Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

zdeny99

Draculovi se musí zvedat hrůzou jeho poslední vlasy, jak Češi zesměšnily tyto nadpozemské bytosti. Nudná a trapná komedie v hlavní roli se zoufalým panicem Hrušínským. [6149. hodnocení, 232. komentář, 49%] ()

Elin odpad!

Tak takhle teda ne. Filmy mám rád a vždy se na nich snažím najít alespoň něco dobrého. Ale ať jsem se snažil, jak jsem se snažil, tady jsem nenašel ani „fň“. Katastrofa, ze které pryští blbost a nekonečná nuda z každého záběru mě donutila sáhnout až na samé dno hodnotícího žebříčku. Vhodné snad jen k promítání v „hotelu“ Sing-Sing. ()

IvcaG

Tak tohle být opravdu nemuselo. Pokus o něco co v podstatě ani divák sám neví. Snad jen díky pěknému výkonu pana Nárožného. ()

TerushkaJ

Za žádnou cenu to nepovažuji jako brak. Myslím, že autorovi se splnilo vše, co si přál z filmu mít. Žádná vážná filmová přetvářka. Na stupni prvním se honosí autenticita doby, jak už s kostýmy tak i s prostředím či rekvizitami. Vtipnost celého dílka působícího lehce béčkově, je nevtíravá, ale hlavně není hloupá. Snad je to i díky Hrušínskému a Nárožnému a možná i tehdejšímu princeznovskému původu Bartošové. Rozhodně jedno z nejlepších režisérových děl. ()

merigieren

je to hezký, bartošová vypadala kouzelně, mladík stále opakoval poučky z knížky a i když jsem se netrhal smíchy, tak upoutali mou pozornost. Zajímavý je, že amíky ještě nenapadlo, že by upíři mohli být v noci nesmrtelní :-) a děj, kluk najde holku, ta ho zachrání z hořícího domu, z hotelu se přestěhují do doupěte, kde jim odsávají krev, nakonec sformují odvetu a končí happy endem s překvapením. Zajímavosti jsou třeba upíří protéza, nikdy nespící strýček a 3 flakony feromonů... ()

Heroine

Vážně uvažuju o odpadu... ale nakonec je to docela neurážející filmík, s pěknou výpravou. Ale nudný to bylo, že by to umořilo nemrtvého. ()

Ombak▼Penari

Není proč film zatracovat. Skvělá atmosféra a lokace, dobře zahrané a opravdu vtipné. Jeden z mých dětských oblíbených, dodnes neztratil své kouzlo. ()

kkarx

Technicky je to skvěle odpracováno, pěkná kamera, kostýmy, lokace a mlžná atmosféra. Bartošová přímo nádherná. To Soukupovi nikdo upřít nemůže. Od onoho roku 93 bychom našli jen málo takhle dobře udělaných filmů. Jako dítě jsem se u scén s upírama strašně bál a zavíral oči. Zvlášť výpravy na hřbitov a do kobek mě děsily. :-) Na mě to v 90. letech fungovalo, ale dneska mi přijde, že pro dospělého je v tom až moc humoru a často i nevhodně umístěného. Promarněný potenciál i příběhově. Romantický motiv i ta hezky vymyšlená menší linie otec upírobijec - syn upír nedotažené. Fungovalo by to o mnoho lépe jako v první řadě horor, než jako komedie s prvky hororu. ()

domirovec

Žádný horor, nýbrž těžce hloupoučká komedie s pitomoučkým nejmladším Hrušínským, zkrypleným Táborským (nic osobního, ale tady hraje prostě obludu) a překrásnou Bartošovou, než se její život začal pomalu rozpadat. Špatné to nebylo, čekal jsem to mnohem horší. Bavil jsem se. 3/5 ()

Cruchot

Trochu nedoceněný film. Určitě jeden z nejlepších Soukupových snímků a pro mě také jedna z nejlepších českých komedií 90. let. Děj má spád a je veden v hodně lehkém duchu, třebaže se místy naoko tváří vážně. Scénář není sice žádné veledílo, ale to, proč stojí za to film vidět, jsou herecké výkony. Trio Nárožný, Kopřiva, Preiss vskutku exceluje a kdykoli se objeví na scéně, o zábavu je postaráno. Pozadu nezůstávají ani další, jako třeba Oldřich Vízner či Miroslav Táborský. Rudolf Hrušínský v hlavní roli místy hodně přehrává, ale typově určitě sedí, stejně jako jeho partnerka -půvabná Iveta Bartošová. I po technické stránce má filmu určitou kvalitu - zajímavé kulisy, nádherné kostýmy, pěkná hudba. Já osobně se pobavím při každém shlédnutí. ()

dainio

Můj oblíbený film...člověk se zasměje a zároveň je i napnut...určitě se jedná o zdařilý snímek pana Soukupa a vždy když je možnost, tak se na to "juknu". ()

patroklos

Podle meho nazoru zajimave zpracovana "upirska tematika" s dobrou davkou vtipu... film, u ktereho jsem se rozhodne nenudil, skvele vykony Viktora Preisse a Petra Narozneho... Mira Taborsky na vzestupu :-) ()

helraiser

Parádní filmeček u kterýho jsem se bavil od začátku do konce. Opravdu výborná dá se říci parodie na upíří filmy. Opravdu jsem si to užil. Herecké výkony ať už Nárožný nebo Hrušínský byli parádní, no prostě jsem si to parádně užil a celou dobu se chechtal. Rozhodně spokojenej a nebudu mít žádný problém si to pustit znovu. ()

Kate9

Film, kvůli kterému jsem se od malička bála vystrčit nohu z postele, aby se mi do ní nezakousl nějaký upír! Když jsem tento film zhlédla po dlouhé době znovu, vyvolával ve mně pocit výborně zvládnuté parodie napěchované geniálními, dnes už legendárními hláškami. Ať už jsou to výroky "statečného" pana doktora, odborníka přes vampíry, nebo skvělého Petra Nárožného, coby strýce, co nikdy nespí. A jakože Ivetu Bartošovou opravdu jinak nemusím, tak v tomto snímku byla tak okouzlující a přitažlivá, že bych se od ní nechala bez nejmenšího odporu pokousat taky. Celý film je navíc podpořen podle mého názoru vynikající hudbou, která mi i po těch letech dokáže zrychlit tep, a to především ve scéně "honičky" na hřbitově, kdy se po Richardovi sápe psycho kníže, nebo při vytasení upířích klofáků u zrcadla. A samozřejmě, hlášky typu: "Jmenuji se Roman.", "Někdo z vás mi saje kapelníka!" nebo "Ani nevíte, jak často jsem si opakoval vaše jméno. - Skutečně? Vy víte, jak se jmenuji? - Ne..." hovoří za vše. ()

Elisskas

Je to tak hrozný a blbý, až je to boží. Chtěla bych vidět záběry z natáčení, museli se všichni náramně bavit. ()

chrispe

Fajn film s výbornými herci a tehdy ještě moc pěknou Ivetou a (tak trochu) dětským Hrušínským nejml. Místy velmi dobrá atmosféra se střídá s humorem, který pobaví. A upíří masky taky nejsou jedny z nejhorších a za konzumaci česneku má Petr Nárožný můj respekt. :D ()