Reklama

Reklama

Hornblower - Důstojnické zkoušky

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: The Examination for Lieutenant (více)

Obsahy(1)

Okrem vojny s revolučným Francúzskom, provokuje britská flotila v jeho vodách aj ďalšieho večného rivala - Španielsko, ktoré sa stále nemôže zmieriť so stratou Gibraltaru, ktorý obsadila a dobyla britská koruna. Mladý Hornblower je však zároveň tŕňom v oku niektorým poddôstojníkom, lebo sa poctivo pripravuje na dôstojnícke skúšky. Na bojovej lodi, kde slúži, však vládne veľká nespokojnosť potom, keď kapitán zníži denný prídel stravy, pretože Španieli zajali zásobovaciu loď. Pri náhodnom stretnutí s africkými Maurmi sa boja, aby sa nenakazili morom a preto zostáva celá posádka v dlhšej karanténe. Keď sa Hornblower vráti do služby, preslávi sa tým, že záchráni svoju bojovú loď pred útokom zápalnej lode. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Mor, hladomor (to je přehnané, ale hezky to jde po sobě), blokáda Gibraltaru, tělesné tresty a jiné aspekty dobového mořeplavectví. Dobré televizní dílo, ale Forester přece jen není O'Brian a Grieve není Weir. Líbí se mi, jak Gruffud vždycky vypálí z jedné pistole, pak jí okázale zahodí a vytáhne druhou. Zřejmě za ním stejně jako za mamlůky chodí sluhové a sbírají zahozené pistole. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Zde pokračuje příběh Horatia Hornblowera, který je zde již jako poručík čekatel a stále slouží na válečné lodi Indefatigable. CITÁT - Tak se modleme aby se bůh nestal Neutrálem.................. Veze se to na stejné vlně jako příběh první, ale je tu méně akce a více osobních vztahů. Chvilkama jsem pociťoval i trochu nudy. Víc vztahů a více poznávání života námořníků. CITÁT - Zásobovací loď na obzoru.......... Tento příběh je tak na 50%. ()

Reklama

CumlayDePric 

všechny recenze uživatele

Život a skutky Horáce Rohoduje, čestňáka a panice, a jeho zářivá cesta do funkce ředitele imperiálního námořnictva díl druhý - Jak se nadrtit na důstojnické zkoušky v klidném prostředí karantény morové lodi. Pořád podporučík kadet, ale nebude to mít dlouhého trvání, je to šprt. Skvělý doplněk k ledvinkovému pudinku. ()

Drom 

všechny recenze uživatele

Druhá část nás provází kariérním vzestupem Horatia Hornblowera, jako schopný mladý důstojník je kapitánem navržen na poručickou zkoušku. Poručík-čekatel se tedy mezi dramatickým získáváním sebevědomí a zkušeností snaží studovat a už to vypadalo na úspěch hodný Arnolda Rimmera při důstojnické zkoušce, když nečekané události změní běh jeho světa a umožní mu prokázat svoji odvahu a pevný charakter. Horko při tom bylo, ale s tepelným štítem to nemělo nic společného. Pokračování je slabší prvního dílu a jeho účelem je překlenout období od Hornblowerových začátků k vyšším hrám dílu následujícího, tedy počátek budování jeho reputace. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Asi mi nikdo nebude věřit, ale Hornblower patří k tomu nejlepšímu, co v Británie vyprodukovala pro televizi. První díl je asi nejlepší z celé série - kvůli tomu, co si hlavní hrdina vytrpí. Zásluhu na tom má určitě jeho představitel Ioan Gruffudd. Horatio Hornblower je synem lékaře, ale miluje moře a proto nastupuje jako důstojník-čekatel na loď jejího veličenstva Indy. Jako na nováčka si na něj zasedne jeden z vyšších důstojníků a nehraje se tady o hrdost ale o život. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se převážně na Ukrajině a některé záběry jsou točeny v Portugalsku. (Terva)

Reklama

Reklama