Hornblower - Důstojnické zkoušky (TV film)

Hornblower: The Examination for Lieutenant

Hornblower - Dôstojnícke skúšky

Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 1998, 93 min

Zde pokračuje příběh Horatia Hornblowera, který je zde již jako poručík čekatel a stále slouží na válečné lodi Indefatigable. CITÁT - Tak se modleme aby se bůh nestal Neutrálem.................. Veze se to na stejné vlně jako příběh první, ale je tu méně akce a více osobních vztahů. Chvilkama jsem pociťoval i trochu nudy. Víc vztahů a více poznávání života námořníků. CITÁT - Zásobovací loď na obzoru.......... Tento příběh je tak na 50%.(29.3.2015)

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce.(30.11.2009)

Je to úžasné, Hornblower má rozhodně styl! Sledovala jsem to pár roků zpátky a byla jsem nadšená. Proto jsem byla velice zvědavá co na toho odvážného klučinu budu říkat teď a můj názor se rozhodně nezměnil ani po těch pár letech, spíš bych řekla že naopak! Velice silný příběh, zaslouží si plný počet hvězdiček.(24.3.2009)

Život a skutky Horáce Rohoduje, čestňáka a panice, a jeho zářivá cesta do funkce ředitele imperiálního námořnictva díl druhý - Jak se nadrtit na důstojnické zkoušky v klidném prostředí karantény morové lodi. Pořád podporučík kadet, ale nebude to mít dlouhého trvání, je to šprt. Skvělý doplněk k ledvinkovému pudinku.(12.5.2014)

Recenzia na vyžiadanie. Výborná réžia, reálne lokácie, réžiovo kamerou a momentami vynikajúce. Strihová skladba horšia oproti debutovej časti, príbehovo a zvratmi odlišné. Pre herca Ioan Gruffudd to bolo skutočným štartovacím mostíkom, zbytočne si strácal energiu vo Kráľovi Artušovi (už len z toho dôvodu, ako to zahral práve na tomto Vám podá myšlienku, čo sakra si vyberá za úlohy. Áno, v tejto časti sa Horatio vydáva novou cestou, trochu bolo na obtiaž, že celé to upriamené na samotného Horatia, a ostatní ľudia stratili význam, ktorý bol v prvej časti veľmi dôležití. Soundtrack lahodný, kolorizácia na začiatku filmu mohla byť lepšia. Finálnym výsledkom- televízna tvorba ako má byť a séria Hornblower je zaručenou kvalitou. /70 %/(25.12.2017)

• - Natáčelo se převážně na Ukrajině a některé záběry jsou točeny v Portugalsku. (Terva)