Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

ostravak30

Film Svatba upírů má několik vad. Tak tou první je docela chabý scénář. Přeci jen některé dialogy připomínají dost odfláknutou komedii. Docela funguje kostýmní práce. Nicméně příběh sám o sobě je dost nudný a nezáživný. Dlouho se v něm nic pořádného neděje a než dojde k osudovému setkání dvou milenců, odbíjejí dlouhé minuty a minuty tlachání. Pak se konečně něco dít začne, ale jako by tvůrcům došel dech či nápady. Upíři se opakovaně objevují v hotelu, kde mladík přespává, ale pokaždé musí zmizet s úsvitem. Když k tomu připočtu honičku mezi panem Preissem a Rudolfem Hrušínským tak to body nepřidává. V. P. cení zuby přímo do kamery a běhá jak raněný klokan. Co naopak body přidává je Petr Nárožný. Ten hraje dobře a jeho role je příjemným oživením jinak vcelku nezáživného snímku. I konec je takový divný. Nevím, možná, že mezi upírskými fandy si své místo tento film najde, ale mě spíš nudil a když si vybavím další upírské filmy, tak znám lepší. A co se týče toho, že se má jednat o komedii, tak ne, komedie to není. Téměř jsem se nezasmál. ()

weasel.p

Já si myslím, že tohle se povedlo. Příběh byl pojat jako vyprávění hlavního hrdiny, což se do tohohle typu filmu hodí, Viktor Preiss jako upír byl skvělý a to baroko upírům vážně sedí. ()

JohnKEANE

Režisér Soukup sa snaží zabrdnút aj do žánru hororovej komédie a na moje velké prekvapenie to vôbec neni špatný film.Dobre som sa bavil už od začiatku a to aj vdaka takým skvelým hercom ako sú Pepa Nárožný a Ludek Kopriva,ktorý tu tvoria naozaj vydarenú dvojicu.Vydaril sa aj hrabě Kronberg v hereckom podaní Victora Preissa.Jeho postava mi chvílami prišla vtipná a inokedy až nahánala hrôzu!Za nie najščastnejšie rozhodnutie ale beriem obsadit ústrednú dvojicu Hrušinský jr.-Bartošová!Ešte Hrušinského pochopím,ved je to Soukupov dvorný herec.Ale čo tu predvádza ta speváčka to je naozaj k neuvereniu!Tak idiockú postavu som už vážne dlho nevidel.Ale nejako som to už prekusol!Rovnako ako som prekusol ten nevidarení pokus vsunut sem aj nejakú tu romantiku! ()

Mephisto

Nemusím nejmladšího Hrušínského, nemusím Ivetu Bartošovou. Ale tenhle film patří mezi mé nejoblíbenější upíroviny - nekompromisních 5 hvězdiček! ()

krivkin

asi poslední Soukupův film, který se mi líbil, výborná nenáročná zábava, která pořád ještě o hlavu převyšuje všechny ty hollywoodské blockbustery na téma "upíři" - "A ještě něco - někdo z vás mi saje kapelníka. Pozval jsem ho za velké peníze až ze Salzburgu. Chtěl toho ještě tolik napsat - a teď si skládá Requiem!" :-) ()

route60

Jasně natočil to Soukup tak to bude odpad že? Ano žádny skvost to neí ale buďme trochu soudní Svatba upíru má slušnou atmosféru i vtip a je to mnohokrát lepší než dnešní upírske koniny zahleděné do sebe. 60% ()

honzic

Dalo se na to koukat, i když ani Hrušínský ani Bartošová žádný herci nejsou. Pár lidí to trochu zachraňovalo. Hodnocení: 50 % ()

Martanecek007

Češi by měli mít zakázaný dávat svým filmům přívlastek horor, tady totiž nejde vůbec o horor. Lákadlo velikých hereckých jmen mě přivedlo na to, že se na film podívám. Odpad si to nezaslouží, tématika je zajímavá, film není nějak dějově náročný, nicméně scénář by to chtěla ještě hodně doladit. Přikláním se k přívlastku komedie. Scény, které měly být nejspíš strašidelné byly natočeny prostě komicky a úsměvně. Nemůžu si pomoci, ale pani Bartošová mi tam moc neseděla, její hlas mi nebyl vůbec příjemný. Jako zpěvačka skvělá, herečka už horší, ale je asi každému jasné, že byla na své pěvecké výši a byl o ní zájem, tak proč ji neobsadit do filmu, že? Film beru jako takovou oddychovku, nicméně znovu na to koukat nemusím. Děj mě neuchvátil a ani se zde neobjevují typické vtipné scény ze starších českých klasických komedií. ()

Stanmi

Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (Rudolf Hrušínský nejml.) příjíždí se svým strýcem do Čech, kde se záhy seznamuje s krásnou dívkou Olivií (Iveta Bartošová), do které se ihned zamiluje. Olivie však skrývá děsivé tajemství... Hororový žánr u nás nemá příliš velkou tradici (spíš takřka žádnou), proto záměr režiséra Jaroslava Soukupa natočit film o upírech se jevil jako dobrý nápad, byť (jak už to tak u nás bývá) se nejedná o čistokrevnou žánrovku, ale o hororovou komedii. A v tom tkví asi největší problém celého filmu, protože na komedii zde není dostatek opravdu vtipných situací (byť některé nápady jako třeba upír milující česnek nebo úpírská zubní protéza se povedly) a na horor je zase film moc odlehčený. Přesto není namístě tento snímek nijak zatracovat, protože zde máme kvalitní herecké obsazení, především tedy ve vedlejších rolích (Viktor Preiss, Petr Nárožný, Luděk Kopřiva nebo Petr Pelzer), i když ani ústřední dvojice Rudolf Hrušínský nejml. - Iveta Bartošová na tom není herecky zase tak špatně. Navíc se snímek může pyšnit opravdu povedenou atmosférou staré Prahy (která v kombinaci s hudbou Zdeňka Bartáka vytváří místy skutečně hororovou atmosféru). Svatba upírů je tak vcelku sympatický počin, který sice nepatří k těm nejlepším českým komediím, ale i tak dokáže slušně pobavit. ()

Alden_Larson

Nic moc pohádka. Děj není moc originální a je v něm příliš mnoho snových scén, které kazí všechno napětí. Aspekt upírů a jejich skryté společnosti byl trochu zajímavý, ale přišlo mi, že tvůrci nevyužili jeho plný potanciál. Postavy nejsou zajímavé a některé mi přišly otravné, například postava upíra, který je očividně homosexuál, s tím přímo problém nemám, ale vadí mi, že je jeho homosexualita jenom přehraný stereotyp, podobně jako ve filmu "Jak ukrást Dagmaru", na kterém se shodou okolností podíleli stejní tvůrci, jako na tomto filmu. Herecké výkony byly různé, Viktor Preiss se mi moc líbil, ale Hrušínský a Bartošová byli mizerní. Prezentace nebyla špatná, ale zároveň nebyla ničím výrazná. Hudba byla dobrá, ale místy mi přišla kýčovitá. 4/10 ()

Gawain

Já nevím - možná je to mou slabostí pro upíry, ale mě se to prostě líbilo - není to zase až tak extrémní slátanina a má to atmosféru... ()

stepec11

Podle kritiku spatny film, ale ja se na nej vzdy rad kouknu. Horrorova atmosfera potemnele Prahy a upir-gay Roman v jednom filmu, to je fakt originalni. Jinak herecke vykony nekterych hercu jsou zde opravdu dobre (Narozny, Preiss,...), hlavni hrdinove pokulhavaji, ale do filmu se kazdopadne hodi. Rekl bych, ze film je lepsi nez mnoho upirskych filmu z Hollywoodu, protoze to jsou vetsinou jen krvave slataniny. Film si ty 4 hvezdicky si zaslouzi hlavne pro svou originalitu a svuj specificky humor... ()

paniColombova

Já vim, že to je laciný film, ale mě se prostě děsně líbí. Je strašidelný, tajuplný - takové mrazivé záběry ze hřbitova dnes jen tak už někdo natočit bohužel neumí. A samí lepší herci. Akorát já osobně bych z toho neudělala komedii,a le vážný horor a to by potom panečku byl Film. Myslim si, že tim, že do tohoto filmu režisér vložil humor, tim ubral na hodnotě filmu. Ale nevadí, i tak je to pěkná podívaná. Viktor Preiss a Petr Nárožný jsou tu excelentní. ()

cici24

Nevím proč je tak zatracovaný nebo haněný. Pro mě je to příjemná odpočinková záležitost s výbornými herci. Názory, že to není dobře natočený horor nebo tak něco, mi přijdou zkreslené. Kdo se na to podívá, tak musí přiznat, že se to nemůžu ani jako horor tvářit, spíš naopak je to dobrá nadsázka. A taky jeden z nejlepších filmů co se v těch letech točilo..... ()