Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

Sidon

"Akční" scény vyznívají úsměvně až tragicky, některé dějové zvraty v logice výraně pokulhávají, ale na druhou stranu velmi oceňuji výběr herců, herecké výkony i humor. Vzhledem k očekávání (co taky očekávat od českého hororu?-) jsem velmi spokojený. ()

brasek odpad!

Podľa mňa je toto jeden z najhorších filmov, ktoré uzreli svetlo filmového sveta. Filmová tragédia a nie hororová komédia. ()

mrsin

Zajímavý a na české poměry i dost nezvyklý film, mnohými milovaný, mnohými nenáviděný. Já osobně se stavím tak nějak doprostřed, i když mě po celou dobu iritovalo herecké "umění" Hrušínského a Bartošové, na jejichž místě bych si dokázal klidně představit někoho jiného, kdo by to zvládl zahrát lépe. Z menších rolí naopak příjemně překvapil Vízner nebo Kopřiva. Za mě lehký nadprůměr. ()

Merenre

Tak nízké hodnocení? Jste suchaři. Film má luxusní atmosféru a vedle Coppolova Drákuly je to zdaleka nejlepší upířina na filmovém plátně. Dojem dokonalosti dotváří Hrušínského hrudní svetr, Nárožného těžká a nervydrásající nespavost, hromada upírů ze staré školy a do temnoty neustále ponořené město. Dobrá, příběh možná není úplný klenot, ale atmoška to jasně vyvažuje. ()

Veeria

Český film o upírech....neříkám, že nemá nějaké ty trhlinky, ale jinak se mi velmi líbí a ráda se na něj vždycky podívám....nechybí troška napětí, ale i vtipné scény. :) Palec hore dávám především panu Táborskému, Preissovi a Víznerovi. :) ()

Jack_F.

Ach a sme doma. Zaprdění údocitní chytrolíni odstupte a sežerte česnek. :) Jsem rád, že můj zabanovaný teplomet paascha nezklamal a napařil odpad. Zřejmě by si rozuměl s rolí Vladimíra Marka aka přitepleného upíra. :D Ovšem uživatel JFL vyhrává cenu za nejdementnější komentář poslední doby. Přirovnat to k Twilight chce opravdovou dávku varlat v puse. ()

Teron

Já prostě nemůžu jinak, protože je to za prvý krásnej nápad, za druhý je to výborně obsazený, a za třetí je to nádherně hravý od fackovaného strýčka, přes stydlivého Hrušínského až po vynikajícího Preisse (Někdo mi saje kapelníka...). Soukup se tu vydal podobnou cestou jako v mnoha případech duo Vorlíček s Macourkem na mnoho scén se dá koukat furt:-) ()

Kontryhelka

Úžasný český upírský film. Dobře natočené, výborný hláškující opilec Nárožný v roli strýčka, jemný gentleman Hrušínský a sympatická upírka Iveta. Bláznivý upírolog "farář Otík" a jeho kumpáni,kteří zpackají co můžou. Nezapomenutelný žárlivý kokrhající upír Vízner a teploušský upír Roman,který balí chrabrého plukovníka.A samozřejmě je nejlepší Nelly Gaierová, jak si nasazuje ty upíří klapačky. Mně se to fakt líbí i po létech a vždycky se těm všem packalům fakt nasměju.Já tyhle ptákoviny prostě miluju . ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 3/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 0/10 ... Celkový dojem: 0/10. Jeden z nejhorších filmů, které jsem v životě viděl. ()

Cubah

Podle mého názoru je to výjimečně povedený snímek, ve kterém Soukup prokázal, že točit opravdu umí (spíš uměl), nadhled i příjemný nádech (lehké) hororové atmosféry, na české poměry žánrově a filmařsky ojedinělý počin. A že je zjevně silně inspirován jinými? To už snad ani nemá cenu u tematicky obdobných filmů řešit, tenhle je prostě českej... ()

Lucius.15

Mě se to moc líbilo, mám ráda české staré (pro mě) filmy. Herce Hrušínského sice moc nemusím a Ivetu Bartošovou už vůbec ne, ale v těchto rolích jim to moc slušelo. Film mě bavil od začátku až do konce, nepostrádá chvilky, kdy se bojíte, ani chvilky, kdy se upřímně smějete. Ráda se kdykoliv podívám znovu ;-) ()

Drky

1* dávám za upíry, protože jsou to jedny z mých nejoblíbenějších filmových postav a dal bych kvůli ním i více hvězd, jenomže tady se chovali jako banda přiteplených debilů a naprosto zdiskreditovali to o čem upírština je. Připadali mi jako tlupa hloupých čertů z nějaké přitroublé české pohádky! Nezachránila to ani ještě krásná Ivetka. Hodnocení 1* a 15%. ()

LoArmistead

Rozporuplný film. Na jedné straně tragická ústřední dvojice, na straně druhé úžasná atmosféra barokní Prahy. Dobré vedlejší postavy (Preiss, Nárožný, Kopřiva) a povedená hudba, ale také rádoby romantický patos a všudypřítomný pocit, že občas tvůrci dost vaří z vody. Každopádně klady lehoulince převažují zápory a tak dávám tři hvězdičky. ()

hyde1987

Jedna hvězda za Nárožného, jedna za Preisse. Jinak dost o ničem. Stejně jako většina lidí nemám pro Soukupa zrovna pochopení...je to vlastně stejně jako pozdější Olmer. Díky těmto dvěma pánům mohu alespoň s klidným srdcem říct, že po shlédnutí jejich "majstrštyků" už vydržím odkoukat sebevětší brak sedíc holou prdelí na žiletce.... ()