Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

Rejže

V devadesátkách tento film rozpoutal boom umělých upířích zubů návštěvou kina :)) Dneska bych na tento film možná koukala přísněji, ale tenkrát jsem se bavila :) a už v první třídě jsem dokázala objevit talent Viktora Preisse. ()

Asmodin

Je plno filmů, které jsou žánrovým mixem. A co, že to není horor nebo velice originální námět? Tento film je jeden z mála českých filmů, které mají svou hodnotu: obsazení je bravurní, záběry jsou nádherné, soundtrack jednoduchý a vkusný. Čím více filmů se dnes točí, tím víc se mi tyto filmy líbí. ()

Oyer

Je to hodně zvláštní. Sám tomu nemůžu uvěřit. Když už tam nemá chybět romantika, tak ať pořádná ! A tady se to vyvedlo ! Celkem i napínavé, trochu kýčovitosti neuškodí.... Ivetka Bartošová i mlaďas od Hrušinských vytvořili zajímavý pár. Ač komedie, tak nechybí nechybí zajímavé napínavé okamžiky. Zamilovaný pár, který je loven lidmi a za okamžik zase upíry opravdu zapůsobil ! Tenhle sladký páreček si oblíbíte i vy. :-) ()

spiritus

Nechápu proč má Svatba upírů tak malé hodnocení. Přitom tenhle film disponuje naprosto nepřekonatelnou atmosférou, je humorně pojatý, svižný a herci si to vyloženě užívají a předvádějí sympatické výkony. Zkrátka ho mám rád a zaslouží si více než 49% ()

kritiklon

Polovina Soukupovy "tvorby" jsou buď kraviny nebo úplné paskvily ale tu druhou polovinu bych nazval takovejma klasickýma českýma oddechovkama a Svatba upírů k nim určitě patří! Podle mě zdařilá parodie s povedeným humorem a pominu-li tu hlavní dvojici Bartošová-Hrušínský, tak i s dobrými herci! Určitě to není propadák a viděl bych to líp než zdejší hodnocení. 3* za 63% ()

EllienPM

Ještě dnes se na snímek dívám s lehkým mrazením v zádech, ale říkám si, že upíři přece neexistují, ne? Brrr. Už to po mě zase přejelo. Praha má neskutečný potenciál pro historické (velko)filmy, je to celé vlastně takové hezké, sladké (Iveta a kapesníček) a... výpravné? Je to to správné slovo? Snad. Obsazení nabité osobnostmi, naprosto skvostně zvoleno (Pelzer, Kopřiva, Nárožný, Preiss, Vízner, Marek, Gaierová...). Opravdu netradiční a nadčasová komédie. Skvěle. ()

mira007

Horor komedie, která nemá v českých vodách obdoby, proto dávám hvězdy: 1) herecké výkony některých postav famózní ( Nárožný, Preiss, Vízner ..) 2) originální story 3) výprava a kostýmy 4) celkem vtipné ()

matmanX

Nejhorší na Svatbě upírů je, že není tak dobrá, aby jí člověk aspoň trochu věřil pokusy o brakový horor, ani tak špatná a ujetá, aby se těm pokusům upřímně zasmál. Je přesně uprostřed, v nekonečné propasti nudného patosu, ze které vypadá 90-minutová stopáž jako nezdolatelný útes. Cringe z Hrušínského výkonu je jediným zábleskem naděje na zábavný zážitek a definitivně potvrzuje, že v této herecké rodině se talent s každou generací odmocňoval. Neděsivý horor, nevtipná komedie, příliš hloupá na gotiku a málo odvážná na brak, Svatba upírů je jako bezzubý Drákula, který si lepí špičáky Coregou. ()

Jendus

Film je blbost. Záběry ukazující bílé tesáky, běhající bestie, tlučení kulů a pobíhání po hřbitově před svítáním s babkou na hrbě. Spíše než horor opravdu komedie a já jsem se královsky bavil, srnečci... ()

TheGunner

To jsou strašny nostalgicky vzpomínky. Úplně to vidím jako kdyby to bylo včera jak jsem seděl jako malej u babičky v křesle a klepal jsem se u toho strachy:) A i po těch letech se mi to pořád líbí, sice už se u toho nebojím ale prostě za to všechno dávám 4* ()

Skarface odpad!

Na Bartošku jsem byl vždycky alergickej a netuším jak takovou kravku mohli obsadit do filmu no ale každopádně v dnešní době se dobře bavím na její učet ()

Saara

Ano, jsou i horší snímky, pro které si nechávám hodnocení "odpad!", ovšem tuto snahu o "horor" "romanci" "komedii" jsem vážně nepochopila. Kromě toho prosím filmové tvůrce: PROSÍM, NESNAŽTE SE Z PRŮMĚRNÝCH ZPĚVAČEK DĚLAT PODPRŮMĚRNÉ HEREČKY ZA KAŽDOU CENU!!! ()

Bozvav

Vcelku vtipná komedie se spoustou skvělých českých herců. Zde exceluje hlavně Petr Nárožný a Viktor Preiss. Ivetka byla velmi krásná. Žádný kinematografický poklad, ale slušná sranda, co se dá vidět tak jednou za 10let v telce k žehlení. Za mne tři slušné*. ()

zdeny99

Draculovi se musí zvedat hrůzou jeho poslední vlasy, jak Češi zesměšnily tyto nadpozemské bytosti. Nudná a trapná komedie v hlavní roli se zoufalým panicem Hrušínským. [6149. hodnocení, 232. komentář, 49%] ()