VOD (1)

Po tom, ako uniesli malú Olu, sľúbil detektív Robert Goc (Piotr Adamczyk) jej matke (Marieta Zukowska), že sa nevzdá pátrania po nej, dokiaľ ju nenájde a neprivedie späť domov. Avšak ako roky v pátraní po Oli (Julia Wieniawa-Narkiewicz) plynuli, osamelý policajt, ponorený príliš dlho v špine a svinstve sveta pedofilov, začína zisťovať krutú a nepríjemnú pravdu o sebe samom. (sochoking)

pornogrind

Moje první setkání s tvorbou Patryka Vegy(a rozhodně né poslední). Hodně solidní psycho drama, který se točí kolem pedofílie, dětské pornografie a obchodu s bílým masem. Napínavý od začátku až dokonce. V několika pasážích je to fakt slušnej psycho nátlak. Celkovej dojem kazí snad jen nepochopitelný jednání policie, úřadů, atd. (viz. nechání dětí na ulici, propuštění Olega, atd.) Na druhou stranu kdyby všechno šlo jak má tak je po pár minutách(na hranici) konec filmu. Ale to by byla škoda, protože by divák přišel o tuhle neskutečnou podívanou. Hodně silný 4 hvězdy. ()

Morholt

Každý film, který se zabývá zneužíváním dětí, hodí na diváka bezútěšnou deku. V případě Vegy jsem se ještě navíc bál, že bude až moc naturalistický, ale díky Bohu šílený Polák udeřil spíš na psychologickou stránku věci. Nicméně to neznamená, že to nebylo otřesné. Scéna, ve které se asi desetiletá holčička, zachráněná ze spáru úchylačky, snaží svést policistu, mi z hlavy jen tak nevymizí. Celkově se Vega spíš soustředí na postavy, než na obvyklou řezničinu a zvládá to bravurně. Zejména Adamczykova postava si prochází natolik příšerným vývojem, který si člověk ani nechce představovat. Jeden z těch filmů, který vám z hlavy jen tak nevyšumí. Bohužel. 90% ()

Kudly4

Devátý film od Vegy, co jsem viděl a opět kvalitní podívaná. Kvalitu jsem samozřejmě očekával, tenhle můj oblíbený polský řezník, mě zatím vyloženě nezklamal (z devíti filmů, mají nejnižší hodnocení 3* pouze dva). Dětská pornografie a černý trh s dětmi, je asi to nejodpornější, co se ve světě děje a Patrik to zfilmoval, celkem dost dobře, i když čekal jsem upřímně, že to bude víc "šokující" (kdo má Vegu nakoukaného, tak ví o čem mluvím), ale možná je to dobře, že se to drželo v této zkousnutelné podobě. I tak, silný film. (174. hodnocení) ()

Aljak

Vynikajúca psychologická thrill dráma postavená na námete únosu malej Oli, ktorú jedného dňa zláka na karamelku jeden ruský pedofilný nechuťák! A tak sa roztáča dlhoročné hľadanie ihly v kope sena vo svete pedofilných zvráteností. Sympatický detektív Robert sa do toho poriadne ponoril, a napokon sám dopláca na svoju zanietenosť do celého prípadu (hoci by to sám o sebe nikdy nepovedal). Film má vynikajúce tempo, hoci sem tam sa tam až zbytočne príliš tlačilo na pílu - a najmä tá záverečná "čistiaca" scéna bola na môj vkus už príliš... Ale inak skvelý film, so silnou témou a ešte silnejším odkazom podaným často úplne bez servítky. 4* ()

Fr

„STRÝČEK KIRYL MILUJE DĚTI…“ Případ ztracený polský holčičky. Unesena do Ruska. Ty vole, ten ruskej systém… Jasně, tady v Evropě všechno kurevsky přeháníme, ale voni… - jestli teda Poláci schválně nepřifukujou…, ale co je mi známo o Rusácích, tak… Takže, i když se mně občas nechce věřit, beru to jako realitu. Naštěstí tady v tom příběhu nedbá pravidel ani polda, takže zmrdi mají celkem rovnocenýho protivníka. Bohužel pak začne pokulhávat scénář. Je to plný hnusnejch a nesmyslnejch emocí. A taky kreténskýho chování, nebo, dobře…. chování, kterýmu nerozumím. Zbytečně. Páč ten nápad byl dobrej! Ovšem udělat po tom všem z poldy dementa… prostě nejde. Vole nejde! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Scénář vznikl podle dokumentárních filmů. 2.). Patryk Vega doufal, že tímto filmem strhne vlnu k boji proti obchodu s dětmi. 3.) Thx za titule „Jana Děžinská“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

• Film bol natočený v roku 2019 a jeho premiéra bola pôvodne plánovaná na 4. decembra 2020, no z dôvodu zatvorenia kín z dôvodu pandémie COVID-19 bola premiéra odložená na apríl 2021, no v kinách sa objavil až v septembri 2021. (Arsenal83)
  • Film sa v Poľsku distribuoval ako vhodný od 16 rokov. (Arsenal83)
  • Paralelne s filmom vznikla trojdielna miniséria pre televíziu Canal+. (Arsenal83)