Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

marcelita

Hrozně ten film mám ráda,výborný Petr Nárožný a Viktor Preiss,samozdřejmě mladý Hrušinský mě bude otravovat snad ve všech filmech...asi budu odvážná když řeknu,že se mě zdá,že neumí moc hrát(ono hold narodit se do takové rodiny neznamená ještě podědit herecký talent)A Iveta Bartošová taky nic moc,ale příběh se mě zdá hezký a je to mile humorně natočené. Za mě palec nahoru. ()

Cecko

Na tohle člověk jen tak nezapomene. Ten film není velký dějem nebo hloubkou nebo efekty, ale herectvím! Zkrátka takový náhled na život upírů po česku. Dobře hráli všichni, ale na mě nejvíce zapůsobil Oldřich Vízner coby pěvec Alfieri, Viktor Preiss jako jeden z nejdůvěryhodnějších upírů co jsem kdy viděl, Luděk Kopřiva ve své životní roli a dorazil to přihřátý Roman... ()

napomelon

Geniální film na pozadí stověžaté dámy v obležení krvelačných upírů. Perfektní a neopakovatelná dobová atmosféra a hudba - nepřekonatelná. Kouzlo tkví v tom, že humor nespočívá v přímém zesměšnění postav a jejich dialogů, ale ve skryté nadsázce, která není divákovi podána agresivně, narovinu, ale pozvolna tak, aby si ji sám našel a vychutnal. Hlášky, které neomrzí, ustrašený pohled mladého srnečka i naivita I. Bartošové, která však stále zůstává v mezích, čímž se stává přitažlivější, to vše do sebe hladce zapadá. Ani jedna zbytečná scéna, každý moment si dokážu vždy vychutnat. Je to zkrátka horor nehoror, komedie nekomedie, královna Koloběžka I. by měla radost. ()

nemkatuli

Připojuju se k těm, kterým se tento vtipný a povedený film líbí. Velebím výkony Petra Nárožného a vlastně každého, který svojí troškou přispěl k dotvoření tohoto na naše poměry a dobu vzniku neobyčejně dobře natočeného kousku. ()

Pimburger

Ne, že by to bylo buhvíjaké veledílo, ale takhle nízké hodnocení si to ve světle dnešních filmů rozhodně nezaslouží. Kromě toho, že jsem se na to jako malý soploň na Silvestra vždycky těšil a pak u toho usnul, protože to běželo až někdy v jednu, tak mě celý příběh i bavil. Samozřejmě to není klasický horor, nýbrž spíše jeho parodie, ale pro mě dobrá parodie. Bartoška byla fakt kost, neobratný milovník Rudolfa Hrušínského velice dobře zahraný, Viktor Preiss správně děsivý a i ostatní postavičky z řad upírstva stojí za to. Když k tomu přidám dobrou atmosféru se skutečným nádechem staré Prahy, mělo by to u mě čtyři hvězdy. Pátou přidávám jako vyplazený jazyk na všechny odpadáře. ()

maestrum

Já si nemůžu pomoct. 5* Mnohými zatracovaný podobně jako film Slunce, seno...a na druhou stranu mnohými milovaný. Já se řadím k těm druhým. Vynikající herecké obsazení, od poplety strýce, přes upírobijce, srnečka, hraběte až po Bartošovou, které oč méně hraje, o to víc je roztomilá a děsně jí to sluší. Každému herci jeho role sedí jak ušitá, divák (alespoň já) se baví od začátku, až do konce... ()

Indominus

3,5*. Nebylo to vůbec špatné, já ale moc křížení komedie a hororu nemám rád. A dnes (30. 12. 2015) jsem si uvědomil, že je tý holky Bartošový fakt škoda i jako herečky - tady je až étericky půvabná (přiznávám, že na tom má zásluhu i ,,dabing´´ Simony Vrbické). ()

Zrzavakocka

Filmu s upirskou tematikou je poměrně hodně a vždy se týkají aspoň okrajové našeho národa tak proč nenatocit se svými upirskou pohádku pro dospele, herecka plejáda v dnešní době v roce 16 již s několika neboztiky ale řekl bych že je součástí českého zlatého fondu kinematografie ()

Hrnek

Nízke hodnotenie je nezaslúžené. Je to aj strašidelné, aj zábavné. Atmosféru to má skvelú, lepšiu ako anglické horory. Nárožný a jeho hlášky boli na popukanie. Nemyslím si, že vykrádali s týmto filmom nejaké iné. Mnohé veci boli originálne. A Preiss zahral upíra na jednotku. ()

waxtrax

Ten film je hodně dobrý. Strojí na výkonech předních hereckých osobností, netupých dialozích, skvělé výpravě, krásné kameře pohrávající se stíny v portrétech i exteriérech. Co film citlivě sráží dolů, je angažování toporného Hrušínského nejml. do hlavní role a formát filmu 4:3. ()

xyran

Řekl bych, že se jedná o podařenou taškařici na upírskou tematiku - V.Preiss je úžasný, P.Nárožný jako vždy nezklamal. Myslím, že si film tak nízké hodnocení nezasluhuje - proto jako vzdor dávám za 4hv. ()

Takaru

Už asi navždy moje "guilty pleasure" záležitost. Kouzelná hororová "pohádka", která mě i podesáté pobaví a navodí naprostou pohodu, i kdyby trakaře padaly. Další z důkazů, že Soukup uměl natočit kdejaký žánr. Není, co vytknout. Plná palba. ()

TheFoxXRX

Myslím, že nejvíc můžou být zklamaní Soukupovi skalní fanoušci. Možná i proto je hodnocení tak nízké. Toto dílo v jeho tvorbě evidentně vybočuje. Jeho 80´ "komedie" s pouličními frajery mě nikdy neoslňovali, a od amerikanizovaných přehnaných a laciných komedií s Poldou to šlo dál z kopce. Tenhle film má spoustu nám blízkého Svěrákovského humoru. Obsazení a výkony naprosto dokonalé (dokonce jsem zde dokázal akceptovat i Ivetu Bartošovou). Atmosféra filmu dokonalá. ()

DiableBlanc

Já tenhle film měl vždycky rád :) krásná Ivetka, které tahle role nesmírně sluší a sedí ...charismatický Viktor Preiss, kterého máte rádi, i když je ten záporný ...skvěle odvedená práce pana Nárožného i Táborského ...no skvělé! ()

horskejvlk

Natočený hororkomedie s krásnou tajemnou Prahou, sexy úpírkou Ivetou ktrá je na zenitu svého vzhledu, časem to šlo z kopce. Pěknou hudbou a kamerou. Film oplývá vtipem tak proč tak nízké hodnocení a reprízy pouze na CS filmu. Většina komentářů film haní nevím na mě působí jako slušná barokní komedie která hraničí s parodii. Film se musí prodat sám tak si myslím že propadák to nebyl. ()

SATUR.

Žánrově je to svérázná dobová parodie. Je zde sympatická kamera, práce se světlohrou, výstižná senzitivní barevnost dle atmosfery děje, kvalitní hudba, po výtvar. stránce precizní estetické provedení. Režijně kompaktní. IB byla předabována, možná tehdy nebyla ve hlasové, artikulační kondici (viz. vyhrocená "aféra" s kolegou RH+LŠ). ()