou největším zdrojem zábavy. Přiznávám, že Caspera jsem měl rád, kdysu jsem sledoval i animovaný seriál, a tudíž mě absence pokračování lehounce mrzí. Je to takový pohodový rodinný film na deštivé odpoledne, který nezklame. ()

mrclTV

Casper mala byť jedna z rozprávok môjho detstva, ale vôbec si nepamätám, že by som ju v 90.tych rokoch videl. Teraz, keď už mám po 30tke je to divné pozerať. Cieľovka rozhodne nie som a ťažko sa mi to hodnotí - dosť divný námet, spraviť film pre deti v dosť ne-deckom prostredí (taký Swayzeho Duch pre deti). Mňa uz veľmi detské vtípky nebavili, skôr som sa zasmial na rôznych cameách a referenciách na iné filmy, tie boli fajn. ()

rafix

Kouzelná pohádková komedie.Bezvadné triky, dobré obsazení herců. No prostě bezvadná duchařská komedie. ()

me3x®

ako chlapec maly chlapec som sa zaľubil do o pár rokov staršej Christiny. Ale v tomto filme keď som ho videl som mal asi toľko rokov ako ona v čase natáčania. A kto by sa nie? Ako rozpravočka pre deti si to zaslúži 5 *. Nuž, ale keď ja už nie som decko. Ale na druhej strane aj rozpravočkam dávam 5*, ale tak tejto k dokonalosti predsa len čo to chýba. 4* s čistým svedomím. ()

Retimo

Na tenhle film jsem uplně zapomněl,docela bych se na něj podíval znova....taková příjemná oddechovka.A jako malýmu se mi to moc líbilo. ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem