Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

Luisis

Příjemná strašidelná sranda, se skvělým hereckým obsazením, divnou vybrnkávací hudbou a naprosto fantastickou atmosférou!!! - 70% ()

mupimup

Kdykoli si na tenhle film vzpomenu začnu se podvědomě usmívat a naprosto se mi nedaří soustředit se na jeho slabá místa. Vzhledem k tomu, že je vlastně jenom jedno (zato skutečně prasečí velikosti), není to ani potřeba. Na obsazení hlavních rolí nejmladším Hrušínským, jehož telecí výraz se vlastně k roli docela hodí, a tehdy ještě líbezné Bartošové se však z určitého úhlu pohledu dá dívat i jako na geniální tah. Herectví tohoto dua je pro mě natolik sterilní a bezvýrazné, že se pro mě stávají takřka neviditelnými. Paradoxně díky tomuto daru, je mi umožněn ničím nerušený zážitek z výborných komediálních výkonů ve „vedlejších rolích“. A jsou to právě scény Luďka Kopřivy, Petra Pelzera nebo Jana Přeučila, ale zejména bezkonkurenčního tria Nárožný, Preiss a Vízner, které pro mě pozvedají tenhle Soukupův počin do čtyřhvězdných výšin. Románek vyžilé, staré rakety a jelimánka odněkud z Dolní Řitě, je jejich působením nevyhnutelně odsunut do role nutné, křovoidní součásti jinak barvitého příběhu. ()

Schlierkamp

Český hororový film s upířím námětem odehrávající se v 17. století, v němž se mladý anglický šlechtic Richard Bancroft na první pohled zamiluje do krásné dívky. Úvod snímku se mi zdál zajímavý a tajemný, postupně však film sklouzával do parodie a laciné komedie, jak bývá ve většině Soukupových filmů zvykem. Ústřední dvojice milenců byla složena z nesmělého R. Hrušínského nejml., oblíbeného režisérova herce, navzdory slavným hereckým genům talentem příliš nepolíbeného a tenkrát ještě nádherné upírky I. Bartošové, o jejíž hereckých schopnostech nemůže být ani řeč. Naopak umělci ve vedlejších rolích, ať už se jedná o P. Nárožného (otec Bancroft), nepřehlédnutelného doktora L. Kopřivu či elegantního hraběte V. Preisse, zvedli hodnocení snímku alespoň do průměru a předvedli standartně kvalitní herecké výkony. V roli důstojníka pátrajícího po osudu svého syna a snažícího se zneškodnit hraběte, původce všeho zla, se objevil neznámý P. Pelzer. Závěr snímku se režisérovi vůbec nepovedl, působil na mě překotně, nedokončeně a nelogicky. Svatba upírů se v mých očích nikterak nevymyká ostatním Soukupovým dílům, není o nic lepší ani tragičtější než většina jeho filmů, tři hvězdy uděluji zejména za herecké výkony ve vedlejších rolích a slušně rozjetému začátku. ()

S.U.E.S.

Ze seriózního pohledu ptákovina jak poleno, ale osobně na ten film nedám svým způsobem dopustit. Když totiž pominu romantickou linku s Hrušínským a Bartošovou, zůstanou mi v paměti scény, jako například exhumace na hřbitově, návštěvy v hotelu U Golema nebo závěrečný pokus o vyčištění zámku, u kterých se vždy zasměji. Ono vůbec celé obsazení v čele s Preissem apod. je skvěle a jde vidět, že si téměř všichni své nezvyklé role užívali. A to nepočítám většinu scének a hlášek v podání Nárožného, Kopřivy nebo Víznera. Objektivně tak 2 - 3*, pro mě osobně za 4*. "Hledal jsem tě po všech hospodách. Tamhle na dobytčím trhu." "Ale vždyť já nepiju." "To je jedno." - "Zůstali jsme tam schovaní až do rána. Situaci nám akorát stěžoval doktor Hermann, který se chtěl dobrovolně přihlásit. Tvrdil, že nám upíři odpustí." ()

Lukasfox

Opravdu nechápu jak tento film muže nekdo hodnotit odpadem nebo tak... Můžete Soukupa třeba nesnášet ale tohle se mu proste povedlo na jedničku skvelá horrorová komedie... která má vybornou atmosferu se které by se mohl učit kdejaký horrorový filmař takhle to přesne má vypadat aby se lidi bali... Ne vyvraždovat celej film skupinky studentu a podobnejch magorů... A to nemluvim o vybornejch postavách především neustále hláškující Petr Nárožný..dále vynikající stale ustrašený Luděk Kopřiva ktery přidal do své sbírky další vinikající figurku... U mě je to proste za plnej počet nemůžu si pomoci, ale lepší horor nemáme a já se u toho vždy dokonale bavím! ()

Sosak

V porovnání s tím, jakou škodu na české filmografii dokáže Soukup napáchat, tak Svatbu upírů beru jako menší zlo. Dá se to přežít i pokud nejste hluchoslepí, takže celkem dobrý no. Ale jinak je to samozřejmě slaboučké dílko, které si pozornost diváků ani pořádně nezaslouží, i když v šesti letech to působilo docela děsuplně. ()

DarkoCohen

Pro tenhle film mám slabost. Bývaly doby, kdy jsem ještě potřebovala svolení rodičů, na co se mohu koukat a na co ne. A tohle bylo vždy pasé. Jenže jak všichni víme, zakázané ovoce chutná nejvíce a to vás donutí riskovat;p I když uznávám, že umělecká hodnota je zde celkem mizivá a Bartošová v hlavní roli přímo k smíchu, já vždycky budu ráda vzpomínat na ten pocit vzrušení a tajemna, který mě při mojí osobní premiéře Svatby upírů dlouho nenechal spát. A přestože je to dneska neuvěřitelné, tak je to i první film, u kterého jsem se kdy bála. ()

Kvasekus

Skvělá podívaná! 48% si to vůbec nezaslouží...Podle mě jeden z nejzábavnějších čekých filmů poslední doby. Humor, ale opravdový humor se skloubil se skvělou hudbou, která dodává těm takzvaným napínavým scénám skvělý šmrnc. Pan Preiss by si za svojí roli nezasloužil oscara, ale řád prezidenta republiky:-) ()

Realmond

Hororová komedie se skvělou atmosférou, kde je tradičně perfektní hlavně pan Nárožný, ale i pan Preiss, Táborský, atd. Velmi dobrý výkon předvedl i Rudolf Hrušinský nejml. Na české poměry 90. let velmi kvalitní zpracování. ()

Psycho.R

Nevim, jak je to možný, že Soukup natočil koukatelnej film. Každopádně asi zapracoval i chtíč, protože jsem se na ten film nemohl strašně dlouho dívat :-) ()

Kroup4

Čtyři hvězdičky už kvůli tomu jak moc je na csfd a podobných servech zatracován.Nemůžu si pomoct,ale vždy se u něj příjemně pobavím.Nárožný,Preiss,Kopřiva,Vízner,Táborský a hlavně Marek jehož těžce 4% upír nemá chybu.Všichni herci hráli jak o život a bylo vidět,že je hraní téhle upíří ''parodie'' vyloženě baví.Tenhle film má co ukázat i co se týče kostýmů a výpravy.Zámek ve Valticích je jedním z nejhezčích u nás.Kdykoliv to dávají v TV hrozně rád se na to podívám a věřím,že film má mezi diváky svoje milovníky.49% pro tenhle film je moc přísný hodnocení.Já bych mu dal 75% a to s čistým svědomím. PS:Ivetě Bartošové to moc slušelo a byl to snad poslední její záchvěv normálního chování,hraní, než nám úplně zdementěla a zešílela. ()

kratina

Je to hravé, je to dravé a při každém zhlédnutí mi to něžně okusuje bránici (ano, viděno již několikrát a nestydím se za to). Navíc většina vedlejších rolí je na Lva - nebo aspoň na Janského plaketu :-) A Luděk Kopřiva? To je pan šoumen. „Neměli jsme utíkat! Upíři by nám odpustili.“ Aneb jedna „herečka“ (tenkrát ještě ne tak velká koza) Džambulka, jeden Civalův odpad! a stádo ovcí vrazí upírům kůl do srdce, přibouchne nad filmem víko rakve a na tom poskakujícím víku rakve pak zdejší uživatelé obkročmo sedí, dokud film nevypustí svou hříšnou duši. To jste tedy opravdu odvážní upírobijci! „My ty upíry ZMASAKRUJEME !“ Však? 90% ()

AloisNeuman

Já to miluju. V kině Aero 1993 Perfektní a i po těch letech. Ivetka Bartošová v nejlepší kondici a sexy a Rudovi to žeru od začátku do konce. A Vikor Presiss a Oldřich Vízner skvělí ()

Nocturno culto

Děj jako takový, není nijak zázračný ale vše nahrazuje bezvadné obsazení, zejména ikony českého filmu, jako je pan Preiss, Nárožný a řada dalších perfektních postav, jednu z nejlepších rolí zde ztvárnil Kopřiva, ten je tady, v té paruce, fenomenální..Hlavní hrdinové jsou takoví nemastní neslaní ale naštěstí to zachraňují ti ostatní.."občerstvení až po koncertě" ... ()

Dexx

Je to sice taková ptákovina, ale mně se to líbilo a dobře jsem se bavil. Asi je to zásluha toho skvělého obsazení, které prostě nemůže zklamat. ()