Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

Reyak

Při vzpomínce na tento film si vždy představím krásnou Ivetu Bartošovou, ze skříně v koupelně vylézajícího pana Víznera a samozřejmě gejského upíra Romana.... ()

MaximusMax

O žádný zázrak se sice nejedná, ale rozhodně nejde ani o film hodný zavržení a tak nízkého hodnocení. Vizuálně slušné, herecky natřískané, Preiss skvělý! Bartošová unylá, ale ať je jaká chce, tehdy byla vysoce koukatelná a to byl v tomto filmu myslím její hlavní účel. ()

DrobnohledX odpad!

Tohle je vyložene tragédie. Ani obsazení některých kvalitních herců nepomohlo, a snímek je poznamenám dobou ve které vznikl - tedy bílé ponožky, fialové sako a mullethead. ()

vonalbi

Nehledala jsem v tom žádnou hloubku, prostě jsem se dobře bavila. Kouzelný pan Nárožný, tehdy ještě okouzlující Iveta a pro mě lákavá upírská tématika. Nejlepší film pana Soukupa jaký jsem viděla. ()

Johgas

Jelikož jsem nic nečekala, tak mě to mile překvapilo. Když odhlédnu od chabého výkonu hlavních dvou protagonistů (zamilovaní ona a on), tak zůstává spousta skvělých hereckých výkonů - Viktor Preiss, Luděk Kopřiva, Petr Nárožný, kouzelná Marie Drahokoupilová, roztržitá Nelly Gaierová, Oldřich Vízner...byla spousta scén, u kterých jsme se opravdu pobavila, např. hláška "a někdo z vás mi saje kapelníka! Přijel až ze Salcburku, chtěl toho tolik složit a teď si skládá akorát tak Requiem" ... ()

zeromen

Český unikát který ve světě nemá obdoby:-) Skvělá hororová komedie, jeden z mála českých po revolučních natočených filmů na které se dívat až do konce. Jinak skvělé obsazení v čele s výborným Viktorem Preissem, i Bartošová předvedla že tak trochu umí hrát a hlavně ve filmu z ní byla kost k nakousnutí:-) škoda že dopadla jak dopadla. ()

Peabody odpad!

Scénář je špatný, u nás se horroru kromě pana Herze nikdy nedařilo. Jaroslav Soukup po několika slušných filmech skončil pro mne nepochopitelně po uši ve sračkách. Casting obou neherců do hlavních rolí je pak je důsledkem a naprostou příšerný amatérismus výsledkem. Dědičnost prostě někdy funguje a někdy ne a tohle je ten druhý případ. Pak je tam spousta dobrých a výborných herců. ale ti to prostě nevytrhnou. Děs a jedna z absolutně nejhorších věcí co tady vznikly. . ()

Martin.Proko

Na první polovinu devadesátých let vlastně docela povedené... ...Reálné exteriéry i interiéry, hezká výprava, v komediální poloze obsahuje docela dobré gagy a historické narážky... ...Podle mě na nudné nedělní odpoledně dobrá fantastická komedie. ()

Ondr4H

Viděl jsem i Ples upírů a ten jaksi vyšuměl ve vzpomínkách narozdíl od Svatby upírů.Proč je dávám do rovnítka?Já ne, ale zdejší pseudointelektuální internetová elita to rádá dává do rovnítka a strašně se diví že jim nějak nevychází. Svatba upírů je náš film v našich reáliích, takže humor a herci jsou mi velice blízcí.Bartošová byla neuvěřitelně krásná a takový odchod jaký měla ona si nezasloužil nikdo. Někdy doufám že se zase bude točit po Soukupovsku, proč protože jsou to pohodové filmy, které si na nic nehrají. ()

baron156

A vy baronko, že se nestydíte! Dobře víte, že do hotelu nikdo z vás nesmí! To je moje výsada, to je moje privilegium. To byste měli vydět, jak to vypadá v Karpatech. Hrabě Polanski mi vyprávěl, že za celou zimu vysály jen jednoho vychrtlého dřevorubce! ()

blatouchm

Skvělá upírská komedie, kterou můžete vidět znovu a znovu. Miluju od malička. Na imdb má 61%, což je asi blíže reálu. Tady měli lidi evidentně jen problém se jménem režiséra :-) ()

vinducha

Dávám za 5 , protože tady se sešla exkluzivní  partička , pan Kopřiva a pan Nárožný , ti byli jasní od začátku , ale mile překvapili i ostatní , například v jeho případě naprosto netradičním obsazení pan Pelzer . Nevim jestli ještě někdy hrál v nějaké komedii , dle mého to byl pouze dramatický herec. No a tady ten stylový popis přesně sedí , výborná historicka atmosféra , vtipné gagy , akčno , prostě nedoceněná skvělá zábava. ()

Kolárek

Zábava svižná. Humor mírný a neuhozený. Atmosféra lehce bizarní. Herci vesměs skvělí a dobře vybraní. Hodnocení na CSFD nechápu. Nehodnotím přece jiné kraviny Soukupa, ale tento film. Navíc jsem se během filmu ani jednou necítil za herce trapně, což třeba o slavném Plesu Upírů říct nemohu. A Preise bych si jako arcipadoucha dokázal představit i ve vážněji pojaté upířině. ()

KraLuban

Žádné megadílo, ale prostě fakt slušný standard, navzdory mnoha blbostem a nelogičnostem. Ale oproti většině současné české kinematografie vlastně kvalitka. Bartošová ve vrcholné formě. ()

Nataniel73

Na tomto filme vidím dve pozitívne veci: pekná hudba a pekná Iveta Bartošová. Inak strašná blbosť, ktorá navyše ani nie je tak vtipná ako sa tvári. Preplácaná zlátanina, ktorú stačilo vidieť raz. Pripomenulo mi to disko príbeh akurát s tým rozdielom, že je to ešte o tú jednu hviezdu slabšie. ()

Petr_Vacikar

Pamatuji si že jsme to měli nahrané na VHS a ta kazeta  byla v takovém děsivém obalu s orlem. A vím že to byl jeden z těch filmů kterých jsem se v dětství hrozně  bál. Vím že mi děsila úvodní melodie k filmu a ještě více když hrabě Kronberg honil Richarda po chodbách zámku, za doprovodu té děsivé melodie... Na to doopravdy nezapomenu. :D :D Dnes se toho filmu doopravdy nebojím, ani ho neberu jako horor. Hudba se mi líbí a ta scéna mi přijde neuvěřitelně komická :D Je to zdařilá komedie ke které se vracím vždy rád. Exceluje Petr Nárožný a Luděk Kopřiva mi taky hrozně baví :D ()