Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

Sidon

"Akční" scény vyznívají úsměvně až tragicky, některé dějové zvraty v logice výraně pokulhávají, ale na druhou stranu velmi oceňuji výběr herců, herecké výkony i humor. Vzhledem k očekávání (co taky očekávat od českého hororu?-) jsem velmi spokojený. ()

brasek odpad!

Podľa mňa je toto jeden z najhorších filmov, ktoré uzreli svetlo filmového sveta. Filmová tragédia a nie hororová komédia. ()

mrsin

Zajímavý a na české poměry i dost nezvyklý film, mnohými milovaný, mnohými nenáviděný. Já osobně se stavím tak nějak doprostřed, i když mě po celou dobu iritovalo herecké "umění" Hrušínského a Bartošové, na jejichž místě bych si dokázal klidně představit někoho jiného, kdo by to zvládl zahrát lépe. Z menších rolí naopak příjemně překvapil Vízner nebo Kopřiva. Za mě lehký nadprůměr. ()

Merenre

Tak nízké hodnocení? Jste suchaři. Film má luxusní atmosféru a vedle Coppolova Drákuly je to zdaleka nejlepší upířina na filmovém plátně. Dojem dokonalosti dotváří Hrušínského hrudní svetr, Nárožného těžká a nervydrásající nespavost, hromada upírů ze staré školy a do temnoty neustále ponořené město. Dobrá, příběh možná není úplný klenot, ale atmoška to jasně vyvažuje. ()

Veeria

Český film o upírech....neříkám, že nemá nějaké ty trhlinky, ale jinak se mi velmi líbí a ráda se na něj vždycky podívám....nechybí troška napětí, ale i vtipné scény. :) Palec hore dávám především panu Táborskému, Preissovi a Víznerovi. :) ()

Jack_F.

Ach a sme doma. Zaprdění údocitní chytrolíni odstupte a sežerte česnek. :) Jsem rád, že můj zabanovaný teplomet paascha nezklamal a napařil odpad. Zřejmě by si rozuměl s rolí Vladimíra Marka aka přitepleného upíra. :D Ovšem uživatel JFL vyhrává cenu za nejdementnější komentář poslední doby. Přirovnat to k Twilight chce opravdovou dávku varlat v puse. ()

Tsuki003

Dle mého dost nedoceněný snímek. Místy je to k popukání, parodický směr je totiž jasně daný, a až na vyjímky (jednu) výborně herecky obsazené. Nepopírám, že bomba světa to asi není, ale u mě Svatba upírů docela zabodovala. Mimochodem, že takhle dobře podané upíří "zabíjení" najdu zrovna tady, jsem opravdu nečekala... ()

Teron

Já prostě nemůžu jinak, protože je to za prvý krásnej nápad, za druhý je to výborně obsazený, a za třetí je to nádherně hravý od fackovaného strýčka, přes stydlivého Hrušínského až po vynikajícího Preisse (Někdo mi saje kapelníka...). Soukup se tu vydal podobnou cestou jako v mnoha případech duo Vorlíček s Macourkem na mnoho scén se dá koukat furt:-) ()

Kontryhelka

Úžasný český upírský film. Dobře natočené, výborný hláškující opilec Nárožný v roli strýčka, jemný gentleman Hrušínský a sympatická upírka Iveta. Bláznivý upírolog "farář Otík" a jeho kumpáni,kteří zpackají co můžou. Nezapomenutelný žárlivý kokrhající upír Vízner a teploušský upír Roman,který balí chrabrého plukovníka.A samozřejmě je nejlepší Nelly Gaierová, jak si nasazuje ty upíří klapačky. Mně se to fakt líbí i po létech a vždycky se těm všem packalům fakt nasměju.Já tyhle ptákoviny prostě miluju . ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 3/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 0/10 ... Celkový dojem: 0/10. Jeden z nejhorších filmů, které jsem v životě viděl. ()

Cubah

Podle mého názoru je to výjimečně povedený snímek, ve kterém Soukup prokázal, že točit opravdu umí (spíš uměl), nadhled i příjemný nádech (lehké) hororové atmosféry, na české poměry žánrově a filmařsky ojedinělý počin. A že je zjevně silně inspirován jinými? To už snad ani nemá cenu u tematicky obdobných filmů řešit, tenhle je prostě českej... ()

Lucius.15

Mě se to moc líbilo, mám ráda české staré (pro mě) filmy. Herce Hrušínského sice moc nemusím a Ivetu Bartošovou už vůbec ne, ale v těchto rolích jim to moc slušelo. Film mě bavil od začátku až do konce, nepostrádá chvilky, kdy se bojíte, ani chvilky, kdy se upřímně smějete. Ráda se kdykoliv podívám znovu ;-) ()

Drky

1* dávám za upíry, protože jsou to jedny z mých nejoblíbenějších filmových postav a dal bych kvůli ním i více hvězd, jenomže tady se chovali jako banda přiteplených debilů a naprosto zdiskreditovali to o čem upírština je. Připadali mi jako tlupa hloupých čertů z nějaké přitroublé české pohádky! Nezachránila to ani ještě krásná Ivetka. Hodnocení 1* a 15%. ()

LoArmistead

Rozporuplný film. Na jedné straně tragická ústřední dvojice, na straně druhé úžasná atmosféra barokní Prahy. Dobré vedlejší postavy (Preiss, Nárožný, Kopřiva) a povedená hudba, ale také rádoby romantický patos a všudypřítomný pocit, že občas tvůrci dost vaří z vody. Každopádně klady lehoulince převažují zápory a tak dávám tři hvězdičky. ()

hyde1987

Jedna hvězda za Nárožného, jedna za Preisse. Jinak dost o ničem. Stejně jako většina lidí nemám pro Soukupa zrovna pochopení...je to vlastně stejně jako pozdější Olmer. Díky těmto dvěma pánům mohu alespoň s klidným srdcem říct, že po shlédnutí jejich "majstrštyků" už vydržím odkoukat sebevětší brak sedíc holou prdelí na žiletce.... ()