Nadaný žák

• USA Apt Pupil (více)

Sir Ian McKellen a Brad Renfro se představují v hlavních rolích tohoto znepokojivého psychologického thrilleru, natočeného na motivy románu Stephena Kinga. Todd Bowden (Renfro) je nadaný šestnáctiletý středoškolák, jehož začnou zvráceným způsobem fascinovat zvěrstva nacistického Německa poté, co tuto látku začnou probírat v hodinách dějepisu. Jeho záliba se však nebezpečně zvrhne, když odhalí v osamělém starém sousedovi nacistického válečného zločince Kurta Dussandera (McKellen). Bývalý velitel koncentračních táborů se již mnoho let skrývá pod falešnou identitou v mírumilovném americkém městečku. Todd však své závažné odhalení neohlásí a výměnou za to přinutí Dussandera, aby odhalil temná tajemství, která jsou už celá desetiletí pohřbena v hlubinách zapomnění. Mezi mladíkem a starcem s otřesnou minulostí pomalu vzniká zvláštní pouto, jehož důsledky budou strašlivé... (Cinemax)

Ravenus

výborný film... mínus nedostatek nekonformnosti.. a pro mě osobně.. nedostatek zla.. protože tento film měl být o zlu, a přitom je to jen drama, velmi předvídatelné drama.. výborný příběh, výborně zahrané.. ale.. trochu víc režisésko/scénáristscké odvahy tak bomba.. škoda.. more ballz next time pls ()

AshT

Kingovu předlohu jsem nečetl, ale slyšel jsem od kamaráda, že jsou v ní značné rozdíly oproti filmu. Každopádně film je prezentován jako Drama/Thriller s tím nelze nic jiného než jen souhlasit. Sir Ian Mckellen jako válečný zločinec, věřil jsem mu opravdu každé slovo. Dále má film výborně temnou atmosféru a není v něm nouze o zvraty. Jediné s čím jsem měl problém byl Brad Renfro, protože v některých momentech jsem mu roli malého zákeřného hajzlíka nevěřil. ()

Knor

Mrazivý thriller přesně podle mého gusta. Hodně originální příběh od mistra Kinga s temnou atmosférou a hodně zlými okamžiky. Ian McKellen prostě válí jako vždycky a tahle role mu sedla. .... nehraj si s ďáblem ... nádhera. ()

hazdrova

Ale naozaj tú mačku aj toho Rossa mohli zabiť. Nebol by to horor, len by to skôr umocnilo mentalitu oboch pokrivených myslí. Ian hrá super a ten mladý je creepy. 3,6* ()

Alois88

Solidní thriller o velmi nezvyklém přátelství dvou totálních psychopatů. V mrazivé atmoféře, podpořené skvělmi hereckými výkony, jsem opravdu napjatý čekal, jak se tento prapodivný vztah vyvine. O nic jiného v příběhu v podstatě nejde a já myslím, že to úplně bohatě stačilo. Do páté hvězdičky tomu moc nechybělo, ale přece jen tam to "něco" scházelo. ()

wolverine

Nápínavý temný příběh vypráví o klukovi, který zjistí, že v jeho sousedství se skrývá nacista. Je to starý pán. Chlapec ho donutí vyprávět zvěrstva. No a víc vám už nevyspoileruju.Taky bych si přál psát takové skvělé povídky jako King. Mám rád 2. světovou. Mám rád téma jako jako jsou nacisti. Opravdu, nejlepší thriller. Když jsem se začal dívat na film, myslel jsem, že půjde o nějaký klišé story. No, představoval jsem si hodně možností zakončení, ale tohle ne ! Parádní předem promakaná a vytuněná story. ()

Ethano

První půlka filmu byla celkem zajímavá, s tou druhou se to ale nedá srovnávat. Vzhledem k tomu, že jsem knihu nečetl, se začal děj odvíjet pro mě překvapivým směrem. A v závěru už jsem ani nedýchal, ale pravda, způsobil jsem si to sám - proč sakra pořád fandím jenom hlavním "hrdinům", ať jsou to sebevětší parchanti? ()

deep

výborná adaptace.místy mi sice úpravy oproti predloze(doporučuju přečíst) moc nesedly,ale jinde naopak filmu přidaly.nejvíc mi asi vadí,že oproti knize není Todd taková bestie a i to že dussander stačí zavraždit jen jednoho člověka-prostě mrazivost a děsivost knihy je zde dost zjemněna,což ale neznamená že se jedná o špatný film.o hereckých výkonech je zbytečné dlouze psát-viz ostatní komentáře ()

R.O.man

Napínavý thriller, v ktorom sa výkonmi blysli hlavní predstavitelia. Ian McKellen a Brad Renfro sa výborne prevtelili do úloh nacistického vojnového zločinca, resp. zvráteného mladíka. Arthur Denker (predtým Kurt Dussander) - starec ukrývajúci sa pred svojimi činmi z 2.svetovej vojny je vydieraný, musí rozprávať o strašných žážitkoch z koncentráku. Naopak, mladý nadaný žiak Todd Bowden neskutočne hltá a vníma každé slovíčko, jeho posadnutosť je čoraz očividnejšia. Scéna s mačkou v trúbe, likvidácia holuba, ubitie bezdomovca ale najmä Dussanderov pochod v uniforme je maximálne skutočný, hodnoverný a pri hajlovaní až mrazivý. A po všetkých týchto udalostiach prichádza rozuzlenie... Páči sa mi úplný záver keď Todd, hodný svojho prívlastku nadaný "vyškolí" svojho školského poradcu Edwarda Frencha presne tak, ako Arthur jeho samého. 85% ()

Baki

Na Apt pupil jsem narazil uplne nahodou a jsem za to rad. Na prvni pohled se to jevi jako obycejny film, kteremu by pasovalo sobotni odpoledne na nove. Omyl! Tento film je uznasny svou misty opravdu mrazivou atmosferou ( jak uz rekla KevSpa ohledne Iana v uniforme). A dalsi takova drobnustka, libil se mi prizvuk Iana, a to moc :). ()

Bigfuckman

Zajímavý thriller a Ian McKellen by byl nejen dobrý kouzelník Gandalf, ale skvěle zahrál i nácka v penzi. Co mě, ale zaujalo nejvíc tak to jak může v člověku již přes 40 let zapomenutá historie obživnout pouhým obléknutím nazi uniformy a zavelením několika povelů. Museli to bejt úplně zmagořený gumy s vymytým mozkem a oddaným svému nacionalisticky smýšlenému ideálu. Fuck nazi!! Jinak hluboká poklona Ianu MCKellenovi za herecký výkon. Pro fajnšmekry ještě doporučím si přepnout audio stopu z anglické na německou ve scéně s pochodováním. ()

LuNaj

Vidět Gandalfa jako Gestapáka je šokující. Když si nejdříve představíte toho hodného dědouška v Pánovi prstenů a později vidíte film, kde pouze vymění kouzelnický mundůr za nacistickou uniformu... V obou případech vám běhá mráz po zádech. Jestli to náhodou nebude právě McKellenem, nemyslíte? ()

RobbieM@N

Hodně nadprůměrný thriller, výkon Iana McKellena hodný Oscara a spolu s Renfrem vytvořili skvělou hereckou dvojici, Brian Singer dokáže vše výborně vygradovat a proměna mladého učedníka dosáhla na výbornou z pohledu charismatického staříka. A jako vrchol magický Tříska. ()

Cortesz

Předlohu neznám, ale tento film je úchvatnej. Sice jsem svým způsobem čekal krapet něco jiného, ovšem to co jsem viděl, předčilo má očekávání. Originální příběh, kterej graduje, scény, které zamrazí, vyladěný scénář do každého slovíčka, skvělá hudba, napínavej konec a především naprosto famózní herecké výkony Mckellena Renfra. Singer válí každým svým filmem. ()

Elegnor

Jedna z mála opravdu kvalitních Kingovek, který jsem v poslední době viděl. Dobře zahrané, slušné drama, atmosféra filmu mě (zvlášť ke konci) dost pohltila a dychtivě jsem očekával každý další okamžik. ()

jprmusic

Svým přesahem a krutou mrazivostí asi nejlepší film podle Stephena Kinga. Samozřejmě - Zelená Míle a Vykoupení jsou známější a populárnější, ale Nadaný žák je prostě JINÝ film. Půl filmu Vám z děsivé atmosféry bude běhat mráz po zádech a sir McKellen je v nacistické uniformě tak uvěřitelný až je jednomu úzko. Brad Renfro ukázal fantastické nadání, jenže se zdá , že některé šílené aspekty osobnosti hlavního hrdiny nemusel moc hrát - dobře nastartovanou hereckou kariéru utopil v chlastu a drogách a přestože ještě předloni natáčel s M.Rourkem a Kim Basinger, začátkem roku 2008 zemřel. ()

jafuska

od tohoto filmu jsem očekávala víc, jelikož jsem četla i knížku a tento příběh, byla jsem docela zklamaná,protože knížky od Kinga zbožnuji, ale rozhodně to nebyl špatný film, jen tam toho napětí mohlo být víc, doporučuji, ale jen pro ty, kdo nečetly stejnomenou knížku. ()

ratpile

Singerova filmografie kompletní. Na první pohled televizní snímek se skvělým obsazením. Na ten druhý však chytré zamyšlení nad fascinací zlem, zlu v každém z nás a přístupu k němu. Malý velký film. Perfektní skloubení nenudící, promyšlené, přehledně vyprávějící filmařiny a obsahu - dost možná nejlepší Singer. Řemeslníkem umí být nápaditějším, to si ale téma nevyžadovalo. p.s. Ian McKellen neuvěřitelný, scéna s pochodováním je skutečně mrazivá. ()

Dinsberg

Mrazivý thriller, potvrzující, že poturčenec horší Turka. Ian McKellen jako by se v uniformě SS narodil a scéna, kdy si ji zkouší, je natolik odzbrojující, že se mi i po druhém shlédnutí třásly ruce. Fascinující je však Michael Byrne, který se zde zhostil role sice rozsahem malé, ale pro film nesmírně důležité. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder