Brave New World

(seriál)
Trailer 1

VOD (1)

Epizody(9)

Z dalekých krajů dorazí neznámý rebel a obyvatelé Nového Londýna začínají zpochybňovat pravidla zdánlivě utopického světa, ve kterém žijí. (Netflix)

Trailer 1

Monisek

Nemuzu se rozhodnout, zda 3* nebo 4*.. Predlohu znam, a i kdyz jsem ji necetla, rozhodne jde o zajimavy namet. Tento seraial je koukatelny, bavil me, slupla jsem ho jako malinu, ale neco mi tam porad chybelo, nejake dovysvetleni, nejspis... to si asi tvurci nechavali do dalsich serii, na ktere ale uz bohuzel nedojde... skoda. ()

ER

Cherchez la femme. V rámci seriálu si dovolím parafrází "za vším hledej sex". Nakonec jsou to primitivní pudy.které ovládají svět a to bez ohledu, zda ho chceme udělat čím dál více dokonalejším. Sociálně filosofická témata , kterými se seriál zabývá,nejsou na zpracování jednoduchá, ale nakonec se dílo daří. Zajímavým plusem je finální odhalení Matrixu se schopností začít"nový život". Seriál sice nebude patřit mezi skvosty žánru, ale své místo si najde a za odvahu něco takového natočit dávám hvězdičku navíc. ()

Struhy

Z knihy si to bere základní myšlenku a postavy, i když je trochu (víc) přehází. První 3-4 díly jsou celkem vlažný, chvílema i trochu cheesy ... ale ten vizuál nebo co mě prostě bavilo a od poloviny série, když už se děj odehrává jen v Novým Londýně a ne i v tom vidlákově, to začalo být fakt zajímavý. Navíc scény z orgií v doprovodu hudby od Maps a dalších byly super! Atmosférou mi to celý připomínalo trochu Westworld a Leftovers ... i ten závěr. Do druhý série ovšem moc velký naděje nevkládám. ()

VanTom

Blištivá utopie, na povrchu s pilulkami „štěstí“, propojeností všech a otevřeným skupinovým sexem, ukrývá vespod prohnilé jádro: ztrátu soukromí, přísně předurčený třídní systém, potlačované emoce. Právě přes poslední zmíněné se k hlavním postavám, ignorantským či vykolejeným, v úvodních dílech tížeji dostávalo, probouzené zjitřené city neovládaly a nechaly se jimi nepříjemně vláčet. Jejich ryzost však posléze o to víc zasáhla (což se samozřejmě zase obrátilo proti nim samým). Vzpoura na sebe nenechala dlouho čekat a je škoda, že se o jejím pokračování ve světě mimo supermoderní velkoměsto už víc nedozvíme, AUDIOvizuálně šlo často o progresivní, opojující jízdu. ()

ARI50

Kdo by nechtěl žít tam kde je jen radost, a člověk je šťastný a hlavně samé orgie, starý život plno bolesti tak proč nejít do nového a když bude nejhůř pomůže pilulka. Zajímavý seriál, vždycky za vším dobrým je trochu tajemství a zlá, uvidíme jestli bude nějaké pokračování protože herci super, a na příběh působivé. ()

Související novinky

Leonardo DiCaprio a utopický ostrov

Leonardo DiCaprio a utopický ostrov

01.08.2020

Herec a producent Leonardo DiCaprio připravuje nový seriál Ostrov, jenž bude vycházet ze stejnojmenné knižní předlohy od Aldouse Huxleyho z roku 1962. Děj knihy vypráví o cynickém novináři, který… (více)