Reklama

Reklama

Hornblower - Důstojnické zkoušky

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: The Examination for Lieutenant (více)

Obsahy(1)

Okrem vojny s revolučným Francúzskom, provokuje britská flotila v jeho vodách aj ďalšieho večného rivala - Španielsko, ktoré sa stále nemôže zmieriť so stratou Gibraltaru, ktorý obsadila a dobyla britská koruna. Mladý Hornblower je však zároveň tŕňom v oku niektorým poddôstojníkom, lebo sa poctivo pripravuje na dôstojnícke skúšky. Na bojovej lodi, kde slúži, však vládne veľká nespokojnosť potom, keď kapitán zníži denný prídel stravy, pretože Španieli zajali zásobovaciu loď. Pri náhodnom stretnutí s africkými Maurmi sa boja, aby sa nenakazili morom a preto zostáva celá posádka v dlhšej karanténe. Keď sa Hornblower vráti do služby, preslávi sa tým, že záchráni svoju bojovú loď pred útokom zápalnej lode. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

H34D 

všechny recenze uživatele

Hornblower na druhou nás provede po dalších, tentokrát ale nejen mořských dobrodružstvích. Posádka je ohrožena nákazou morem a proto musí zůstat patřičnou dobu na souši v karanténě, k velkému údivu Hornblower nakonec přeci jen přežije :) A k tomu všemu ještě složí důstojnické zkoušky, co víc si přát? Kvalita je na stejné úrovni jako díl prvni, proto i hodnocení zůstává taktéž stejné - 8/10 ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Asi mi nikdo nebude věřit, ale Hornblower patří k tomu nejlepšímu, co v Británie vyprodukovala pro televizi. První díl je asi nejlepší z celé série - kvůli tomu, co si hlavní hrdina vytrpí. Zásluhu na tom má určitě jeho představitel Ioan Gruffudd. Horatio Hornblower je synem lékaře, ale miluje moře a proto nastupuje jako důstojník-čekatel na loď jejího veličenstva Indy. Jako na nováčka si na něj zasedne jeden z vyšších důstojníků a nehraje se tady o hrdost ale o život. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Najít chvilku klidu ke studijní četbě, když velíte rozpadající se lodi s morem možná stiženou posádkou a žízní trpícím dobytkem (skutečným, nikoli posádkou), to není zrovna lehký cíl. I Chuck Norris by se u něj zapotil. Hornblower však ne, ten takovou výzvu zvládá levou zadní. Sice výtečné, ale i tak horší prvního dílu. Vše se tady totiž plně soustředí na Horatia, což je sice logické, ale ta ignorace zbytku posádky bolí. Jednička totiž z rozložení pozornosti těžila, dvojka na její ignoraci dojíždí. Nijak moc, ale trochu přeci jen. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Mor, hladomor (to je přehnané, ale hezky to jde po sobě), blokáda Gibraltaru, tělesné tresty a jiné aspekty dobového mořeplavectví. Dobré televizní dílo, ale Forester přece jen není O'Brian a Grieve není Weir. Líbí se mi, jak Gruffud vždycky vypálí z jedné pistole, pak jí okázale zahodí a vytáhne druhou. Zřejmě za ním stejně jako za mamlůky chodí sluhové a sbírají zahozené pistole. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Druhým dílem s Hornblowerem prožíváme další námořnická dobrodružství na palubě válečné fragaty staré dobré Royal navy - HMS Indefatigable .Mimochodem takováto bitevní loď na konci osmnáctého století skutečně existovala, stejně tak jako kapitán Sir Edward Pellew jež jí nejen ve filmu ale i ve skutečnosti velele!. Španělé ukáží Britům jak chápou neutralitu a začnou jim potápět zásobovací škunery. Kapitán Pellew je na fregatě nucen snížit příděly jídla na polovinu což vede k nelibosti u posádky. Hornblower je vyslán do Oranu v Alžíru nakoupit od místních dobytek, obilí a další zásoby pro flotilu kotvící u Gibraltaru. Jenže nic není tak jednoduché jak se na první pohled zdá a banální nákup nakonec dopadne úplně nečekaně. Souběžně s tím se Hornblower pečlivě připravuje na námořní zkoušky po jejichž případném dokončení by konečně dostal toužebně vyhlíženou hodnost poručíka. ---- Pokračování prvního dílu je stále zábavné i napínavé. Divák již zná spoustu členů posádky i z řad námořníků a tak se na HMS Indefatigable a mezi jejími muži cítí skoro jako doma. Je pravdou a zaznívá to i v ostatních komentech, že mi ,,dvojka'' přišla místy až moc dobrodružná a Hornblower byl prakticky u všeho co se kde dělo (a tam vždy nějak exceloval), ale proč ne. Pět steaků skopového. * * * * * ()

Galerie (49)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se převážně na Ukrajině a některé záběry jsou točeny v Portugalsku. (Terva)

Reklama

Reklama