Reklama

Reklama

Hornblower - Důstojnické zkoušky

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: The Examination for Lieutenant (více)

Obsahy(1)

Okrem vojny s revolučným Francúzskom, provokuje britská flotila v jeho vodách aj ďalšieho večného rivala - Španielsko, ktoré sa stále nemôže zmieriť so stratou Gibraltaru, ktorý obsadila a dobyla britská koruna. Mladý Hornblower je však zároveň tŕňom v oku niektorým poddôstojníkom, lebo sa poctivo pripravuje na dôstojnícke skúšky. Na bojovej lodi, kde slúži, však vládne veľká nespokojnosť potom, keď kapitán zníži denný prídel stravy, pretože Španieli zajali zásobovaciu loď. Pri náhodnom stretnutí s africkými Maurmi sa boja, aby sa nenakazili morom a preto zostáva celá posádka v dlhšej karanténe. Keď sa Hornblower vráti do služby, preslávi sa tým, že záchráni svoju bojovú loď pred útokom zápalnej lode. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Mor, hladomor (to je přehnané, ale hezky to jde po sobě), blokáda Gibraltaru, tělesné tresty a jiné aspekty dobového mořeplavectví. Dobré televizní dílo, ale Forester přece jen není O'Brian a Grieve není Weir. Líbí se mi, jak Gruffud vždycky vypálí z jedné pistole, pak jí okázale zahodí a vytáhne druhou. Zřejmě za ním stejně jako za mamlůky chodí sluhové a sbírají zahozené pistole. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Tak, už mám čiastočnú odpoveď na otázku, ktorú som si položil pri prvom diele série o Hornblowerovi. Zaujímalo ma kam bude smerovať kvalita a príťažlivosť ďalších dielov. Po zhliadnutí Dôstojníckych skúšok s ľútosťou konštatujem, že kvalita aj príťažlivosť upadá a výsledkom je časť televízneho seriálu bez prekvapení.. Časť predností z prvého dielu sa podarilo preniesť aj do nasledujúceho, ale nič nové, objavné sa neukázalo. Takže zasa tri hviezdičky, tentoraz slabšie. A nie som si istý, či prejavím záujem sledovať ďalšie diely série. ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Hornblower na druhou nás provede po dalších, tentokrát ale nejen mořských dobrodružstvích. Posádka je ohrožena nákazou morem a proto musí zůstat patřičnou dobu na souši v karanténě, k velkému údivu Hornblower nakonec přeci jen přežije :) A k tomu všemu ještě složí důstojnické zkoušky, co víc si přát? Kvalita je na stejné úrovni jako díl prvni, proto i hodnocení zůstává taktéž stejné - 8/10 ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Najít chvilku klidu ke studijní četbě, když velíte rozpadající se lodi s morem možná stiženou posádkou a žízní trpícím dobytkem (skutečným, nikoli posádkou), to není zrovna lehký cíl. I Chuck Norris by se u něj zapotil. Hornblower však ne, ten takovou výzvu zvládá levou zadní. Sice výtečné, ale i tak horší prvního dílu. Vše se tady totiž plně soustředí na Horatia, což je sice logické, ale ta ignorace zbytku posádky bolí. Jednička totiž z rozložení pozornosti těžila, dvojka na její ignoraci dojíždí. Nijak moc, ale trochu přeci jen. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Asi mi nikdo nebude věřit, ale Hornblower patří k tomu nejlepšímu, co v Británie vyprodukovala pro televizi. První díl je asi nejlepší z celé série - kvůli tomu, co si hlavní hrdina vytrpí. Zásluhu na tom má určitě jeho představitel Ioan Gruffudd. Horatio Hornblower je synem lékaře, ale miluje moře a proto nastupuje jako důstojník-čekatel na loď jejího veličenstva Indy. Jako na nováčka si na něj zasedne jeden z vyšších důstojníků a nehraje se tady o hrdost ale o život. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se převážně na Ukrajině a některé záběry jsou točeny v Portugalsku. (Terva)

Reklama

Reklama